Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az ilyen Shock-olásos edzésmód...

Az ilyen Shock-olásos edzésmódszerről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja egyik ismerősömmel összeállítottunk egy un. shock-olásos edzésmenetet. Erről szeretném kikérni a véleményeteket.

Egy példával szeretném illusztrálni:


Tegyük fel, hogy a válledzés oldalraemelés gyakorlat részét 2x16 kg-os 1kezes súlyokkal csinálom, 8 ismétléssel és 5 sorozattal.(5x8) Eddig legalább is.

Ezt átültetve a shockolásos edzésmenetbe úgy nézne ki, hogy az első 3x8 ismétlés lemegy úgy mint régen. Majd az utolsó két sorozatnál pedig megcsinálom a 8 ismétlést, majd rögtön pihenés nélkül váltok mondjuk 12 kg-os súlyokra, abból ugyanúgy csinálok 8 ismétlést, majd szintén pihenés nélkül még lentebb, például 8 kg-os súllyal pedig addig csinálom amíg csak a beszarás nem kezd kerülgetni. :)

Ezt persze lehet csinálni úgy hogy 4x8 az alap ismétlés és akkor a 3. és 4. sorozatnál csinálom a shockolást 3 lépcsőben a leírtak szerint. Ezzel nagyon kellemesen lefáradok mert az eddigi 4-5x8-10 ismétlésekkel érezni éreztem az izmomat a végére, de nem volt az a kellemes fáradtság. Hiába emeltem a súlyokat. Azzal csak azt értem el, hogy az utolsó 1-2 ismétlést már alig tudtam megcsinálni. Ez a két fáradtság nem ugyanaz. Remélem értitek mire gondolok.:)


Most pedig lássuk az építő jellegű kritikákat ;)



További szép napot!


2011. okt. 20. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Rossz ! kimríti a szervezetet. szedjél Centrum multivitamint és tornázz rendesen, nem kellenek ilyen süket edzések.
2011. okt. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jajj ember itt most testépítésről van szó mint műfaj. Nem csak ugrabugrálásról :)
2011. okt. 20. 23:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Attol épül a tested is Ombre.
2011. okt. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nah jó... Ezért van csak 43%-od most már látom :)
2011. okt. 21. 02:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Néha rakjátok be így, de ne állandóan. Amugy nagyon jó mert szokatlan terhelést kap a tested.
2011. okt. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 2x16 ot remélem példának írtad, mert azt kicsit soknak tartom ha szabályosan csinálod :) Egyébként ez jó, csak nem árt 1 segítő
2011. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dirtboy ***** válasza:

szerintem nem hülyeség de az igaz hogy nem jó minden edzésen ezt csinálni.

nemrég meglátogattunk haverokkal egy termet /miskolc,metropol fitness/ ott a válledzés végét úgy fejeztük be hogy egy darabig sima oldal emeléseket csináltunk aztán áttértünk arra hogy kezdtük a legnagyobb súllyal amit még bírunk és azzal bukásig.

utána vissza az állványra egyel kisebb súlyzók le és újra bukásig,és ez így tovább egészen amíg el nem fogynak a súlyzók.

nagyon jó volt,itthon ilyet nem tudok csinálni mert túl sok időt vesz igénybe a súlyok cseréje, de azért igyekszem ezt alkalmazni állig húzásnál,igaz ott nem megyek le teljesen rúdig hanem csak 30kilóig.

2011. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fromjezus ***** válasza:

Sajnos nem talaltatok fel a spanyol viaszt, mert ezt vetkozo-sorozatnak hivjak!

Amugy meg nagyo jo dolog! Foleg edzes vegen szoktam beilleszteni. viszont az ilyen bukasig vegzett edzes nagyon kimeriti a kozponti idegrendszert.

Ha masnap van edzes ne is csinald.

2011. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dirtboy ***** válasza:
azaz csakugyan,vetkőzősorozatnak hívják
2011. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, de mint ahogy azt mások már leírták, nem mehet minden válledzésen, csak mondjuk minden harmadikon.

Az állighúzásnál ne csináld, mert a vállizület nagyon érzékeny terület és abban a kicsavart helyzetben roppant sérülékeny. Nagyon nehezen gyógyuló sérüléseket lehet összeszedni vele!

2013. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!