Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék önvédelmet tanulni...

Szeretnék önvédelmet tanulni de nincs rá lehetőségem, szerintetek ez milyen ötlet? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy apukámmal élünk ketten egy keresetből, és sajnos amilyen edzések tetszenének(Kyokushin, Kung-Fu stb...) Azok alapból 5000ft-nál kezdődnek + még buszbérletet is kellene vennem mert tőlünk jóval messzebb oktatják őket, ami több mint 2000ft. És sajnos nem élünk olyan jól hogy erre külön költekezzünk.


Szóval arra gondoltam hogy az interneten fent lévő oktatóvideókból kezdeném el gyakorolni a technikákat, szerintetek ennek lenne így valami értelme, vagy csak időpocsékolás?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. okt. 27. 22:10
1 2
 1/16 xyzkds válasza:

az, hogy időpocsékolás, az túlzás, de ahhoz, hogy önvédelmet tanulj, kell partner és nem egy partner kell.

de ártani semmit nem fog, az biztos, csak ne hidd azt, hogy megtanultál verekedni, mert ha egyszer tényleg arcon csapnak, nagy lesz a csodálkozás, hogy ilyen még nem történt.

amúgy ez a világ sajnos így működik: nincs pénz, nincs semmi :(

2011. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyesmiről, hogy valakinek ne lenne 7 ezer forintja ilyen célokra... Vagyis de, hallottam egy volt osztálytársamtól, még a gimiben. Ő hirdette mindig, hogy milyen szarul állnak, de a kocsmákra meg az italozásokra volt pénze ne féljél. Szóval amondó vagyok, hogy ha tényleg fontos neked ez a dolog akkor el tudsz venni máshonnan. Amúgy pedig mindenképpen megér az is egy próbát, hogy csak úgy felhozod apudnak, hogy mit is szeretnél.
2011. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
a neten vannak nagyon jo oktatoprogramok :)
2011. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
szoval szerintem nem lenne időpocsékolás.. valamelyik tényleg nagyon jol eltudja magyarázni!!
2011. okt. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Időpocsékolásnak azért én se mondanám,bár a kyokushin meg a kung fu azok nem is önvédelmek(neaggódj,mindjárt jön Aczél és kifelyti neked,h az önvédelem az csak marketing).Szal ha ezt már megtárgyaltátok apuddal,akk sztem tanulj netről,több mint a semmi.De ha nem,akk beszéljétek meg,hátha belefér még ez.Ha belefér,akk meg menj inkább Krav Magára,vagy Defendo-ra(ha tényleg önvédelmet akarsz tanulni).Vagy akk vmi késharc mondjuk kali,sherma,stb..De a kung fu meg a kyokushin is jó,ha harcolni akarsz.
2011. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ökölvívás vagy birkózás, ez a kettő a legolcsóbb küzdősport, és érdekes módon majdnem a leghatékonyabbak is, nem túl látványosak, mint a kung-fu vagy a karate, de mindig van sparring és viszonylag gyorsan lehet bennük fejlődni. Boksz vagy birkózó edzés van havi 2000-3000 Ft-ért.


Természetesen a kung-fu sem rossz. A krav maga-t és a defendo-t pedig sürgősen felejtsd el, mert mindkettő egy pénzlehúzós átb@szás, nem jók semmire! (Tapasztalat)


Késes Krisz

2011. okt. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

Hagyd a francba ezeket a stílusokat! Boksz, birkózás, kung-fu, karate, muay thai, judo, ju-jitsu, BJJ, TKD...stb. egyik sem ér semmit!


Vegyél magadnak egy acélbetétes bakancsot és szerezz be valahonnan egy boxert. F@sznak kell itt varázsolni. Állítom többször bunyóztam utcán, mint a fórumon felszólaló "hARCművész" urak. Érdekes eddig lepofoztam mindenkit (még országos judo bajnok csávót is), holott életemben nem űztem küzdősportokat.


Utcai verekedésben úgysem jönnek össze a küzdősport edzésen tanult technikák, és ezt ne is akarja bemesélni nekem senki! Szóval senki ne jöjjön ilyen szöveggel, hogy: " x küzdősportot űzöm y éve és levertem a diszkóban z embert"

Olvastam már több ilyet, kamu az összes.

Érdekes ahol lakom, ott egy kocsmában egy sima 40 éves útépítő kubikos sörhasú munkás laposra verte a 30 év körüli volt rendőrtisztet aki muay thai/kick-box edző volt és defendo instruktor is. Felrakta a kubikos őt az asztalra és megagyalta, és tuti, hogy a munkás f@szi nem űzött életében küzdősportot. Ja és egyikbe sem volt pia.


A másik, ismerek egy félcigány csávót (24 éves) bokszol 6-7 éve, láttam miket művel a ringben, tényleg félelmetes és ügyes a csóka. Viszont utcán EGY nála kisebb hungarista/skinhead gyerek acélbetétessel szétrúgta a lábát, meg sem tudta a gyerek ütni.


Olyan egyetemista hallgatót én is vertem el szórakozó helyen aki aikidózik 4 éve és mellette shaolin kung-fut is nyomat 2 éve, egy ütés és egy lökés volt az egész.


Utcán ravaszul és aljasul kell bunyózni, aggreszívan, kés ellen futni vagy max viperával visszatámadni.

2011. okt. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Utcán ravaszul és aljasul kell bunyózni, aggreszívan, kés ellen futni vagy max viperával visszatámadni."

Aranyat ér minden szavad! (Komolyan.)

2011. okt. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:45


akkor te még nem laktál falun . Laktam szabolcsban és néha nem , ilyen plusszokra nem volt pénz , hanem úgy egyébként gondolkodni kellett mit együnk .


Visszatérve a videókra , meg ne nagyon erőltesd teljesen felesleges és ha még nem lenne akkor is annyira eseménytelen a videózás , hogy 1 hónap alatt megunja az ember . Plusz nem ad semmi kardiót a vidi , mert ezeket edzésen megmutatják (mármint , hogy néz ki egy erőnléti edzés ). Az a gond megnézed a videót és tegyük fel , hogy hibátlanul megtanulod a technikát amit kétlek, de tegyük fel bunyóban szimplán csak bírkózás lenne esetleg egy két valamilyen ütés rugás , magyarúl teljesen ösztönből való tevékenység , akkor meg nem mindegy ha már megnézed a jóban rosszbant kb ugyan annyira oktat . Egyébként annyit ökölvívás olcsóhoz , hogy lehet van annyiért oktatás (én tudom még nem láttam nekem 6 k és örülök , hogy ilyen olcsó ) de a plusz cuc is érték Egy alapabb kesztyű is 5000 ft ha mondjuk láb munkás boxot (kick thai blabla ) akkor sípcsont védő alsó hangon ami tényleg olyan , hogy nem véd semmit 2500 bandázst általába megkövetelik asszem a kemposok nem szokták meg egyéb stílusban ilyen komolyabb edzők hogy erősödjön a csukló (ezután nem néztem utána hogy bandázs nélkül jobban erősödne a csukló sokan mondják szóval elvileg igen , én bevallom nem hiszek benne ,de ezt mindenki maga dönti el ) 1500 ft

fogvédő 1500 ft asszem az alap gumis és ez szerintem elégég fontos , mert olcsóbb mint egy fogorvos :D . Suspenzor is 2000 asszem és még lehet venni dolgokat csak lusta vagyok írni . Szóval van mit vásárolni és egy nélkülöző családban ezt elég kemény előteremteni egyszerre (nekem 11500 volt anno mindenből a legolcsóbb és shortot nem vettem ) és akkor most még ott vagyok , hogy lassan illene mindent lecserélni komolyabb settre .

2011. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A karate ruha is 10000 Ft, a seikenvédő is pénz, a kung-fu forma ruha sem 5 fillér és birkózó mez sem olcsó....
2011. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!