Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék önvédelmet tanulni...

Szeretnék önvédelmet tanulni de nincs rá lehetőségem, szerintetek ez milyen ötlet? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy apukámmal élünk ketten egy keresetből, és sajnos amilyen edzések tetszenének(Kyokushin, Kung-Fu stb...) Azok alapból 5000ft-nál kezdődnek + még buszbérletet is kellene vennem mert tőlünk jóval messzebb oktatják őket, ami több mint 2000ft. És sajnos nem élünk olyan jól hogy erre külön költekezzünk.


Szóval arra gondoltam hogy az interneten fent lévő oktatóvideókból kezdeném el gyakorolni a technikákat, szerintetek ennek lenne így valami értelme, vagy csak időpocsékolás?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. okt. 27. 22:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

nekem nincs kungfu ruhám :'( és lesza.rom.

kérdező, egyedül annyit tanulhatsz meg, hogy bármi van, kést vágj az ellen nyakába, és tűnj el. a probléma, hogy nem fogsz hozzászokni partner nélkül hogy a célpont mozog, és támad. de a témával természetesen nem időpocsékolás foglalkozni.


a csóri csávót meg aki hosszan írt, nem azért, mert én erőszak függő vagyok, hanem pont az emberi erőszak, a harcművészetek becsületének nevében nagyon szívesen darálthússá aprítanám, és akkor (ha valahogy még tudna hörögni) meghallgatnám, milyen véleményen van a harcművészetekről. speciel az én stílusomról. a bökkenő az, hogy nem tudna már hörögni a szerencsétlenje.

tudom, erre fölösleges volt reagálni, de az ilyen bunkó kis ganéktól mindég ilyen hangulatba kerülök.

2011. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A semminél valóban több,de csodát ne várj tőle,és ne érezd miatta keményebbnek magad,ne állj bele senkibe,azzal a gondolattal,hogy én tanulok netről bunyózni,akkor már mekkora király vagyok.Tapasztalatlan kötekedőket talán meg is tudsz vele rakni,de tapasztalt harcosok ellen nem veheted fel a versenyt.

És igen...f*szom ebbe a mai g*ci világba,hogy minden csak a kib*szott pénzről szól...ez nagyon fel tud b*szni...nincs pénzed,szinte senki vagy:/ De másfelől...rengeteg nagy bunyóst fel lehet sorolni,akiknek nem volt jó anyagi hátterük...de megoldották az edzést,és elég sokra vitték.


Kérdező...az edzés SOHA nem időpocsékolás.Ha csak így tudod megoldani,tanulj netről,valamint az erőnlétedet mindenképp fejleszd,saját testsúlyos gyakorlatokkal,meg fuss is...szorgalmasan,kitartóan...és próbálj összeszedni annyi pénzt,hogy egyszer csak elmehess valahova edzeni.Ha már megvan az alaperőnléted,és tanulgatsz így magadtól valamit,már jobb lesz odamenni.

És addig is,mondom,eddz szorgalmasan,kitartóan,bármilyenek is a körülmények,a tested mindig a tiéd...és edzeni is tudod,ha igazán akarod.

Szóval látod...csak az a lényeg,hogyan közelíted meg a dolgokat...az írásom második felével rá is tudtam cáfolni,hogy pénz nélkül nem vagy senki.

De igen is vagy...és lehet belőled akárki,csak akarni kell,és tenni érte.Mindig próbáld a jót észrevenni a dolgokban..tudom,k*rva nehéz,de próbáld meg.

Sok sikert az edzéshez,remélem,egy leendő nagy harcművészhez intéztem most szavaim;)


Aczél: a második bekezdésed...ENNYI.K*rva érdekes,mindegyik harcművészet-ellenes(jelen példában a hosszan író balf*sz) barom akkora gyökér érvekkel jön,hogy az hihetetlen.Mind2 sztoridban sántít valami,és süt az írásodról,hogy csak egy szerencsétlen vagy,aki abszolút nem jártas a harcművészetekben és nem ismeri azokat.

Eddig mindenkit levertél utcán...dek*rvajóneked...kívánom,hogy egyszer egy utcai bunyóban egy igazi könyörtelen harcművésszel hozzon össze a sors..akkor majd átértékeled a dolgokat..jabocs...akkor már nem lesz rá alkalmad többé;)

Aki tapasztalatlan,ne pofázzon bele olyan dolgokba,amikhez nem ért.Azt k*rvára utálom.Szóval kussolj,laikusokat,netes szájkaratésokat nem kérdezett senki!

2011. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

én nem pocsékoltam (eddig) az időt, hogy elolvassam a kis sztorijait...

de akkor felmerül már a kérdés: az az aikido-s egyetemista hallgató, bölcsész volt? ...


a másik pedig, hogy ne találkozzon aikido-s kiképzőtiszttel erőszakos helyzetben, mert lehet hogy meg fog halni. annyi esélye van, hogy egy kiképzőtisztet már (talán) jobban kötnek a szabályok (mint engem) és talán kevéssé használ gyilkos technikákat ezért.

2011. okt. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"aikido-s kiképzőtiszttel"

Bocs, de az milyen "állatfajta"???

2011. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

vannak a hadsereg kiképzéséért felelős emberek között olyan, amelyik Japánban, vagy japán mestertől tanulta ezt a gyilkos művészetet.

azért kevertem bele a hadsereget ami ugye csak egy szakma, de mivel M.országon kevés olyan ember van aki az akidot mester fokon űzi (és tanítani is tud) ezek közül több katonai kiképző. lehetne hentes vagy asztalos is aikido mester, viszont a jelenlegi ismereteim alapján a seregnél vannak (léteznek) igazán hiteles (azaz veszélyes) aikido mesterek, ők ezért is kiképző tisztek.


nyilván létezik civil aikido edző is, de civilek közül jóval több "edző" van aki 8-10-20 éve "aikidozik" ettől függetlenül egy pár éve küzdősportoló boxoló is elverné. ez egy nagy különbség a japán aikido és a magyar "aikido" között, az én meglátásom szerint.

2011. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
hát ha belegondolunk mindenből a katonai jóval keményebb mondjuk a Muay thai , meg .... Chaiya között is nem kis különbség van pedig a katonaiból indult a box szóval ez érthető is . Az meg hogy utcán alattomosan kell verekedni ezzel úgy nem mondtál semmit , persze hogy nem figyel úgy teszel mintha törölnéd az orrod és egy könyök befigyel meg úgy teszel mintha lökdösni akarnád közbe egy gyorsat behúzol neki ez tök természetes ezek puszta kézzel kiütési pontok csak éppenséggel az emberek 60 % annyira nem tud ütni ,hogy eltöri a kezét ütésközben isten se dönti el ki járt rosszabúl akinek a keze tört el vagy aki bekapott egyet . Én egyébként azt hogy megvertél egy nagyon profi bunyósokat , erre csak annyit tudok mondani " hát persze " aki 6-7 éve tolja azt nulla tudással nem vered meg ha csak nem az a 6-7 év valójában másfél 2 év megszakításokkal akkor meg miről beszélünk aki 6-7 évet tolja úgy hogy max nyári szüneteket vesz bele tehát évente 3 hónap szünet ami szerintem egy korrekt civil évi "havi rend" ott töri ketté a tapasztalatlanokat ahol akarja .és ez a boxolóra is igaz
2011. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!