Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért nem szabad kondiznom?

Miért nem szabad kondiznom?

Figyelt kérdés

Ferde a gerincem ezért azt mondták hogy a nagy súllyal való terhelés nem tenne jót neki, viszont egyes weboldalakon pedig azt olvasom hogy pont a kondizás javított a tartásán és hogy az hozta helyre a gerincét. Meg hát elvileg a gerinc körüli izmokat kéne megerősíteni nem? akkor szerintem a kondin kívül erre nincs jobb mód...


Előre is köszi a válaszokat!


2011. nov. 9. 17:05
 1/3 dirtboy ***** válasza:

lehet kondiznod csak speciális végrehajtatás meg gyakorlatok kellenének.

ehhez igazából én nem értek,keress fel egy gyógytornászt majd ős megmutatja mit hogy csinálj,a lényeg hogy végül is kondizhatsz.

2011. nov. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gyógytornász elmondja milyen speciális hátizom erősítő gyakorlatokat végezz, mellette viszont némi odafigyeléssel mehet a súlyzós edzés, ezt én mondom :)

de most komolyan, mi köze egy bicepsz edzésnek a hátadhoz? semmi. némi odafigyelés, pl. ne 80 kilóval kezdj guggolni, de ha ésszel dolgozol, akkor természetes, hogy mehet.

2011. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ööö nekem anno szóltak azért , hogy kicsit ferde a gerincem ,de pont ,hogy ajánlották a kondit mint edzés csak olyanokra mint pl érdemes oda figyelni , hogy inkább egykezes súlyzókkal érdemes operálni hát vállat , mert pl egy húzódszkodást vagy kétkezes rudú fejfölé tolást nem annyira szabályocsan csinál az ember ,de pl csigán lefelé húzásnál is ferdén húz az ember , persze ez alapvetőleg abból fakad ,hogyjobb kezes az ember akkor jobban húz jobb kézből (aztán vannak speciális esetek ) ,de ebből következik az ,hogy romlik a hát. ,de amúgy ha kiedzed magad jól akkor oda tudsz figyelni arra , hogy ne ferdén told a kétkezest meg ne ferdén húzódszkodj vagy húz le csigán és akkor mehetnek a kétkezesek is és végülis egyes gyakorlatok alapból mehetnek kétkezes súlyzóval pl fejfölé tolás csak kevés súlyal és nagyon oda figyelni ,hogy ne legyen az hogy inkább jobbkézből tolsz . Aztán kialakul olyan 1-2 év után . Am. szerintem jó dolog az edzés nekem pl nem fáj (helyesebben fájt ,mert már nem csinálok súlyzós edzést )hála annak . (most már más fajta edzést csinálok azzal is megvagyok elégedve .
2011. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!