Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14 éves korban elkezdeni a...

14 éves korban elkezdeni a testépítést még korai?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 17:10
1 2
 1/17 dirtboy ***** válasza:
100%
igen,még 1-2évet várj,addig saját testsúlyos edzést csinálhatsz vagy ússz vagy hasonló ami később hasznodra válhat a testépítésnél is.
2011. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
igen ! sportolj , 16-17 évesen már elkezdheted
2011. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem korai,csak ésszel kell csinálni.Eleinte ne dolgozz nagy súlyokkal,inkább a magasabb ismétlésszámra törekedj,valamint tanuld a helyes végrehajtást,a kajádból meg fokozatosan szűrd a szemetet.

Majd egy idő után kezdesz belejönni,és 1-2 éven belül már egy magasabb szinten tudod űzni a sportágat.

Mellette persze toljad a saját súlyos edzést,ahogy írták,sokat segít;)

2011. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
0%

Késő sztem ahoz h profi légy 10-11 éves korodban el kell kezdeni testépíteni Nekem van 1 haverom aki testépítő vb-ok és már 9 évesen edzett rá most persze ne emelj még súlyt csak menj ki az edző terembe és fuss meg feljezd az állóképességedet h majd késöbb bírd a komolyabb edzést!

Sok sikert hozzá

2011. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 dirtboy ***** válasza:

10-11éves korban?

te beteg vagy

nézd már meg Tóth Danit vagy akár melyiket 8-9év alatt mit értek el.

nem 20éves korban kell profi kártyát szerezni,Mr olympia sem volt még tán senki 30éves kor előtt.

2011. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én bilderen olvastam egy cikket ahol 30 alatt lett valaki profi kártyás..:D de lehet nem már rég volt.
2011. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 dirtboy ***** válasza:

na a profi kártyamegszerzése a nehéz 30alatt hanem a mr.olyimpián a sikeres részvétel,mondjuk első 5ben benne lenni

azt hiszem 1első még nem lett ott senki 30 évnél fiatalabb


de itt van Dudás Ádám egy felfelé törekvő komlóstetői srác akit ha megnéztek a scitec megateszt /2008/ban hogy nézett ki,aztán a teszt végére meg hogy néz ki,most még mindig nem óriási tömeggel rendelkezik de haver összefutott vele a metropol fitnessben /miskolc/ és ő a 179cm-jével és a 110kilós súlyával azt mondta hogy úgy nézet ki Ádám mellet mint egy kis hülye gyerek./Ádám 174-175cm egyébként/

rengeteget fejlődött,én mikor találkoztam vele 2009 vagy talán 8végén a munkahelyén akkor még korán sem volt olyan mint most.

ezzel az Ádámos sztorival azt akarom mondani hogy ha tényleg versenyezni akar valaki akkor nem kell már 10évesen kezdeni hanem elég később de akkor profin csinálni mindet és nem töketlenkedni, és akkor jön az eredmény hamar.

persze mindannyian tudjuk hogy nem csak tápkieget használ hanem koxot is de ez természetes az élsportban.

2011. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen pont akartam írni, hogy scitec megateszten ő koxolt is :D persze leírom, hogy a sok moszatállomány ne értse félre, hogy nem tűt döfködött magába meg implantátumot ültetett be meg stb.. hanem normálisan szedte kúrában és úgy semmi kárt nem okoz ha 100%-osan oda van figyelve a szedése és ha mindezek mellett az alapokat betartja akkor valóban hamar jön a fejlődés de szerintem így is elég szép amit idáig elért. Amúgy ez nem annak a kérdése, hogy ki lesz profi 30 alatt hanem annak, hogy ki mennyire akarja az egészet és mennyire tud odafigyelni rá és mennyi az anyagi támogatottság.. Ha az anyagi támogatás megvan akkor csak az adott személyen múlik, hogy hogyan alakítja magát milyen szintről milyen szintre és a lustaságán és kitartásán múlik az egész.
2011. dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
A legtöbb testépítő 15-17 évesen kezdte el, de szerintem nem korai. Ne emelgess túl nagy súlyt, magas ismétlésszám, szereket ne szedj, csak étkezz megfelelően és kész.
2011. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Azt vedd figyelembe, hogy ha túl korán kezded el a kondizást, bizonyos mértékben gátolni fog a növekedésben, ez nem azt jelenteni, hogy akkora leszel örökre mint most, csak nem olyan ütemben fogsz nőni mint alapból, mert ugye az izmaid ráfeszülnek a csontodra, és gátolják a növekedést.
2011. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!