Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A wing chun-t és a wing...

A wing chun-t és a wing tsun-t miért szokták "mókusbox"-nak csúfolni?

Figyelt kérdés
Nem értem miért fikázzák. Oké, más elven működnek az ütéstechnikáknak, mint az ökölvívásban.

2011. dec. 15. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
még nem hallottam, de találó.
2011. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom,tod h ütnek benne.Ezek a rövid,cirkuláris alapon működő gyors,erőteljes támadások nagyon hasonlítanak arra,amikor a mókus a szájában forgatja a diót/mogyorót.A rossznyelvű,tiszteletlen emberek találták ki,de ma már csak amolyan becenév,nem sértés.
2011. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 escrogar ***** válasza:
100%
Kedvelt mozudlatuk a láncütés, ami végülis egyenes ütések sorozata. Keress rá youtube-on, ott láthatod.
2011. dec. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dementoricus ***** válasza:
46%
Jól írták az előttem szólók. Még annyit tennék hozzá, hogy kb. annyira is hatásos mintha tényleg egy mókus vakargatná a füled. Rövid, gyors ütések, szinte nulla erővel. Szerinted ezzel lehetne téglát törni ? Nem. (fizikai magyarázat Newton 2. törvénye alapján)
2011. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dementoricus ***** válasza:
34%
...találtam neked. Amelyik kapkod össze-vissza, Ő a mókusharcos. Meg is kapja a magáét.
2011. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 escrogar ***** válasza:
100%
dementoricus: azért kíváncsi vagyok, ha valaki rádmenne, és másodpercenként kapnál 3-4 ütést, akkor is így trollkodnál-e.
2011. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
másodpercenként 3-4 nem sok...
2011. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
dementoricus: Miért akarnának a WT/C-sek téglát törni?
2011. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dementoricus ***** válasza:
100%

jogos, miért is akarnának téglát törni.... mindegy, visszavonulok, mert nem az én területem. főleg, hogy még abba se mentünk bele, hogy : wing tsun vagy wing chun ?


szerintem chun.


viszont találtam egy jó kis anyagot, a klasszik korszakból, nézzétek meg !


[link]


és a legjobb akkor is Chuck Norris :)


béke.

2011. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi a linket, ez a könyv nagyon érdekesnek ígérkezik.
2011. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!