Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyarországon szerintetek a...

Magyarországon szerintetek a Wing Tzun (Tzun és nem tsun, nem chun) vagy a ju jitsu a jobb?

Figyelt kérdés
Tehát szerintetek a Wing Tzunt vagy a Ju Jitsut tanítják Magyarországon jobban? Esetleg ha van valakinek tapasztalata Debrecenben leírhatná.

2011. nov. 6. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország nagyon tág fogalom barátom. A Wing Tzun általában jó szokott lenni, megválogatják kiket engednek tanítani.
2011. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a ju-jitsu a jobb!

Egyébként pedig a Wing CHUN a legjobb, ez a tradicionális és az eredeti! A Tsun és a Tzun az csak a chun-ról koppintott utánzat divatmajmoknak, pénzlehúzás az egész!


Késes Krisz

2011. nov. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem mi bajod a többi stílussal. Ha mindenképpen azt a női kung fu (ezt most nem sértésnek szánom, csupán ki akarom emelni a többi közül) érdekel, akkor én is inkább a Wung Chun-t ajánlanám, az a tradicionális, és itthon a legjobban tanított stílus. A Wnig Tzun mindig azzal jön, hogy Emin Boztepe a Wing Tsun stílusból kiválva, sajátos harci metodikájával legyőzte párbajban az addig veretlen Wing Chun mestert William Cheung-ot. Azért én megjegyezném, hogy egy fiatal harcos, és egy középkorú, lassacskán öregedő mester párharcáról beszélünk. Eminnek szerencséje is lehetett... A hazai Wing Chun-t jól oktatják, és megbízható magyarországon, rosszat még nem hallottam róla.


Én személy szerint már csak a technikai komplexsége miatt is a jujitsu-t ajánlanám, nagy múlttal rendelkezik magyarországon, és jól oktatják. Sok jó önvédelmi technikája van, és emellett az ember megtanul esni, gurulni, fegyvereket használni, földharcolni stb...


Én azt mondom, hogy ha teheted, akkor mindkettőt csináld. A wing chun ütéstechnikái kiválóan kiegészítik a jujitsu atemit, ami az ellenfelet megzavarva segít előkészíteni a dobást, megcsinálni egy feszítést.

2011. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam(javítsatok ki nyugodtan ha ti máshogy tudjátok) hogy a Wing Chunban kevesebb a full contact és a sparring mint a Wing Tzunban.
2011. nov. 7. 17:31
 5/10 A kérdező kommentje:
első sorban ezért döntöttem végül a Wing Tzun javára a Wing Chunnal szemben
2011. nov. 7. 17:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez már leginkább edzőtől függ, nem stílustól...
2011. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezzel is tisztában vagyok, ezért írtam oda "ha van valakinek tapasztalata Debrecenben leírhatná" De mivel nem valószínű hogy egy Debreceni ide fog írni ezért kértem Magyarországot átfogó tapasztalatokat.
2011. nov. 7. 18:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne ítélj addig, amíg nem nézted meg az edzést. Ha meg választanod kell, akkor mindenképpen a jujitsu...
2011. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

Késes Krisz:

Nagyon el vagy tájolva sajnos, légysziles ne írj baromságokat. (a pénzlehúzás rész igaz de a többiben nagyon tévedsz)


A wing tzun konkrétan tényleg nem tradicionális, de a legtöbb helyen nagyon színvonalas az oktatás(pörgős izzasztó edzések vannak, hatékony technikákkal), mint mondtam megválogatják kiknek engednek oktatni.


JJ fronton nem vagyok otthon nagyon, de nyilván a legjobb döntés ha elmész és megnézed midn2t.

2011. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hun84 ***** válasza:
48%

Sziasztok én valójában most Emin Bostep védelme miatt írok ide mert wing chun kollega pár sorral feljebb ha jól étetettem szerire azért győzte le Emin Williem Cenget mer idősebb volt Emintől.

Na már msot én nagyon tisztelem Williem Canget és a Wing Cunoskat, de azért számoljunk utána dolgoknak Emin 22 éves volt amikor legyőzte az 50 éves williem changet ha jól értem ez a kifogás!


Na már most azóta eltett 23 év ez alatt az idő alatt egy Wing Chun-os se tudta megverni Emin Bostept és más stílusból se tudták legyőzni pedig 300 utcai küzdelem magáért beszél pláne, hogy mindegyiket megnyerte Emin !!


Ha tényleg jobb lenne a wing chun a wing tzunál ez idő alatt miért nem tudták legyőzni egy wing Chunos Emint

Csak 23 év teltet el azóta!


.Most 50 éves Emin Bostep én voltam a szemináriumán és erőben sebességében technikában érdekes módon nagyon ott van hiába 50 éves.



A másik meg Wing Tzun vagy Wing Cun szerintem tettekben mid a két egyesület be bizonyította, hatékony stílus .


AZ, hogy ki nyerne ha két stílusból két gyerek össze ugrana (szerint aki edzéseken oda tette magát , aki mindennap gyakorolt aki több küzdő edzéseken vett részt, akinek ott van a leki jenléte , megfelelő hozzá állással )Az fog győzni!!!!!!

2012. dec. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!