Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kéne vagy jó táplálkozási...

Kéne vagy jó táplálkozási tanácsadás vagy egy szimpla diéta fogyáshoz?

Figyelt kérdés

178-180 cm vagyok 95 kiló eléggé izmos kívétel a hasamon . Igazság szerint nem azért kéne ,mert hirtelen növekedett az ön kritikám hanem mert felkéne készülnöm egy felmérésre ami miatt ,fogynom kéne ,hogy biztosan teljesítsem .

Mozgással annyira nincs gond , nem mondom , hogy a legjobb az edzés terv mivel nem ,de sajnos annál arra kell öszpontosítanom ,hogy a felmérést teljesítsem és ahhoz azokat a gyakorlatokat kell komolyan vennem annyi ,hogy mellette Thai boxolok meg a felmérés része a futás szóval ennyiből nem para .


2012. jan. 9. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Contant, builderes alapokat olvastad? csökkentett ch, esetleg tervezett étrend (ha időre kell fogynod).

legtöbb ember nincs időhöz kötve, ha elkezd kevesebbet enni, idővel elkezdenek fogyni is.

2012. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát úgy kb 90 napom van az aktusig lehet belevágok valami 90 naposba . Őszintén szólva nem érzem ,hogy olyan lehetetlen , mert azért igazán a 85 kiló az úgy mond standard súlyom és annyival meg is elégednék mondom igazság szerint praktikum miatt kéne fogyni tőlem aztán még hízhatnék akkor elnevezném magam mini sumonak , vagy sumedlinek :D
2012. jan. 10. 07:40
 3/18 anonim ***** válasza:

papa, a 90 naposat hagyd, mert én foglak elküldeni a fenébe! :)

90 nap alatt, egyél kevesebbet. addig csökkentsd az adagokat (hétről hétre, nem kell rögtön fele adagot enni) amíg el nem kezdel fogyni. gondolom alap, hogy az üres kalóriákat elhagyod, cukros, fehér lisztes dolgok szemétbe. ezt minél inkább tartsd be.

fehérjét ilyenkor odafigyeléssel kell enni, mert a testednek szüksége van rá, és ha kevesebb az energiád (fogysz) akkor hajlamos a sajátjához nyúlni (izom).

tehát nem kell féldisznót megenni, de rendszeresen vigyél be hússal, vagy valami protein turmixszal.

az energiabevitelt úgy csökkentheted, hogy kevesebbet eszel, plusz elkezdesz zőcségeket enni, jóval többet mint eddig.

a legtöbb zöldség lényegében víz, vitamin, kis szénhidrát (energia). a krumpliban persze több energiahordozó van.

tehát répák, retket, paradicsomot paprikát lehet rágcsálni rendesen, nézz szét valami piacon hogy mi idényzöldség ilyenkor!

ajánlom még a sütőtököt. alapvetően megsütve, egy édeskés, kellemes kis "töltelék" kaja. bár ezzel kissé leminősítem, mert mindennapi ételeink között lehetne, mint mondjuk körítés, vagy desszert.

2012. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az a gond , hogy én kicsit beteges kajoló vagyok szóval ha nem mozognék viziló lennék kb most igazán azt tolom ,hogy zöldség plusz valami hús csak ezt nem tudom meddig bírom , nagyon nincs bajom vele , mert beviszem csak érzem ,hogy ennél kicsit több kell . Mondjuk valszeg , mert a sok sz@rt beviszem a szervezetbe aztán késztet az evésre , most meg mikor fogyókúráznék meg van a szopacs .


Egyébként szerinted azok a fogyik jók ,hogy néha napján egésznap csak gyümölcs ? Banánt szokták ajánlani , mert hogy nem olyan savas .Nem tudom szerinted ?

2012. jan. 10. 14:57
 5/18 anonim ***** válasza:

pont azért akarsz többet enni (fejedben ez van) mert kevésnek érzed amit most eszel. pedig ha hús, zöldség kis körítéssel (zab, rizs, pityóka) akkor elég lehet (itt megjegyezném, az esetleges túl kevés evés megint nem fog használni).

akkor képzeld el ha egy nap csak gyümölcsöt ennél, na az lenne a valódi tápanyag hiány, amitől most tartasz!

plusz banán, szép. és mégis mennyi banán? 1 napra hogy jóllakj kb. 20 banán elég? abban mennyi cukor és keményítő is van, ha már energiát akarunk csökkenteni?


ne lelkizz, egyél rendesen, 1 hét múlva írjál hogy állsz.

[link]

2012. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Fussál minden nap 1-1,5 órát este. Hús meg zöldség rendben van.

Ezzel 1: felerősödsz kondiban a felméréshez, 2: fogyol pár kilót.

Nem véletlen hogy a profik edzéstervének nagyon szerves részét a futás teszi ki. Nem legjobb mulatság, de nagyon hatékony. Tény hogy igényel akaratot.

2012. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
a thaiboxnál aligha energiaigényesebb a futás. a küzdősport egy nagy intenzitású intervallumos edzés.
2012. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen de rosszul gondolod, a napi bevitt kalória számít.

Abban sem értek egyet hogy a futás nem energiaigényesebb mert végigfutott másfél óra az 100%os energiaölés folyamat. A thai box edzésnél az ember azért néha akaratlanul is lustálkodik.. Futásnál vagy futsz vagy nem.


De nem is ez a lényeg. Ha a mostani életviteléhez még hosszá-ad napi 1-1,5 óra futást akkor több kalóriát fog elégetni napi szinten, több energiát öl meg mint így. Tehát fogyni fog, mellesleg jóval edzettebb is lesz. Tudom, én is ezt csináltam anno.

2012. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

vagy hozzáad + heti két edzést, amit végig bunyóz.

olvass utána intarvallum edzés energiaigényének! :)

2012. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért nem megfelelő nekem a hosszú futás , mert 2 kilót kell lefutnom időre és ezt a távot kell begyakorolnom minél nagyobb intenzitással . persze egyet értek ,hogy az lenne a legikus hogy sokat fussak ,csak másfél órára eleve időm nem lenne kettő másfél órát kb sétálnom kéne ,hogy végig csináljam :D ,de mondom mozgással nagyon nincs gondom , ha lenne már 120 kiló lennék amennyit eszek és genetikailag olyan vagyok aki tud gyarapodni rendesen ,de lehet az lesz januárt el lopom most suli miatt már így is lemaradt 1 heti edzés és azok is futás a maradék meg kondi . Úgy is 25x60 az menni fog áprilisig nevetve szerintem . Csak most kiderült ,hogy optionális kötelezően (tudom nagyon furán hangzik ,de így van írva oldalon )a rúdon megtartással szóval szerintem nagyon nem kell mondanom melyiket választom :D. Csak azért fáj a szívem ,mert így van 5 gyakorlat akkor mindegyikbe 25 pontot lehet szerezni és 80 kell . Ez tök jó csak ,mondjuk akkor elég sokat kell szerezni mindenből és hát helyből távolugrásnál nem tudom mikor ugrok 2,50 cmétert bár ha aknáról indulok akkor talán
2012. jan. 10. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!