Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan szerezhetek fegyvervise...

Hogyan szerezhetek fegyverviselési engedélyt Szegeden?

Figyelt kérdés
El kell menni valamilyen tanfolyamra és pszichológushoz? Ha engem régen depresszióval kezeltek (megfelelési kényszerem volt), akkor nem kaphatok engedélyt?
2012. jan. 10. 09:54
1 2
 1/16 dirtboy ***** válasza:
92%

éles fegyverre nem tudsz szerezni 3-3,5éven belül,de még az után sem garantált.

az európai unión beül Magyarországon a legszigorúbbak a fegyvert törvények.

2012. jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Gázpisztolyhoz kell most engedély?
2012. jan. 10. 10:17
 3/16 dirtboy ***** válasza:

ahhoz nem kell,elég hogyha elmúltál 18,akkor vehetsz és otthon tarthatod,szállítani pedig üresen,dobozában szállíthatod.

gázfegyver viselésére viszont már kell,de nem kell megijedni tőle mert végül is csak formaságok az egész.

a lényeg hogy küldesz pár levelet,befizeted a lóvét,bemész a rendőrségre ott megint tejelsz nekik aztán pár hét és mag kapod.

kb.5500ft a viselési engedély kiváltása

2012. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
dirtboy, esetleg teljesen véletlenül, késre nincs ilyen engedély? csak mert ugye nálam a kés ott kezdődik, hogy kellemesen nagy, és ki tudja, ha esetleg erre is létezne valami legális mód, hogy nálam lehessen, akkor utána néznék jobban.
2012. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 dirtboy ***** válasza:
94%

a késre vonatkozó törvényeket engedélyeket nem tudom,a éles fegyvert is csak azért tudom mert részt vettem egy fegyverjártassági vizsgán budapesten.

a gázfegyvert meg azért mert most vettem egyet nemrég.

az biztos hogyha használnád akkor megütnéd a bokád vele.

lehet jobb lenne egy kis E.S.P vipera,azt ugyan biztosan tudom hogy viselni nem lehet de azzal jó esetben pénzbírságot kapnál és elkoboznák ha nem 8napon túlgyógyuló sérüléseket okozol vele.

de egy késsel már sittre is bérletet válthatsz ha leszúrod a támadót.

én nem mernék magammal kést hordani mert nem tudom hogy reagálnák ha megtámadnának,lehet hogy belevágnám a támadóba nem tudom.

de ha végig gondolom inkább verjenek meg mint hogy éveket húzzak le a sitten csak mert kinyírtam egy köcsögöt.

2012. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Fegyver viselési engedélyhez először is be kell menned a rendőrségre, nem a megyeire, hanem a városira. Jelentkezel fegyver vizsgára(fizetős), az ha megvan mehetsz orvoshoz egészségügyi alkalmassági vizsgálatra(fizetős). Ismét bemész a rendőrségre kérsz fegyvervásárlási engedélyt(fizetős, és persze csak akkor kapod meg ha sportlövő vagy vadász vagy, ha egyik sem akkor igen nyomós indok kell, hogy megadják, pl. életveszélyes fenyegetést kaptál). Megkaptad a vásárlási engedélyt, azzal elballagsz a fegyverboltba, megveszed a stukit majd vissza a rendőrségre a fegyvert bemutatni, ott megkapod a fegyvertartási engedélyt(fizetős), miután ellenőrizték a fegyver tároló helyét. Ez nem fegyver viselési engedély, azt még ezután kell elintézned, de ha már ennyit jártál a rendőrségen akkor ott megkérdezheted hogyan. Nem 3 év max 1, ha elsőre sikerül a vizsga és gyorsan intézkedsz.


Gázpisztolyra nem kell fegyvervizsga, sem engedély, viszont a megvásárolt gázfegyverrel be kell menned a rendőrségre, és ott bemutatni.


Nem egyszerű. Sok sikert!

2012. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 dirtboy ***** válasza:

ma 12:24

gázpisztolyt nem kell bemutatni a rendőrségen csak akkor ha viselni akarja,ha nem akarja akkor nem kell bemutatni.

2012. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

köszönöm dirtboy!

én úgy vagyok vele, hogy (komolyan ne vedd) "a világ összes kincséért sem vágnám el a támadóim torkát".

amúgy nem verekszem, ha nem az életem múlik rajta. ha az múlik, akkor meg puszta kézzel sem fognak ellenem jobban járni. ez nem azt jelenti, hogy én a sittre pályázom, csak hát.. inkább lépek le egy erőszakos esemény helyszínéről gyorsan és észrevétlenül, mint hogy vigyenek. a hűtőpultba fekete zsákban :D

2012. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 dirtboy ***** válasza:
ezzel én is így vagyok,a balhéhoz minimum két ember kell.
2012. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Elképzelhető, hogy viselni is akarom majd. Sógorom bekattant (szó szerint) és elképzelhető, hogy veszélyt fog jelenteni a családra. Az anyját többször megfenyegette, hogy elvágja a torkát, már párszor erőszakosan kitekerte a kezét is. Nemrég kirabolta és kicsit félek, hogy mi is sorra fogunk kerülni. Van egy pici lányunk és nem szeretném, ha baja esne.
2012. jan. 10. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!