Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nem túlságosan késő elkezdeni...

Nem túlságosan késő elkezdeni a szertornát 15 éves?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Az átlagosnál kicsit ügyesebb. 2 éven keresztül TRIÁL oztam. Az egy biciklis sport. Nagyon jó az egyensúlynak. 165 cm vagyok és 49 kilógramm. A koromhoz képest az erőm átlagos. Egészségesen élek stb. Járok futni is napi 6 km. Egészen jó tempóban. Az lenne a kérdésem hogy lenne egy kis sikerélményem a szertornában, Milyen gyakorlatokkal kellene megerősödni, Mennyi idő kellene egy kis sikerhez, és hogy egyáltalán érdemes e elkezdeni ezt nekem hobbi szinten ?
2012. jan. 20. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit akarsz vele kezdeni.

Sportszerűen csinálni már lehet, hogy nem fogod tudni (nem kizárt, csak ennyi idősen már kisebb rá az esély), de hobbi szinten sosem késő! :)

2012. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, nagyon fáradt vagyok, úgy tűnik. :P Természetesen nem "sportszerűen", hanem VERSENYSZERŰEN gondoltam! :)
2012. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Te tornázol ? vagy tornáztál ?
2012. jan. 20. 17:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamennyire kondiban vagy akkor nem későn elkezdeni. Nővérem 17 évesen kezdte el 0 ról és kisebb versenyeken is volt. Én is szertornáztam anno az iskolán belül mert kötelező volt szabadon választani egy sportot és a nővérem is betudott segíteni ha úgy van de én nem versenyeztem csak bemutatókra jártam el néha néha. Énis olyan 15 évesen kezdtem el ezt a dolgot az edzőm szerint ha többet foglalkoztam vele simán mehettem volna versenyekre, de nem erőltettem a dolgot mert nem érdekelt, úgymond kényszerből csináltam. Annyit még elárulok ha tényleg akarsz ezzel foglalkozni akkor szerezzél be egy gyakorló dresszt mert 80% hogy kérni fogják.
2012. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam hogy még most az elején nem mennék el edzőhöz. Elsőnek meg akarok egy picit erősödni. Elég vékony vagyok. Csak egy kis száraz izmost szeretnék 5 kgt kötülbelül... De az egyensúlyérzékemet is meg akarom tartani mostmár hogy tudom nem késő még elkezdeni azt szeretném megkérdezni hogy milyen gyakorlatokat csináljak. Pl fekvőtámasz, felülés,futás,Húzódzkodás ? stb.. megkérdeznéd a testvéredet vagy hasonló és leírnád ?
2012. jan. 20. 17:43
 6/10 A kérdező kommentje:
A nyáron csak erősödni szeretnék aztán szeptemberben ahogy újra beindul az iskola elkezdeni a tonát. Ez lenne a Tervem. Hízni ( tömegelni ) nem akarok vagy csak száraz izmot (szálkásodni) . És hogy az izmaim jó öszhangba legyenek milyen gyakorlatokat végezzek ? vagy valamilyen sport pl úszás ?
2012. jan. 20. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:

15 évesen 1 fiú nem 49 kg még ha 165 cm, akkor se

A TRIÁL-hoz combra karizmokra van szükség..na most így kizárt a 49 kg, ez kislány súly.

Szóval kamu. főleg hogy nyitottál egy másikat amiben meg már 162 cm vagy...döntsd már el előbb hogy most 162 vagy 65 vagy...+ott korai itt meg már késő...LOL)


De ha igaz is lenne, mitől ez a váltás?

2012. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pont a korai/késő miadt a szertornát késő elkezdeni szerintem. De azért megkérdeztem az előzőbe elírtam pár adatot. A triálhoz pedig egyensúly is kell...
2012. jan. 21. 11:44
 9/10 A kérdező kommentje:
EGyébként csak jobban tudom hogy hány kg vagyok..
2012. jan. 21. 11:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten nyugodtan !:)
2013. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!