Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyúrás otthon: Ha egy gyakorla...

Gyúrás otthon: Ha egy gyakorlat nem túlságosan nehéz, ezért sokszor ismétlem (pl. guggolás), csinálhatom akár kétnaponta is, hogy legyen valami értelme?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze.És havonta nehezíts rajta.
2011. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyedben vigyáznék a guggolással.Eléggé tönkrevágja a térdet...De ha ezt akarod akkor súlyokkal guggolj de vigyázz hogy a törzsed egyenes maradjon és ne dőlj előre egyáltalán.
2011. ápr. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha fokozatos a terhelés,akkor az ízület együtt erősödik az izommal,ezért nem vágja tönkre az ízületet.

Tehát a testsúllyal végzett guggolás a legjobb kezdés és a kis terhelés miatt a technika is tökéletesíthető.

Ha egyből súlyzós guggolással indítanál,akkor lehet esély az ízület sérülésére,de akkor sem biztos.

2011. ápr. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem most kezdtem, bár korábban sem szedtem fel túl sokat. Most csak két 10 kilós kézi súlyzóm van, ezekkel szoktam guggolni, ami nem túl megerőltető, legfeljebb fárasztó bizonyos mennyiség (kb. 30) után. Nehezíteni tehát nem nagyon tudok már. Igyekszem egyenes háttal végezni a gyakorlatot. A térdem egyelőre jól van.

Köszönöm az eddigi, és az esetleges további válaszokat is.

2011. máj. 1. 10:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod nehezíteni:D?

Na ne viccelj!

Ezt próbáltad már?

http://www.youtube.com/watch?v=jEBol54EjVE

2011. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jó ötlet, kösz :)

Régebben csináltam így, csak elfelejtettem.

2011. máj. 1. 17:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Bár így sem nehezebb, mint súlyokkal két lábbal. Úgy viszont nem tudnék egyensúlyozni.
2011. máj. 1. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!