Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 17 éves vagyok, nagyon késő...

17 éves vagyok, nagyon késő lenne elkezdenem megtanulni gördeszkázni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok, a legeslegalapoktól kellene kezdenem, hobbiként csinálnám. Nem célom profinak lenni, de szeretnék megtanulni néhány trükköt, szabadidőmben gyakorolnám, akár másokkal is. Kérdés, hogy bele lehet-e ebbe tanulni, ha nem 10-11 évesen kezdtem el, hanem csak 17-18 évesen kezdeném.

2012. jan. 22. 16:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Sosem késő. Kezdd el.
2012. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából csak egy hobbit szeretnék magamnak, mert azon vettem észre magam, hogy hazajövök és alszok/számítógépezek, és a szociális életem is kezd teljesen eltűnni. És ez tűnt annak, ahol tudom, hogy sok ismerősre tehetnék szert, és még a sportot is élvezném. Járok konditerembe, de egyedül, és az a leginkább olyan hely, ahová az emberek nem ismerkedni járnak.
2012. jan. 22. 16:55
 3/11 anonim válasza:
Szerintem mindenféleképpen kezdd el! :) Ne gondolj ilyenekre, hogy késő, nem késő. Ha azt érzed, hogy tetszik neked ez a sport, van kedved hozzá, akkor tedd meg! :) A sportnál nincs olyan, hogy késő. :) Én küzdősportot oktatok és rengeteg idősebb tanítványom van, ők a bizonyítékai annak, hogy sosem késő elkezdeni sportolni. :)
2012. jan. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Egyáltalán nem késő elkezdeni! 18 éves vagyok és barátnőmet 1,5 éve tanítottam korizni,akkor ő 16 volt és elég hamar bele jött. Azóta persze már majdnem profin megy és szinte minden szabadidőnket korizásra szánjuk. :)

A deszka is hasonló kategória,így csak ajánlani tudom! Viszont a trükkökkel óvatosan,csakis akkor kezdd el ha biztos vagy magadban.

2012. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sosem késő! Nyugodtan kezdd el! Viszont készülj fel hogy a deszkások általában pár fős csapatokat alkotnak, amibe nem sűrűn vesznek be tök idegeneket. Hacsak nincs már pár deszkás haverod suliból akikhez odacsapódhatsz. Ha nincs akkor előbb tanulj meg valami ütős trükköt, ami már jó belépő lehet egy ilyen kisebb deszkás társaságba.
2012. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nagyon jó ötlet, és valóban sokat lendít az ember kedélyállapotán. Engem most télen szétküld az ideg hogy nem tudok lejárni a partra a szörfös meg vitorlázó haverjaimmal, csak be vagyok zuhanva a gép elé én is. Nyáron viszont minden szabad percemben szörfözni fogok meg a parton lógni :-)

Ez a bandába beszállós téma meg a deszkásoknál nemtom hogy van, de pl. a szörfösök nagyon szívesen látnak újoncokat. A vitorlázókkal már más a helyzet, ott kevesebb a sporttárs, és több a menőzős kö csög.

2012. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok, és pár hete kezdtem el. Én is sokat rágódtam, hogy nem vagyok-e idős hozzá, de mivel 13 éves korom óta ez az álmom, és éppen karácsony volt, kaptam pénzt, elhatároztam hogy veszek gördeszkát, és nem bántam meg, mert nagyon jót tett lelkileg, főleg hogy ugyanolyan helyzetben voltam mint te. Rá kellett jönnöm, hogy semmiről se szól az életem, ha éppen nincs egyetem, akkor egész nap netezés megy. Igaz, most még csak este szoktam deszkázni eldugott helyeken, mert nem akarom a kezdeti bénázásokat közönség előtt csinálni. Persze az igazi tényleg az, mikor többen összeverődve az után vagy parkban deszkáznak... :D Szóval én csak bíztatni tudlak :D
2012. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő, én is most 20 évesen fogom elkezdeni :D . Volt egy időszak amikor deszkáztam, 16-17 évesen vágtam bele és nem is ment annyira rosszul, ollie-ig sikerült eljutnom, de végül meguntam/feladtam és azóta bánom hogy nem csináltam tovább, pedig ez egy nagyon ász sport. Na majd most újra....
2012. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Balint@! válasza:
NEMK ÉSŐ NYUGODTAN GÖRDESSZKÁZ HA BEJÖN A SPORT
2013. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem késö soha teso én 21 vagyok fél éve kezdtem el mindennap kijárok gyakorolni sorolom miket tudok már beadni: olli,nolli,fakieolli,switcholli,shovit,frontshovit,nollishovit,fakieshovit,fakie bigspin,frontside 180,backside,fakie back,fakie front, fakie frontside 360 ollie, kickflip, fakie flip, már majdnem beadtam a fakie halfcab flipet most arra vagyok ráállva, 360 shovit, frontfoot olli, még tudok pár oldschool trükköt is pl boneless,boneless flip, boneless 180 flip ilyesmik, tudok mozogni félcsőbe fordulni előre hátra menni meg mozogni parkba egynelőre kb ennyi ja meg még bordeslideot is tanultam szoval soha nem késö kitartás nekem első nap kiment a bokám két hétre jegelni kellett meg feküdni ott kb majdnem abbahagytam de erőt vettem magamon és mondtam magamnak hogy ha meggyógyulok egyből megyek ki már a végén nagyon hiányzott a deszka alig vártam hogy kimehessek csak kár hogy most tél van úgy tolnám hálistennek egyszer kétszer letudok nézni parkba ahol nincs olyn hideg de utcán is toljuk néha bár ahhoz már elég rossz idő van szoval mindent bele azalényeg foss bele mindneki szájába kezd el mihamarabb.
2013. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!