Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik gördeszka típus/alkatré...

Melyik gördeszka típus/alkatrész a legjobb, legalkalmasabb bármilyen típusú trükkökre?

Figyelt kérdés

Tapasztaltabb, esetleg szakértő véleményét szeretném meghallgatni. Kezdő gördeszkás vagyok (15 éves, körülbelül 180 centi, 68-72 kiló). Ennek ellenére már belekezdtem pár napja az alaptrükkökbe (Ollie, Pop Shove it...) és szeretném tudni, melyik márkát vagy alkatrésztípus a legjobb, legstrapabíróbb.


A válaszokat a következő szempontok szerint várnám:


- lap hossza, átlóhossz (előny-hátrány a méretek között)

- lap típusa

- kerekek típusa (persze a mérete a függesztés szerint kompatiblis)

- függesztések

- csapágyazás ! (ABEC 1-3-5-7-9)


Köszönöm a válaszokat!

- csapágyak


2012. jan. 23. 17:40
 1/2 anonim válasza:
lehet kicsit későn írok:) de ezeken csak akkor gondolkozz ha már haladó deszkás vagy:) egyenlőre elég egy sima alap deszka.
2013. aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Helo lapokbol pl: Flip, Almost, Superior, Blind, Girl, Cliché ilyesmik jók már mindenféle trükkhöz mondjuk én 8.0-as lappal tolom általában az a középaranyút de kinek mi ez ízlés kérdése meg lábméretedtől is függ azért ha mondjuk 45 ös lólábad van nyilván a szélesebb lapon stabilabban állsz de elöször 7.75 max 8-ast ajánlanám mer nagyobb lappal nehezebben forog a trükk majd ha már jol mennek a dolgok vehetsz nagyobbat is de addig ezeket mondanám. Csak a szélesség számit egy lapnál és a konkáv ameg persze hogy hogyan pattan ezt könynen ellenörizheted ha bemész nézelődni egy ilyen üzletbe le veszed a lapot a kezedbe veszed a tailt (hátsórésze) úgy hogy a lap teteje van felül és elkezded a noset(első részt)pattogtatni és hagyod hogy visszapattanjon magátol a lap minnél jobban pattog annál jobb. Kerék tipus ez is mindenkinél más vki keményet szereti vki a puhát meg van az aranyközépút ennél is puhával jobb utcán mer nem akad el annyira a repedésekben keménnyel meg megint másabb nekem most almost 52 mmes kerékszett van 6 ezerér vettem és pont ideális a keménysége de idövel ugyis kitapsztalod mi a jó neked. Függesztésből independentet ajánlanám pepperskate-n megtood rendelni mondjuk nekem most tensor magnézium van az tökéletesen megfelel nekem fölösleges sztem tiánfüggöre költeni meg karbonszálas lapra mer az ku.vahamar törik de majd ha teleleszek veszek titánfüggöt addig meg ez is tökéletes mindenféle trükk gyakorlására. Az a lényeg ha 8.0as lapod van ahoz 139mm-es függö dukál se nagyobb se kisebb ha nagyobbat veszel kilóg a kerék ocsmány kiröhögnek meg egyszerüen nem is esztétikus ha kisebbet az még ocsmányabb meg mégocsmányabb és ráadásul nemis lesz jó az egyensúly szóval ezeket améreteket jegyezd fel vagy vmi csapágy igazából vehetsz ilyen nagyon spéci fa-omtudja abec 9es csapit de az már annyira jol gurul hogy nem tudsz vele semmit kezdeni abec 7es ami kell neked nekemis az van az pont ideális amúgy meg a csapágy az nagyon mindegy hogy milyen szerintem az elején meg főleg és nemis érdemes rá költeni mer ugyis az romlik a leghamarabb aztán meg költhetsz rá megint. Na remélem segitettem valamit helo.
2013. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!