Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit ajánlanátok utcai önvédele...

Mit ajánlanátok utcai önvédelemre? Harcművészet-Küzdősport-Önvédelmi rendszer?

Figyelt kérdés
Ezeken belül utcai önvédelemre melyik ágazatot,stilust?
2012. febr. 11. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eskrima,kézitusa,jujutsu.
2012. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. febr. 11. 10:42
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez mennyire segit,25 éves vagyok,170cm,70-80kg között vagyok,Budapesten lakom,még nem sportoltam ilyesmit,és olyat szeretnék ami utcára a legjobb,jó az oktatás,"könnyen és gyorsan"elérhetek valamit.Nem verekedni,kötözködni szeretnék,nem is versenyezni,semmi ilyesmi,csak szeretném magam megvedeni az utcán.
2012. febr. 11. 10:49
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt tudom ajánlani: [link]


Egyébként nincsen legjobb stílus,ez egyénfüggő.

2012. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönom
2012. febr. 11. 10:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Utcai önvédelemre a legjobb a Jeet Kune Do és Kali/Eskrima késharc kombo.Ha ez nem,akk jó még a Ju Jitsu,a Ninjutsu,a Wing Chun/Tzun Kung Fu,illetve normális edzés mellett Krav Maga,Defendo,Aikido.
2012. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. febr. 11. 20:36
 8/13 anonim ***** válasza:

ha nem akarsz versenyezni és fontos az is, hogy legyen az egésznek szellemisége és haverokat akarsz edzésen, akkor próbáld ki az aikido-t.

mi van benne?

- esések, gurulások: megtanulsz esni úgy, hogy a kezeddel, lábaddal tompíts - hogy ne törd el a bordád, karod, ne zúzd szét a belső szerveid, ha fellöknek. (hasznos tudomány.)

- fegyver vs pusztakezes, lefegyverzések: a bokkennel, azaz fakarddal végzett vágás hasonlít a baseball-ütővel, husánggal csapkodásra; a tanto nevű kis fatőrrel pedig a késes támadásokat lehet gyakorolni. (megtanulod, hogyan kell távol maradni a késtől, nem belenyúlni...)

- rögzítések, fogások: nem az a lényeg, hogy behúzzunk egy nagyot a támadónak, hanem hogy úgy fogjuk meg, hogy ha megmozdulna, meghúzódjon a csuklója, kificamítsa stb. azaz kontroláljuk, irányítjuk a támadó mozgását. (természetesen egy gyakorlott aikidós mester hirtelen csontot is tud törni, ízületet is tud rántani... a kezdő pedig alapokra jön rá: pl. nem szabad egy pillanatra sem hagyni, hogy ne lásd teljesen az ellenfeled, ismerned kell a mozgását, harmóniába kell kerülnöd vele, azaz kontroll! kontroll! kontroll!)

- térdelő-ülő helyzetben végzett gyakorlatok: mi van akkor, ha lefognak és közel vagy a földhöz? ez. (elég hasznos az ilyesmi is.)


én ezt ismerem, ezt ajánlom.

mesterünk kiegészítésképp azt szokta mondogatni, hogy futni sem árt, amíg az ember nem magabiztos és nincs mögötte min. tíz év tapasztalat. :)


természetesen mindenféle más dolog is nagyon jó. csak azokat nem próbáltam még.

2012. febr. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi
2012. febr. 12. 12:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát igen,csak az a gond az Aikido-val,h M.O.-n talán ha 5 normális dojo van.De ott a Ju Jitsu.Azt tulajdon képpen mindenhol jól oktatják,és az Aikido-t úgyis a Ju Jitsu-ból fejlesztették ki.
2012. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!