Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hány évesen érdemes elkezdeni...

Hány évesen érdemes elkezdeni egy küzdősportot/harcművészetet?

Figyelt kérdés
Gyerekeknek is indítanak csoportot? Kislánynak milyen küzdősportot, vagy harcművészetet ajánlanátok?

2012. jan. 21. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hány évesen érdemes...igazából sportolni minél előbb el kell kezdeni,de én 6-7 éves korig inkább szimplán csak egy alapszintű,de rendszeres testmozgást ajánlanék a gyerekeknek,és utána kéne orientálódni valamilyen irányba.

Ks/hm-i edzéseken általában vannak külön gyerek csoportok,tehát ez nem probléma,valamint a legtöbb helyen követik a fokozatosság elvét,tehát szoktatják a gyerkőcöt a terheléshez,mozgáshoz.

Én nagyon ajánlom,akár a küzdősport,akár a harcművészet nagyon jó hatással van az emberre,kiválóan fejleszti a mozgáskoordinációt,az erőt,az akaratot,és jobb helyeken a fegyelmet is beléjük verik.

És hát mitől válhatna kemény,magabiztos emberré valaki,ha nem ettől?

Szóval menjen csak a gyermek,hajrá;)

2012. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idősen?

-Minél előbb.

Mit?

-Mivel lány,ezért gondolom olyan helyre akarod vinni,ami hasznos is,és van lány társaság is.Lányok általában keleti harcművészetekre szoktak járni.Amiről tom,h sok lány van,az a Tae Kwon Do.Itt több lány van,mint fiú,de h mennyi idősek,azt nem tom.Sokan vannak még a Ju Jitsu-n,Kyokushin Kratén,Wing Chun/Tzun Kung Fu-n,Aikido-n.Utóbbival vigyázz,mert sok helyen szar az eddzés.

2012. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

wudang kung-fu.

mondjuk nem tudom máshol hogy okítják, nálunk gyilkos. ami azt jelenti, hogy a korához képest is normálisan foglalkoznak majd vele. és ha elég idős és érett, akkor önvédelmi szempontból fejlődni fog.

2012. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Még 1 éves sincs a kislányunk, de szeretném ha már korán elkezdene sportolni. Azt hittem, ezt már óvodás korban elkezdik :)
2012. jan. 22. 10:11
 5/9 anonim ***** válasza:
ilyen korban az ilyen idős gyermekek számára kialakított fizikai és szellemi feladatok valók. vagy a különböző játékok :)
2012. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyerekcsoport 4-5-6 év körül kezdődik. 1 évesen azért még alig tud járni jóformán vagy nem tudom sose volt még 1 éves gyerekem, négykézláb stílusról meg még nem hallottam, meg ugye nem is nagyon értené mi történik. Utána kell nézni, hogy mit oktatnak a közelben és mikortól lehet járni a gyerek csoportjukba. Amit tudok ajánlani az a jujutsu állítólag Pécsen kívül is jól oktatják hazánkban.
2012. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem 1 évesen akartam beíratni :)

Azt hittem óvodás korban kezdik a gyerekek, az meg 3-4 év körül van.

2012. jan. 22. 18:45
 8/9 anonim válasza:
100%

Egész korán, de valószínűleg csak 5-6 éves kortól van valóban értelme, jól meg tudja alapozni a későbbi harcművészeti "pályafutást" és jó kis fegyelmet ad :)


én ezt tudom ajánlani: [link]

2012. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak ne keleti harcművészet legyen. Birkózást és boxot. 7 éves kortól mehet egyszerre a kettő.
2020. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!