Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szabadfogású birkózás és box...

Szabadfogású birkózás és box jó lenne egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk benn vagyunk egy kocsmában és belém kötnek. Mondjuk kimegyünk a kocsma elé és meg akarnak verni ezek a dolgok működnének egy ilyen helyzetben? Egy az egy ellen küzdelemben fegyvertelen támadó esetén.

2012. febr. 13. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy az egy ellen, fegyver nélkül ez igen jó kombináció. Csak egy utcai harc a legritkábban zajlik így.
2012. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2012. febr. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De egy kiindulási alapnak jó ha ezt elkezdem nem?

Esetleg a későbbiekben még hozzá eskrima?

Vagy mégis ti mit ajánlanátok amit viszonylag gyorsan meg lehet tanulni?

2012. febr. 14. 08:27
 4/11 anonim válasza:
100%

cigánykerekezni, azt gyorsan meg lehet tanulni. harcra kondícionálni a tested? az nem fog gyorsan menni. esetleg kezdd macskákkal, kutyákkal, azokkal könnyebben elbánhatsz, mint egy kifejlett ember hímmel.

de komolyan. nem lehet ezt félvállról venni!

a kérdésedre:

ökölvívás és szabadfogású birkózás talán a LEGÜTŐSEBB küzdősport kombó, amit gyakorolhatsz. be kell látni, hogy gyilkolásra alkalmas mindkettő, és megfelelő fizikumot, reflexeket ad.

DE! ehhez tudni kell, hogy puszta kezes ütésnél se törd el az öklöd a másik csontjában. lehetőleg ne vágd szét a fogain, mert aztán mehetsz védőoltásért harapás utánra..

továbbá tudni kell hova üss, mert tegyük fel nem a leggyengébb emberrel játszol a városban, és esetleg tud mozogni, ütni stb. és egy lecsúszott gyomros után még a végén téged kapnak szét. de a lényeg, hogy utcai harcban ha a csillagok állása megfelelő, és tényleg 1v1 van, fegyvertelenül akkor is minden egyes másodpercben ott a lehetőség, hogy a te torkodat ütik át, azaz nem árt az ilyen helyzetet harci szituációnak kezelni, és neked is vitális pontokat támadnod. ezt nem biztos hogy ökölvívás edzésen elmondják. miért tennék, ott megtanulod hogy állra üss, gyomorszájra, lengőbordákra és vesére, de ez csak néhány egy emberen támadható pontok közül. nem ártana ismerni a többit.


vannak egyéb harcelméleti alapok, utcán nem blokkolni kéne az ütéseket, hanem leginkább végezni az ellennel mielőtt ő ütne meg, ezeket azért írom, hogy legyen pár érv, miért nem jók küzdősportok utcára.


a másik viszont, hogy tény, ha van pár év ökölvívó és birkózó tapasztalatod, akkor már nem leszel egy senki az utcán. lehet hogy lövésed sem lesz kés ellen hogyan őrizd meg a hidegvéredet, hogyan mozogj stb. de azért a kamu harcművészeket, mma-sokat meg minden lóf.aszt elverheted ilyen képzéssel.

Eskrima meg pont arról szól, amiket itt leírtam. ott megtanulod a brutális gyilkolás és a harc túlélésének módjait, Fülöp szigeteken kemény élet lehetett, hogy ez a rendszer kialakult.

2012. febr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a tartalmas választ.

Több ilyen kérdést is elolvastam és mindig felhívták a figyelmet arra, hogy minden stílus jó, de a legfontosabb a mester. A boxnak és a birkózásnak vannak hagyományai az országban, körül-belül minden képzés jó és nem biztos, hogy ez elmondható az eskrimáról is. Nem?

Vagy talán pont amiatt, hogy nem elterjedd jó a képzése?

Heti 2 birkózó és box edzés heti egy eskrimával, esetleg?

Gondolom minél több stílust ismerek annál könnyebb a dolgom, nem?

És mi lenne ha eljárnék a boxra és a birkózásra és mellé gyakran gyakorolnék a barátaimmal "szabályok nélküli" meccseken?

Gondolom az is fontos, hogy minél több, lehetőleg a valós helyzethez legközelebb álló szituációkban gyakoroljak és mondjuk egy halálos technikát nem valószínű, hogy az edzéseken egymáson élesben gyakorolunk, amíg a boxban is és a birkózásban is van tényleges "verekedés" az edzéseken.

(ment a zöld kéz mindenkinek)

2012. febr. 14. 15:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Ju jitsuban nem gondolkoztál még?Elég komplex az egész rendszer,így hát nem szükséges semmivel sem kombinálni(1 vmit 1xre tanulni csak könnyebb,és gyorsabban lesz siker élményed is).Az országunkban jól oktatják,és sparring is van az edzéseken.
2012. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát eddig így különösebben nem jutott eszembe. Igazából nem akarom én szidni ezeket az ázsiai harcművészeteket, mert nyilván nagy dolog ha valaki ismer ilyen dolgokat, csak szerintem egy éles szituációban akkora stressz alatt nem biztos, hogy ezek a dolgok tényleg hasznosak. Lehet, hogy az alapvető túlélési ösztönök felülírják a különleges formagyakorlatokat amiket sokat gyakoroltál. De nyilván nincs ebben tapasztalatom, ezért tettem fel a kérdést. Valahogy a box meg a birkózás nekem olyan ösztönösebbnek tűnik, ezért tartom természetesebbnek azt, hogy ez effektívebb lehet igazi helyzetben. De annak is örülnék ha valaki megcáfolna és leírna egy olyan esetet amikor ju jitsu-s tudásával nyert egy utcai verekedésben.
2012. febr. 14. 19:09
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként pobt azért gondoltam az eskrimára, mert az végülis kés és botharc. Mondjuk akkor lenne kés ellen is gyakorlatom és a bot meg mondjuk méretre és formára hasonlít a viperára. Ez tuti, hogy még képzettséggel is lutri, de azért mégis több mint a semmi.
2012. febr. 14. 22:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy pontosan fordítva van a dolog, mint ahogy gondolod. Általában a szabályokhoz, ringhez szokott küzdősportolók véreznek el utcai szitukban, míg a harcművészet célja a harcra való felkészítés. Egy jó harcművészetnél semmi sem készíthet fel jobban az önvédelemre.
2012. febr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

eskrima jó.

de akkor a te elved szerint az eskrima tudás sem ér sokat, mert stressz helyzetben leblokkol a használó.

az más kérdés, hogy ezeket a technikákat, tudásokat harcosok adták tovább /akár jujutsuról, akár escrimáról beszélünk/ és ha ezek a technikák nem elég jók, nem eléggé használhatók, akkor meghal a használójuk, és nem marad fent a rendszer. ilyen egyszerű.

az már bonyolultabb, hogy olyan embert találj, aki nem kamu edzést tart. de pl. jujutsuban ezzel nem szokott gond lenni. escrimát nem tudom..

2012. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!