Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az lenne a nagy dolog hogy...

Az lenne a nagy dolog hogy szerintetek melyik a jobb MMA, Ju Jutsu vagy taekwando? Kivancsi vagyok mivel ez a 3 a favorit és még nem tudom h meiket kezgyem el

Figyelt kérdés

2012. febr. 29. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a célod?
2012. febr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hobby szinten énvdelem és azert tudás is az ellenség ki iktatására,de csakis dojon belül,és wersenyek.
2012. febr. 29. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Önvédelem hobbi szinten? lol vagy meg tudod magad védeni egy támadás esetén vagy meghalsz a hobbi szint nem tudom mit takar. Önvédelemre egyértelműen egy harcművészet készit fel, pl a jujutsu, de normális edzés esetén nem foglalkoznak versenyekkel, egy harcművészettel egyszerűen ne férnek össze a versenyek. A taekwando az olyan öszvér szerű dolog, de erőteljesen rúgás centrikus ami z önvédelem terén erőteljesen megkérdőjelezhető.

Az MMA meg egy szabályrendszer amelyben különböző küzdősportokban jártas emberek játszhatnak egymással, m már vannak MMA "edzések" ahol innen onnan csipegetett tudást oktatnak, de ez nem ér fel az adott ágak keverékének külön külön tanulásával, önvédelemre meg végképp alkalmatlan.

Picit tisztázni kéne a fejedben a fogalmakat és a célokat, persze ez Magyarországon nem könnyű, mert sok olyan dolog jött át harcművészetek terén ami erőteljesen megkérdőjelezhető.

2012. febr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Németországban lakom szal itt mégis másak a dolgok,Gondoltam arra is hogy el fogom menni 1-1 proba edzesre es felvilagositasra hogy bar kis fogalmam is legyen a dolgokrol mi es hogy is lenne jo csinalni :) Azert thx amit irtal igy is sokat segitettel :)
2012. febr. 29. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben nem lennék olyan biztos, a harcművészetek versennyé degradálása alapvetően nyugati betegség, a legtöbb harcművészet Magyarországra nyugati irányból zömében nyugati kötődésű mestereken keresztül érkezett szóval nem nálunk kezdődtek megszületni a problémák. Ha Japánban, Kínában vagy Koreában élnél jogosan vetődhetne fel benned a fenti gondolat.
2012. febr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
capoeira
2013. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!