Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ashihara Karate vagy Shaolin...

Ashihara Karate vagy Shaolin Kung-Fu?

Figyelt kérdés

Melyiket válasszam? Olvastam itt már több helyen, hogy az ashihara karate az mennyire kemény és hatékony és mennyire jó. Sokan dicsérték. Amúgy tényleg ennyire jó? Mitől különbözik a shotokan-tól vagy a kyokushin-tól? (Mert ilyet is olvastam például, hogy az ashihara sokkal jobb, mint a kyo vagy a shotokan).


A másik a Shaolin kung-fu. Most Északi vagy Déli stílust az érdemesebb csinálni? Halottam már erre is verziókat, na meg olvastam vitákat is erről.


Nem tudom, eldönteni, hogy melyiket csináljam. Ashiharát vagy shaolint? Szívem szerint mehetne a kettő együtt is, de pont ugyanazon a napon vannnak az edzések, pont ugyanabban az időpontban, ráadásul ugyanannyi alkalommal is (heti 3x), csak a helyszín más.



2012. márc. 8. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg mind a két edzést! Vagy akár be is állhatsz. Sok helyen van olyan, hogy az első edzés ingyenes, nem tudom, hogy náluk van-e ilyen marketing fogás. Szerintem, ha jól tanítják, mind a két stílus kiváló, a shaolin jóval tradicionálisabb metódus, az ashihara 20. századi, bár, ha úgy vesszük, ennek is régi gyökerei vannak.
2012. márc. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ashihara karatéban nincsenek katak, csak kumite, azaz harc
2012. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nézd meg mindkettőt, és ahol a csapat vagy az edző szimpatikusabb, oda menj. Ha ügyes vagy, csináld a Shaolint, ott akrobatikus mozgások is vannak.
2012. márc. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs olyan,hogy jobb harcművèszet!Attól függ milyen komolyan veszed,milyen a mester,milyen adottságaid vannak! Azt válaszd ahol komolyabban veszik,bár szemèly szerint inkább a dèli-Shaolint javasolnám(van tapasztalatom)
2012. márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!