Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ilyen testalkattal milyen...

Ilyen testalkattal milyen stílust válasszak? Ju jitsut, vagy kung fut?

Figyelt kérdés
177 cm magas,és 64 kg vagyok.
2012. jan. 2. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind2 jó.Bár kicsit ahogy látom a 'könnyebb' kategóriába tartozol,így a Kung Fu lehet,h jobb lenne,Ju Jitsuban kevés lenne az előnyöd földharcnál.
2012. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
ezért vannak a súlycsoportok...
2012. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Te meg mi a francról beszélsz. Ha nem értesz a témához akkor ne szólj hozzá. Súlycsoport LOL.

172cm és 65kg én jujutsu-t űzök. A technika és a relatív erő fejlesztése sokkal inkább számít, mint a testsúly és a testmagasság így ez alapján nem lehet megmondni, hogy melyiket kezd el.

2012. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 163 cm és 60 kg vagyok, nekem a jujutsu vált be. De kung fu alatt nagyon sok mindent értünk (elvégre több száz stílusa akad) így biztosan a kung fu-val is jól járnál, a sok stílus közül 100% hogy megtalálod a neked megfelelőt.

Milyen kung fu-ra gondoltál?

2012. jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt még nem tudom hogy melyik stílust válasszam kung fuban,de inkább kéz központú legyen.Egyébként köszi a válaszokat.
2012. jan. 3. 00:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ju jitsunál a magasságom csak földharcnál lenne hátrány?
2012. jan. 3. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül hátrány az se földharcban, ha jól tudod használni őket. Ha kéz orientált kung fu stílust keresel, akkor a wing chun stílust ajánlanám neked, ebben szinte csak kezet használnak. Hátránya, hogy tizedannyi földharc sincs benne mint a jujitsu-ban, holott egy-egy elleni küzdelemben általában a belharc döntő...
2012. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 173 centimmel meg a 62 kilómmal birkózok, úgyhogy, sztem hülyeség, hogy nem lenne előnyöd.pl.: Gondolom hosszú a lábad, így könnyebben tudsz gáncsolni.
2012. márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen testalkattal neked a Hung Gar kung-fu lenne a legmegfelelőbb. Brutális erejű és sokféle ütések, alacsony magasságú (derék alatti) de változatos rúgások, földharc ugyan nincs benne, de akad pár gáncsolás-és dobástechnika.
2012. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!