Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 21 évesen kezdeni gördeszkázni?

21 évesen kezdeni gördeszkázni?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kezdte el mozgatni a fantáziámat a sport, és kezdtem el roppantul bánni, hogy nem 6-7 évvel ezelőtt találtam ki. Késő lenne belefogni, ha csak szabadidős tevékenységnek szánnám?

Sajnos a környezetemben nincs ismerősöm, aki deszkázna. Hol tudnék majd ilyen barátokat gyűjteni?



2012. márc. 11. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
soha sem késő elkezdeni mozogni
2012. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Sosem késő. Ha tetszik a sport akkor simán hozzákezdhetsz. A deszkázás már igen elterjedt sport, biztos vannak közel hozzád olyan helyek ahol a környékbeli srácok deszkázni szoktak, menj oda és kérdezd meg hogy segítenének e.

De már úgy érdemes odamenni ha van valami konkrét kérdésed, pl. ha az ollie már megy, de a kickflip még nem, akkor odamész hogy segítsenek aztán összehaverkodtok

2012. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, nem késő. Ha illik a stílusodhoz a deszkázás, a kor mit sem számít. Inkább kezdd el most, mint hogy később azon rágódj hogy egy ilyen ostoba indok miatt nem csináltad azt ami érdekel, amit szeretnél csinálni. Mellesleg, én 20 éves vagyok, 2 hete kezdtem el deszkázni, eleinte egyedül, de már találtam társakat. És én személy szerint lesz*rom ha valaki azzal jön nekem, hogy idős vagyok ehhez, az törődjön a maga dolgával és menjen családot alapítani vagy mittudomén, ez viszont az én dolgom. Amíg van időm rá és a fizikumom is lehetővé teszi, hogy csináljam (nem utolsó szempont hogy szeretem is ezt a sportot), addig nem hagyok fel vele semmi miatt sem. :)
2012. márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem késő. Sőt én 12 évesen kezdem el deszkázni és akkor még nagy nehézséget okozott, hogy az akkori magasságomhoz túl nagy volt a deszka. 16 éves korom óta nem deszkázok. Most 23 vagyok és nemrég kipróbáltam valakinek a deszkáját és olyan trükköket tudtam megcsinálni amik régen nehezen mentek. A gördeszkákat felnőtt emberekre gyártják (magasság, lábméret) úgyhogy nem rossz felnőttként kezdeni. Csak arra vigyázz, hogy felnőttként sérülékenyebb az ember mint gyerekként. Én is fontolgatom amúgy, hogy újrakezdem. A barátok majd jönnek maguktól.
2012. márc. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem késő, én is viszonylag későn vágtam bele, és nem bántam meg, mert szeretem csinálni. Amúgy meg pont az a jó a deszkázásban, hogy bármikor el lehet kezdeni, mert csak magad vagy, és nem függsz senkitől, persze jobb társaságban, ez igaz. De például ha focizni szeretnél elkezdeni, totál nulláról 21 évesen, akkor eleve nehéz lenne akár egy embert is találni a korosztályodból aki ennyi idősen ne tudna focizni (jó nem olyan nehéz, mert itt vagyok például én is), mert ugye az csapatsport, ráadásul akik meg jól tudnak focizni még talán ki is röhögnének ha látnák hogy ennyi idősen nem tudsz focizni. Amúgy látom régi a kérdésed, azóta elkezdted már esetleg? :)
2012. nov. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De, azóta végül belevágtam. Csak sokszor olyan esetlennek érzem magam az akár 5-6 évvel fiatalabbak között, akik sokkal előrébb járnak vele. Ilyenkor sokszor elgondolkozom rajta, hogy nem vagyok-e idős ehhez.

A másik pedig, hogy nagyon nehéz a már összeszokott csapatokat megismerni, mert nyilván sokkal fejlettebbek, nehezen engednek közel magukhoz kezdőket.

2012. nov. 25. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:
De végül is ha megy már egy két trükk akkor nagy gond nem lehet, meg tényleg kicsit lelombozó ha jóval fiatalabbaknak jobban megy, de hát nyilván régebb óta csinálják, nem azért szimplán mert fiatalabbak. :D
2012. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálad mit jelent, hogy viszonylag későn vágtál bele? Azóta milyen szintre jutottál el?
2012. nov. 25. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!