Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karatésok: hogy...

Kyokushin karatésok: hogy szoktátok meg a testi ütéseket fizikailag és pszichológiailag?

Figyelt kérdés
Próbálkozom vele, és azt látom, hogy mentek előre mint a tank és kapjátok az ütéseket, és semmi.... én már kettőtől hanyatt esnék. De ami rosszabb, nekem még rossz reflexem is vannak, nem tudok szemben maradni, kicsit elfordulok, félek a tökönrúgástól stb. tehát picit pszichológiailag is le vagyok maradva. Mit csináljak, hogy lekűzdjem?
2012. márc. 25. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:

vegyél fel szuszpenzort és néha-véletlenül-b@szd állba.

rögtön nem fog olyan nagy hévvel előre jönni.

2012. márc. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pár hónap elég, hogy pszihológialiag megszokd, hogy fizikailag ne érezd annyira az több idő, évek. Nem rossz reflex az hogy menekülsz csak természetes, ha ilyet akarsz átírni az sohasem egyszerű. Tökönrúgás meg be-be csúszik az idők folyamán.
2012. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

idővel majd megszokod

ez igazából megszoksz v megszöksz alapon fog működni

2012. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"rögtön nem fog olyan nagy hévvel előre jönni."


vagy még idegesebb lesz tőle, ilyenektől is félek

2012. márc. 26. 01:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a sport nagyrészt erről szól, hogy ütik egymást olyan részeken amik nem sérülékenyek. Ha valaki bedurvul szóljál neki, hogy ne olyan erősen. Nem szégyen az. Az meg ember függő, hogy ki hogy reagál a számára fájdalmas ütésekre, általában ha még bírja akkor ő is erősíteni fog. El kell dönteni, hogy mennyire rizikós neked, hogy valamid kék lila lesz, vagy esetleg lesérülsz. Aztán a szerint elvállani a találatokat. De én olyannal nem találkoztam akivel ne lehetett volna megbeszélni, hogy kisebbet üssön. (Ez fordítva már nem igaz :D )
2012. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jó helyre jársz akkor az edződ majd rászoktat ,hogy te is bírd az ütéseket meg ne akarj egyből megverni egy profit úgy ráadásúl hogy szabályrendszerek is vannak . Én is úgy fogtam fel és 1 Megvert a faszba a profibb 2. Feszes voltam és hamar lefáradtam . Ezek a pici bunyók játékok plusz meg tanulod a legtöbb ember annyira fog ellened menni amennyire te mész ellene egy full kezdőt pl nem fogok letarolni , ha nem visz be olyanokat hogy indokolt legyen belehúznom és ezzel a legtöbb ember így van van az a szint ,amit ha csinálsz akkor nem vereted szét magad ,de nem is buz iskodsz enged ,hogy rá vezessenek aki csak arra megy ,hogy ki üssön az egy f@sz ,de azért hálistennek ilyenek kevesen vannak a legtöbb oda fog figyelni rád .
2012. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Orfeus ***** válasza:
100%

Figyelj! Lényeg! Ugyan ebbe a szituba voltam mint te... Paráztam mint atom, főleg ha egy hegy áll be eléd, lehet a súlyod ugyan annyi, de ő lehet 1-1,5 fejjel nagyobb, ami elgondolkodtatja az embert, hogy mit keresek én itt? :D


Én úgy oldottam meg hogy elmentem boxolni mellette... Heti 3 box, 2 kyo-m volt, és 3-4 hónap alatt nem fogsz menekülni, hidd el... A lényeg az, hogy ne fordulj el ha darálni kezd, nem sok mindent lehet csinálni vele, de ha látja hogy te nem bírod, akkor feszt azt fogja csinálni.


A tested minden ütésnél feszíts meg egy kicsit, akár csak a boxolók, így szinte meg se érzed az ütést... Kicsit kifújod a levegőt, mint a Rocky... :D


A lényeg a pszichológia... A kyokushin elég "agresszív" ág, tehát a darálás az kell... Hozzá kell szokni, hogy ütnek, rúgnak stb. Kell egy motivációnak lenni, hogy teszem azt belédkötnek a cigányok az utcán, rúghat, te szájvered és pont.... Mert szinte nem érzed... Tanknak kell lenned, akarnod kell... Ha ránézel az ellenfélre, benned kell h legyen, hogy kyos vagyok vazeg, nem fog velem szarakodni...


Nem véletlen van ekkora neve a kyonak, Oyama nagymester is milyen durva volt... Kyokushin jelentését meg kell értened... Ha mégsem bírod, akkor ott van másik ág, Shotokan, Shito-ryo stb.


Tehát nézz vele szembe, darálj közbe te is, mérgesebb lesz? Okés, akkor te is!


Évek után is néha elfordulok, és összehúzom magam én is... De nem szabad, mert akk csak mégrosszabb lesz. Ha látja h bejön, akk direkt darál, kapsz egy forgót fejre, aztán pont... Mert elhúztad magad... Fejed úgy se ütik, tehát arra "nem kell odafigyelni", így csak a test marad, amit keményítened kell!

2012. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Elején reflexből én is néha kifordultam, de olyankor volt, hogy gerincen ütöttek, vagy oldalba ami rosszabb, mintha a hasamba ütnének (amit az ütésnél befeszítek). Ha nagyobb ellen vagyok, aki sokkal idősebb mint én akkor hagyják magukat, ha csak gyakorlásnak van küzdelem (mármint, hogy nem verseny :) ) . Egyébként egyszer véletlenül én is álbavertem egy gyereket, mert össze vissza ugrált én meg a mellkasát akartam ütni, ő meg úgy védte, hogy az alkarjával fellökte a kezem, bele az álába. Vérzett is neki, meg fájt...
2012. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!