Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a különbség a Thai-box és...

Mi a különbség a Thai-box és a Kick-box között?

Figyelt kérdés

2012. márc. 31. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kick boxban csak ököllel lehet megütni egymást, rúgások csak felsőtestre mehetnek, és lábfejjel kell rúgni.


Thai boxban van könyök és térd technika, lehet lábra is rúgni, és a sípcsontot használják rúgáskor.


A thai box úgymond keményebb küzdősport, a kick box lendületesebb, több benne a mozgás, de kevésbé "brutális". Van light és semi kontakt ága is, ellenben a thai box full kontakt.



Én a thai boxot ajánlom, én is ezt űzöm.

2012. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

A thai box, az egy Thaiföldi küzdősport. Ütnek, sípcsonttal rúgnak, térdelnek és könyökölnek benne.


A kick-box, az tulajdonképpen az ökölvívásból átvett ütéstechnikák, valamint a karatéból, thai boxból és taekwondo-ból átvett rúgástechnikák ötvözete. Valamivel gyengébb mint a thai box, ez igaz.


Viszont a kick-boxolók jobban tudnak ütni, valamint jobban tudnak elmozogni és jobban is védekeznek, mint a thai boxolók. Hogy melyik a jobb? Egyik sem jobb a másiknál igazából.


Én is thai boxoltam 1 évet, de nem egy nagy kunszt a muay thai, mint ahogy sokan mondják, a sima ökölvívás sokkal jobb. Ezt tapasztalatból mondom!

2012. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

[link]

[link]


Hivatalosan ez a meghatározás, lehet, hogy a muai-thai-ra gondolsz, az megint egy kicsit más mint a sima thai-box.

Atól is függ milyen stílusú edzésre jársz, milyen az edződ. Én kick-boxolok, de az edzőmnek van múltja többféle küzdősportból, így tanulunk olyan technikákat is, amelyek a k1-ben, mma-ban vagy karatéban találhatók meg. Az egyesületünkben van thai-box is, de a kick-box sokkal keményebb.Viszont megfordultam már olyan kick-box egyesületben, ami olyan, hogy egy balettórán több durvulás van :) érdemes az egyesületet, edzőt nézni.

2012. ápr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Láttam én már olyan kemény Taekwondo és Shotokan karate edzést, hogy a tradicionális muay thai-nak hírdetett edzés hozzájuk képest aerobic volt.
2012. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy a kick-box több szabályrendszerből áll. Semi-contact stop, light contact, full contact, low kick, kick light, K-1, stb. Igen, a K-1 is egy szabályrendszere a kick-boxnak.

Így a kérdést helyesen feltéve: a kick-box különböző szabályrendszerei miben különböznek a muay thai-tól?

(A szabályrendszerekről bővebb információt nyújt a Google :) )


Sajnos van olyan kick-box és muay thai edzés is ahol nulla tudást kapsz.


Nem igazán az számít, hogy melyik küzdősport a keményebb, hanem, hogy melyik egyesület/edzés a keményebb. Ha szívvel-lélekkel csinálod, akkor teljesen mindegy, hogy melyik sportot választod.

2012. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem Kérdező csináld a Shaolin kung-fut és a Capoeira-t egyszerre.
2012. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Shaolin kung-fut és a Capoeira-t


engem a Shaolin meg a Capoeira se nagyon érdekel meg nem is tetszik!! engem a thai box hoz lázba!! és sztem az is lesz!! :D

2012. ápr. 6. 15:26
 8/12 A kérdező kommentje:
jah és köszi a válaszokat!! :D
2012. ápr. 6. 15:27
 9/12 anonim ***** válasza:

"Thai box hoz lázba"?! XD

Látom megy a divat követése! Arra kedves Kérdező készülj fel, hogy a muay thai-al nem fogod tudni magadat megvédeni az utcán. Mert csak egy agyatlan versenyzésre való ringsport. De ha ez a vágyad, ám legyen. :D

2012. ápr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem divatból fogok thai-boxolni, egyszerűen tetszik a sport és miért nem tudnám magam megvédeni utcán??

meg ha többen vannak akk úgy is mind1, főleg ha van nálunk valami fegyver!

2012. ápr. 7. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!