Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a különbség a muay thai és...

Mi a különbség a muay thai és a thai box között?

Figyelt kérdés
Egy-két szabály különbséget ismerek, de nem is ezért kérdezem,hanem főleg azért mert beírtam google-be, hogy thai box és azt dobta ki a wiki hogy ,,A thai box más néven muay thai...."Most akkor lehetséges, hogy a kettő ugyanaz, mert eddig alap volt,hogy más, de most elbizonytalanodtam.
2012. jan. 9. 23:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

gyakorlatban mi a különbség? semmi, max 1-2 szabály.


elméletben milyen különbség lehet? nos, van olyan MT edzés, ahol földharcot, feszítéseket gyakorolnak (Carbon úr innen a fórumról erről tájékoztathat) tehát visszatérnek a Bokatoros alapokhoz. úgy mond harcművészesebb. van benne tradicionális "tánc" vagy forma, plusz brutális dolgok (mibe márthatják a kesztyűket vagy a bandázst, segítsen ki valaki! üveg szilánkba, vagy csak rég nem aludtam..?)

de ez inkább járulékos dolog, a legtöbb edzésen nincs nagy jelentősége, hasonló vagy ugyan az a kettő. tehát kérdés hogy érted a kérdést: elméletileg mi a különbség, vagy gyakorlatilag van-e.

2012. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tehát úgy lehet elképzelni mintha egy közös ágról váltak volna szét? És igen, főleg mozdulatokban lévő különbségekre gondolok. pl: egyikben van könyök másikban nem stb.
2012. jan. 9. 23:54
 3/18 anonim ***** válasza:

nem akarok hülyeséget mondani, lehet hogy közös az eredete a kettőnek.

én úgy gondolom, hogy volt a thai gyilkolás rendszer, amit nem volt túl jó űzni, mert mindig meghalt benne a vesztes, szóval lett a thai box ahol már van kesztyű. mondjuk nem tudom hogy nem pusztulnak el a könyöklésekbe, lehet vigyáznak egymásra..

és egy új sportot meg csinálhattak ebből módosított szabályokkal, thai box néven. akkor itt nincs könyökhasználat ahogy mondod, de szerintem olyan az összekepaszkodás-térdelés mint MT-ban, ütés, mozgásrendszer..

2012. jan. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor végül is nem ugyanaz. Kösz a segítséget! Látom más ilyen kérdésekre is válaszoltál. Te melyiket űzöd(a sok lehetőség közül:))?
2012. jan. 10. 00:06
 5/18 anonim ***** válasza:
én harcművészeteket.
2012. jan. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Miket?
2012. jan. 10. 00:27
 7/18 anonim ***** válasza:
egy belső wushu-t, karatét, fegyveres harcművészetek technikáit.
2012. jan. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ahogy kb ha jól értelmezem Aczél írja , hogy van ahol beledobnak föld harcot is ,de van ahol az ég világon semmi ,meg az ilyen jellegű versenyeken jelentősen kevesebb felszerelést hordanak ,de mondom ez már verseny függő is . de nagyon nehéz így a jót megmondani , mert sok mindent mondanak az emberek aztán rákerestem neten és van megoszlás ,de a legtöbb oldalt azt írják ,ugyan az . Szóval ja elég nehéz a jót válasszolni , mert mindenki a saját maga által megszerzett infót tudja mondani . Egyébként ha nagyon érdekel Facebookon likeold be a regymet és ott kérdezd meg ha más nem Rehák György megválasszolja ő meg csak tudja :D
2012. jan. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
jah. én sem vagyok benne a thai dolgokban, ha ott van a Rehák akkor biztos jobban tudja mint én, én is csak olvasgattam, figyeltem.
2012. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A Muay Thai hivatalos,szó szerinti fodítása a Thai Box.DE!Attól még,h ugyanaz a szó,még nem ugyan az a jelentése.A Thai Box elsősorban ringsport,a Muay Thai pedi (véleményem szerint) harcművészet,bár abból is tartanak amolyan versenyszerűségeket (lásd:Thai Fight nevezetű bajnokság),de ez semmiben nem különbözik a Thai Boxtól,csak annyiban,h lehet benn könyékkel ütni.Ebben szokott pl. Por Pramuk rendszeresen indulni.A Muay Thai 3 fő rész ből tevődik össze:a mai Muay Thai-ból,a Muay Thai Chaiya-ból,és a Muay Boranból.utóbbi teljesen beleépült a Muay Thai-ba.Régen,az igazi Muay Thai-t viadalokon és 'utcán' használták,önvédelemre.A párbajokon a kezüket kötéllel kötötték be könyékig,és megegyeszéstől függően még forró gyantába,és üvegszilánkokba mártották.A technikák közé tartozik a szabja ellen/-val történő harc,a földharc és a feszítések.Ugye,a mai Thai Box-ban csak állóharc és klinch van.Bár megengedettek a dobások is,mégsem használják őket,ami nagy hiba (szerintem).A fegyveres dolgok pedig szó szerint kihaltak.
2012. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!