Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot ajánljátok?

Melyik küzdősportot ajánljátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni valami kemény küzdősportot.

Nekem a box és a thai-box jött szóba. Ti mit ajánlotok?

A szempontok, hogy növelje a fájdalomtűrőképességem (bár ezt szerintem minden küzdősport növeli), erősítsen, gyorsítson, és ne kelljen 4-5 évet járni, hogy megtanuljam megvédeni magam--> ezért gondoltam a boxra. Ott megtanítanak ütni, védeni, és eddzünk, majd boxolunk. Nincs etye-petye az övekkel, a danokkal stb.

Szóval mit ajánlotok?


Köszi


2009. jún. 26. 17:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy ezekben a sportokban nagyon szétverik az arcod, olyannyira, hogy az lehet, hogy eldeformálódik? Az orrom a helyén maradna?:P
2009. jún. 26. 17:15
 2/14 anonim válasza:
44%

Szija !

A box tényleg jónak tűnik de arra is gondolj hogy eleinte nehéz lesz és fájni fog .Mondjuk talán akkor mennőbb lehetsz a foltoktól de én inkább a kungfu,capueira,karate,

---ra gondolnék elsőként és csak utána a box .

Szija:)

2009. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Heló . Az ilyen hozzáállás nem a legjobb , mert lehet , h egy idő után ha nem nem annyit fejlődsz mint gondoltad volna , és abbahagyod . Erre figyelj oda, csak ennyit akarok . Szerintem a kettő közül a thaibox sokkal jobb , azzal nagyon jól meg tudod magad védeni . De én a krav magát nagyon ajánlanám ! Amit leírtál , pont azt tanítják ott edzésen és az kifejezetten önvédelemre való .
2009. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kempo. Nagyon jó. Ott megtanítanak, hogy hogyan tedd a legnagyobb kárt a legrövidebb idő alatt akár egy akár több emberben. Először nehéznek tűnhet, de egy két hónap után abba sem akarod majd hagyni. Nagyon szerethető küzdősport. Igen hamar megjön az önbizalma az embernek tőle.
2009. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A box és a thai box nagyon jó és hatásos küzdőstílusok. A kempo is nagyon jó. A krav maga se rossz, önvldelemre találták ki.
2009. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták előttem is, Krav-Maga. Ajánlom én is neked. Nagyon hatásos és könyű elsajátítani, én pár hónap alatt egész szép fogásokat tanultam, bár nincsenek benne kötött elemek, ettől szép. A lényeg hogy megvédd magad. Pacsi
2009. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2009. jún. 26. 22:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor egyhangúan mi legyen szerintetek?:)
2009. jún. 26. 22:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nem csak kivédeni akatsz egy támadást, hanem kökeményen meg is akarod torolni, akkor kempo. Zen bu kan kempo.
2009. jún. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

A box csak akkor jó ha nem nagyobb nálad az ellenfél, csak egyedül van és nem akar rugni se késelni.

Szóval a box az esetek 99%-ában semmit nem ér.

Én kick-boxoltam egy boxoló lehet közelharban jobb de sz@rrá rugom ami ellen nem tud semmit csinálni...

2009. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!