Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Gyúrás vs. Tömegnövelő szer!...

Gyúrás vs. Tömegnövelő szer! Káros hatása van?!

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni okozhat-e valami bajt a tömegnövelő szer szellemi vagy egyéb szinteken? Milyen kátos hatásai vannak? Egyáltalán van-e káros hatása? gyúrni akarok keményen, de annyira nem izmodosok és szeretnék fejlődni, gondoltam kirpóbálom mert azt mondják az fokozza a dolgokat és hamarabb nől az izomtömegem!
2009. jún. 30. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
én a témában való utánaolvasást ajánlanám első körben!
2009. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire az az annyira nem.

De ha tényleg nem, akkor te a többet ésszel, mint erővel dolog miatt nem fejlődsz.


A testépítés túlnyomó részét teszi ki az étkezés és a pihenés, de az edzésterv sem mindegy.


Sok ember abba a hibába esik, hogy a gyors eredmény miatt szteroidokat és egyéb illegális tömegnövelőszereket szed. Ezek nem csak azért illegálisak, mert a sportszerűség szemébe köpnek, hanem mert nagyon súlyos egészségügyi problémákat okoznak. Egyetlen szúrással előfizethetsz egy ötveneséveidbeli szívelégtelenségre, vagy másra.


Aztán ott vannak a legális kiegészítők.

Mint például a fehérjekészítmények, amik általában sok különböző aminosavval, kreatinnal meg egyéb tápanyaggal jönnek.

Ja, ezek hasznosak, ha nem valami olyat veszel ami szemét és bírod pénzzel.

A kreatinnak nincs bizonyított negatív hatása, viszont pozitív annál inkább.

A prohormonoknak van negatív mellékhatása.


Ezeken kívül még sok mindent pakolnak a gyártók a termékeikbe, de a többségük szemét, illetve nem bizonyított a hatásuk, szóval én azt tanácsolom, hogy gondold át alaposan az edzésterved, a kajálásod felépítettségét, a pihenésed mennyiségét, mert minden bizonnyal ezekkel van baj.

Szerintem túledzel.

Ha mindenképp venni akarsz valami supplementet, akkor az legyen valami fehérjekészítő táplálékkiegészítő, esetleg kreatin.


Ilyen szarok nélkül is nagyon szép eredményt lehet elérni, de rengeteg óra olvasásra és kutatásra van szükség, hogy felfogd az alapokat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

"Azért itt közbelépnék." kezdetű és az azt követő két válasz a lényeg.

2009. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!