Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék elkezdeni gördeszkáz...

Szeretnék elkezdeni gördeszkázni, válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

18 vok az igazság hogy 98Kg megvagyok, van olyan gördeszka ami nem reped ketté alattam?


Teljesen 0-ról indulnék, tehát még csak gurulni sem tudok utoljára vmikor 10 éves koromban álltam deszkán.


Milyen deszkát kéne vennem kezdésnek és az mennybe fájna?


2012. máj. 30. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A koroddal nincs semmi gond, szerintem a súlyoddal se, főleg ha magas vagy, akkor nem jelenthet gondot. Amúgy a gördeszka lap rendkívül strapabíró, tehát nem reped csak úgy akármitől ketté :D Kezdésnek jó szerintem egy Hervisben vagy Decathlonban kapható deszka, de ott is 10-12 ezer körüliek, mert figyelni kell, az olcsóbbak max 50 kg-ig bírják vagy meddig, mivel az gyerekeknek való. Ha meg többet is rászánsz, akkor gördeszka üzletben már van 20 ezerért. Érdemes mondjuk a méretét is megnézni, ha nagy a lábad, meg magasabb vagy akkor mondjuk 8-as lap kell, de ehhez annyira nem értek, én leragadtam a 7.75-ösnél. :D
2012. máj. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha komolyan el akarsz kezdeni, de tényleg csak ha komolyan akkor ne vegyél multiktól pl. hervis meg hasonszőrű társaitól.. valahol olvastam (de ez így is van): Ezek csak a nevükben gördeszkák.

A készítésük 5 perc, nem úgy mint az igazi deszkáknak. Gőzölés stb.. ez egy hosszú folyamat, ezt most nem írom le, ha akarsz néz utána. Ezek után még ott van a függő, csavarok, csapágyak, kerekek esetleg még alátétek. Figyelj oda hol veszed meg ezeket, de előtte információt gyűjtsél a márkákról és akkor tudsz majd kérdezni a deszkás boltokban .. Egy jó tip tapasztalatból: Próbálj minél könnyebb és rugalmasabb összetevőket vásárolni.

Ja és a másik: vannak tőled nehezebb deszkások.. nem lesz ott gond. Csak igyekezz ne a deszka közepére érkezni mert akk. lehetsz 70 kiló is akk. is bereped vagy eltörik. :)

2012. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!