Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate mellett más...

Kyokushin karate mellett más küzdősport, jobb fejlődés érdekében?

Figyelt kérdés

1 éve karatézok,jövőre már versenyezni fogok,arra gondoltam nyáron úgy is van időm,mellette elkezdenék valami küzdősportot,hogy jobban fejlődjek,mert nem ártana:D

Alap technikákat tudom,ütés,rúgás stb..Rúgásoknál:mea geri,mawashi geri stb.

Mivel a komolyabb rúgásokat magasabb övfokozaton tanítják meg,ezért gondoltam a taekwondo-ra kiegészítésnek,olyan edzést keresek ahol csak a technikákkal foglalkoznak.

Egyébként kérdeznék még vmit :

Sajnos eléggé alacsony vagyok (169 cm) és rövidek a végtagjaim,ha küzdés van nagyon idegesít,hogy nem érek el senkit, mert rövidek a kezeim.Mindenki magasabb nálam ők csak messzebbről ütögetnek rugdosnak,én meg nemtudok mit csinálni,erre tudtok vmi jó tanácsot?



2012. máj. 30. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Magasabbak ellen a legjobb ,ha letudod vinni a földre ,söt neked könnyü lenne egy 180 cm es embert levinni.
2012. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát sajna nálunk földharc nincs,nemtudom lesz-e a későbbiekben,de elsősorban verseny miatt is kérdeztem,ha csak ütés van testre+rúgás akkor mit csináljak egy nálam jóval hosszab kezű emberrel
2012. máj. 30. 23:14
 3/14 anonim ***** válasza:
hát ha ö távolról a hosszű végtagjai miatt ,neked viszont ki kell védened és közel kerülni hozzá,igaz nem biztos ,hogy kibirod ütni ,de azért oda tud küldeni egy rövid jezü is.
2012. máj. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

azért nem éred el,mert nem fordulsz bele az ütésbe valszeg,de kyoban annyira nem is fordulnak bele alapból.

szerintem pont fordítva kellene csinálnod.

nem a lábcentrikus tkd-t választanám,hanem az ökölvívást.

ott legalább megtanítanak rendesen ráfordulással ütni,profin védekezni,elmozogni.

a lehető legtulokabb bunyótípus az,amikor megállnak egymással szemben és addig ütik egymást,amíg az egyik össze nem rogy.

ennek az elkerülését is megtanítják ökölvívó edzésen,ha elég ideig jársz.

megtanulsz jól ütni,eléred őket,és olyat rájuk versz majd,hogy leszakad a veséjük.

2012. máj. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ökölvíváson megtanítják rendesen a testre ütést és annak elhajolását is? nem csak a fejre ütéseket?
2012. máj. 31. 14:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

bakker:D

persze,hogy meg.

2012. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, az ökölvívás tökéletes erre ahogy mondta az előző válaszoló. Szerintem ezen kívül még a JAPÁN Jujutsu is jó lenne erre, elkapod a karjukat mikor kinyűjtva van, csinálsz egy shihonagét és el is intézted, bár ez versenyen nem hinném hogy elfogadott.
2012. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

versenyen minden féle fogás tilos,csak ütni szabad(kivéve fej),meg rúgni..

köszi a válaszokat,elnézek akkor egy ökölvívó edzésre

2012. máj. 31. 20:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az lenne a legcélszerűbb ( box ) , hisz neked pont az kellene hogy amikor ütnek rúgnak azt úgy kerülöd ki hogy közelebb kerülsz hozzá és bemosol neki egy nagyot.


Mindenki akkor a legvédtelenebb ha támad a következő 1 másodpercben általában :D

2012. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha versenykaratén akarsz jól teljesíteni, akkor el kell döntened, hogy mivel akarsz legfőképp támadni.

Kéz vagy láb?


Ha a megszokott karate rúgástechnikákon kívül szeretnél valami iszonyatosan gyors és kiszámíthatatlan rúgástechnikával leverni az ellenfeledet, akkor ott az ITF Taekwondo. Az ITF Taekwondo több szempontból is jó, sokkal harc-orientáltabb és sokoldalúbb, mint a WTF Taekwondo (WTF TKD = olimpiai TKD), ráadául az ITF TKD-n nincs egy rakás védőcucc rajtad, mint az olimpiai változatán, arról nem is beszélve, hogy iszonyatosan megtanulsz távolságot osztani, jól elmozogni, ráadásul nem fogsz olyan szögletesen mereven mozogni, mint a karatéba. Szóval az ITF TKD az jó választás lenne.


Ha viszont inkább a kezeidre szernél hagyatkozni, akkor ahogy előttem is írták, oda az ökölvívás a kiváló megoldás. Nem akarom a karatésokat megsérteni, de sajnos ti karatésok iszonyatosan béna az ütéstechnikátok, persze aki fekete öves, az már más az oké, de az az alatti övfokozatúak ütései siralmasak. Éppen ezért ha megtanulsz jól bokszolni egy alapszinten, akkor mire az ellenfeled, rád rúgna egy mai geri-t, te az elől ellépsz, majd hirtelen beugrasz oldalra fordulsz, és mire az ellenfeled egy gyako tsuki-t elindítana, te adsz a bordájára egy felütést, majd a mellkasára egy horgot. Mivel kyokushinozol, és így versenyen nem üthetsz fejre, így sajnos felütést nem üthetsz állra, ez kár.


Igazából a boksz és a TKD közül kellene választanod.

Na most sokan a bokszot írták, de én a TKD-t a Te esetedben jobbnak tartom, elmondom, hogy miért.


A boksz az akkor lenne, nagyon hatásos és jó, ha versenyen ütnétek fejre, de mivel kyokushinba ez tilos, így nagyon sokat a boksz nem fog érni, ugyanis az ökölvívásban többnyire a fejet támadják. Hiába ajánlották az előttem az ökölvívást (szívem szerint én is ezt ajánlanám), sajnos a boksz leghatékonyabb technikáit nem fogod tudni kihasználni kyokushin versenyeken, mert tilos a fejre mért ütés. Na most kyokushinba viszont fejre rúgni szabad, és itt jön képbe a TKD. Ne félj TKD-n megtanítanak alapszinten olyan rúgásokra, amit te karatén középszinten sem fogsz megtanulni.

2012. júl. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!