Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek melyik edzés a...

Szerintetek melyik edzés a jobb: -ahol sok technikát tanulsz, sok erőléti gyakorlat, kevés sparring vagy ahol a bemelegítésen kívül kb :20 perc egyéb:erőlét, technika, A többi mind csak sparring Melyik hatásosabb mondjuk ha utcán verekszel?

Figyelt kérdés

2012. máj. 18. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
A rövid bemelegítés tartom ésszerűnek, mert utcán nem fogsz bemelegíteni. Az erőnlét egyrészt csak az időt veszi el az amúgy is rövid edzésből és szakmai színvonala is gyenge, ezt mindenkinek magának kéne megoldani megfelelő színvonalon. A technika a legfontosabb elem egy harcrendszerben és ezek gyakorlási formák képviselik a legtöbbet hozó tanulási rendszert. A sparing azonkívül, hogy jó móka nem sokat ad hozzá (legtöbbször hamis tévképzetet ad a harc lefolyásáról ami veszélyes) kivéve, ha nem egy küzdősportot űzöl amiben versenyezni akarsz.
2012. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek is köszönöm válaszod!

Amúgy francia bokszolok.

És azért kérdeztem mert az egész edzés szinte csak sparring ami tetszik is csak,

ezelőtt viszont bokszoltam és ott az edzésen alig volt kesztyűzés,viszont jópár edzőtársam szép eredményeket ért el versenyeken.

De igazából nekem az elsődleges szempont az önvédelem,ezért csinálom meg mert élvezem .Csak gondoltam az ilyen edzés hatásosabb mivel majdhogynem 1 órán át szinte verekszem .

2012. máj. 18. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:

a sparringolós a jobb.

egyébként az is erőnléti,mert végignyomni 10-12 menetet nem olyan könnyű állóképességileg.

2012. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen eddig azt hittem jó az állóképességem dehát...
2012. máj. 19. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő erő alapok nélkül kevés értelme van az állóképességnek ( [link]
2012. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a sparringosra szavazok. Főleg azért, mert erőnlétet akár egyedül, otthon is tudsz fejleszteni, és ha nem személyi edzővel vagyok, akkor valószínüleg ez utóbbi még jobb is lehet, mert nem kell a többiek igényéhez igazodva túl keveset vagy túl sokat teljesítened, annyi és olyan gyakorlatokat csinálhatsz, ami számodra éppen megfelelő.
2012. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Atheus válasza:

Sparring, vagy olyan gyakorlatok amik a beidegződést segítik (Chi Sao wing chunnál...máshol sem láttam [tapasztaltam] ahhoz hasonló és hatékonyabb gyakorlatot ami nem full kontakt)


A kettő közül sparring (mint már mondtam), de az is messze van az igazi harctól, sparring közben pl nem félted az életed mert biztos vagy benne, ha súlyosabban megsérülsz akkor hívják a mentőt, tehát az életed végül is biztonságban van...úgy ahogy ;)


A technikák fontosak. De ne misztifikáljuk őket túl. B@szhatom a tökéletes technikámat, ha jön egy 200Kilós teherautó felépítésű utcai-vadkan, ha nem építettem ki egy erőnlét szintet, vagy legalább esélyt adok magamnak gyorsasággal [ami ugyanúgy kapcsolódik az erőhöz]. Ugyanolyan fontos mint az erőnlét (mielőtt még bárki félreértésbe keveredne, hogy melyik fontosabb a másiknál: mindkettő fontos, nem szabad egyiket sem elhanyagolni)

2012. júl. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak az erőnlétet nem egy harcedzés idejéből kéne elvenni, ami amúgyis s rövid egy szakszerűtlen "erőnléti" edzéssel. Meg alapból, hogy erőnlét nem sokat mond, maximális erő és esetleg erőállóképeség (bár ez a kettő szorosan összefügg és nincs erőállóképesség nagy maximális erő nélkül így ennek a külön fejlesztése sem célszerű). Tömören egy maximális erő fejlesztő edzést nem lehet összerakni egy max 1,5 órás technikai edzéssel.
2012. júl. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!