Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Edzéstervem szerintetek hogy...

Edzéstervem szerintetek hogy rakjam össze?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kb 8 honapja edzek, előtte is edzettem kb fél évet, de kimaradt 2-3 honap közte.


Elöször 3 napra volt felosztva egy héten, hétfő:mell, kedd: pihi, szerda: váll-hát, csütörtök: pihi, péntek: bicepsz-tricepsz. Szombat-vasárnap pihenő.


Aztán elkezdtem minden második nap járni, ugyan ilyen felosztásban, tehát hétfő - szerda - péntek - vasárnap - kedd - csütörtök - szombat - stb... jártam, és az izomcsoportokat ugyan ugy edzettem ahogy korábban. Aztán gondoltam hogy tul sok a pihenő két mell edzés között, igy szétszedtem a napokat. Tehát lett mell-bicepsz, váll-hát-tricepsz és mindkét napból van 2 fajta különböző gyakorlatokkal. Remélem eddig érthető. Ahogy van idöm, edzésekre beszúrok néha pár csuklya, alkar, has gyakorlatot.


Pihenő napokon pedig egy óra kardió, hasazás, vagy ilyesmi, lábazni egyébként nem szoktam.


Most pedig uj edzéstervet szeretnék. Hogy rakjam össze? Súlyzós edzést ugyan igy minden második nap tartanék, de mondjuk az se lenne gond ha minden nap lenne más izomcsoporttal. Hogy rakjam össze szerintetek? Vállra kb 8 gyakorlatot szoktam csinálni szétbontva,bicepszre 11, tricepszre is 11, csuklyára 2, mellre 14, hátra 12, alkarra 2, és hasra 5.


Egyébként 90kg vagyok, 182cm, 42 kar, 70 derék, 120 mell ...


Várom a válaszoitokat, tapasztalataitokat. KÖszönöm.



2012. jún. 6. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy lehet a lábat kihagyni. Azt sem értem, mi a fenének csinálsz ennyi gyakorlatot minden izomcsoportra. Mennyi ideig tart így egy edzés?


Egy lehetséges program:

1. nap: mell és hát

2. nap: lábak és has

3. nap: váll és karok

4. nap: pihenő

2012. jún. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem egy edzésen csinálok mellre 14 gyakorlatot, hanem minden 2ik mell edzésen vannak ugyan azok a gyakorlatok
2012. jún. 6. 23:40
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy azért nem lábazok mert 6 évet fociztam és 4 évet teniszeztem és igyis elég nagy a lábam, ott már nem szeretnék nőni
2012. jún. 6. 23:43
 4/11 *Glissade* ***** válasza:

"Pihenő napokon pedig egy óra kardió, hasazás, vagy ilyesmi"


A pihenő nap, csak nálam jelenti azt, hogy azon a napon nem edzek semmennyit se???

2012. jún. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
háát versenyzők, akik kő keményen diétáznak, asszem szoktak. bár nem biztos. de lehet, hogy a kérdező Jay Cutler :D
2012. jún. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 *Glissade* ***** válasza:

Ja igaz, csak a versenyzőknek kell minimum 1 nap pihi:)

Aki azt az elvet vallja, hogy "minél többet edz egy héten annál izmosabb lesz", annak nem kell pihenő:D

2012. jún. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
naja annak úgyis mindegy
2012. jún. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A testépítésben a pihenőnap azt jelenti, hogy aznap nincs SÚLYZÓS edzés, de aerobot be lehet tenni. Nem kell otthon mozdulatlanul feküdni pihenő napon, attól félve, hogy akkor nem fejlődünk. Ezt sokan félreértik.:)
2012. jún. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hell rider és Glissade látom nagyon értetek hozzá, köszönöm az értelmes hozzászólást f*szfejek :)
2012. jún. 7. 17:39
 10/11 *Glissade* ***** válasza:

A kérdésed és a leírásod alapján, te sem vagy tulságosan otthon a témában:)

Akkor tudnád, hogy semmi értelme minden 2. nap kondiba menni, és nem felejtenéd ki egyik testrészedet sem:DDD

Gyökér.

2012. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!