Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hányan szeretnek parkourozni?

Benedek98 kérdése:

Hányan szeretnek parkourozni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 6. 15:50
 1/8 dirtboy ***** válasza:
én nem tudom de gondolod hogy valaki már megszámolta?
2012. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem úgy értem bár nem nehéz felfogni a legtöbb embernek
2012. júl. 6. 16:03
 3/8 dirtboy ***** válasza:

akkor hogy érted?

nekem nehéz a felfogásom

2012. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
és itt se
2012. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó dolog, csak időm nincs rá, meg hát bonyolult lenne elkezdeni
2012. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Chruser ***** válasza:

Nos, gondolom nem sok tapasztalatod van még a témában és ezt te is írtad egy másik kérdésben. Először is, szerintem te nem igazán vagy tisztában a Parkour jelentésével, mondandójával, de lehet, hogy tévedek, ezt a kérdéseid alapján állítom, ne vedd a szívedre. Már ezen az oldalon is van rengeteg olyan kérdés, amiben ez megválaszolásra kerül. De azért röviden itt is összefoglalom a dolgot. A Parkour-t sokan definiálták már, ezekből sok helytelen, de sokban megvan az eredeti üzenet is. David Belle, kit a Parkour érdemi bevezetőjeként ismerünk, adja meg talán a legpontosabb és legvalósabb magyarázatát, lévén, hogy javarészt ő alkotta meg. A hivatalos honlapján a Parkour címszó alatt röviden összefoglalja a dolgot, most nem másolom be, de ez lenne az első lépés, ha tényleg meg akarod ismerni a Parkour-t ( [link]

De másutt pedig úgy hivatkozik rá mint egy életstílusra, egy módszerre, ami segíti az embert az életben.

Vagy egy másik, szerintem szintén helytálló definíciót itt olvashatsz:

[link]


Csak ajánlani tudom mindenkinek azt a fórumot, rengeteg hasznos információt megtalálni ott.

Valamint Daniel Ilabaca "Choose Not To Fall" videójában, ami egyfajta interjúnak felel meg, szintén olyan dolgokat mond, ami segíti a Parkour megértését, itt van szöveges verzióban is, így talán könnyebb megérteni:

[link]

Persze angol tudás kell, de az ma már mindenhez ajánlott :)


Kettő: A Parkour és közeli társa a Free Running elég népszerű már manapság, rengeteg gyakorlója van már, főleg az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Amerikában, de szinte minden országban már. A gond az, hogy sokan nem informálódnak mielőtt elkezdenék és ebből adódik a sok félreértés és ami még rosszabb a sok esés, baleset. Ezért van szükség mindazokra az információkra, amiket felül írtam, hogy valóban megértsük mi is az a Parkour és hogy biztonságosan és eredményesen tudjunk fejlődni, hiszen saját magunk, a mozgásunk, a szellemiségünk és egyéb más tulajdonságaink fejlesztése ugyanúgy a Parkour része.


Remélem tudtam segíteni, a kérdésre csak annyit, mint már írtam, a Parkour nagyon népszerű már manapság, biztos, hogy Miskolcon is találsz majd másokat, akikkel tudsz együtt gyakorolni, ha nem is lányokat (csak azért, hogy válaszoljak a másik KÉT kérdésedre is :D), de sok félreértés övezi, valamint a média is csak folyton a pénzt látja benne, ami jelentősen ront az igazi lényegén.

2012. júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nyteshade válasza:
lalalalalalalalalallalalaallalalalalalal
2012. júl. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

11257642

Se több, se kevesebb.

2012. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!