Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek melyik harcművésze...

Szerintetek melyik harcművészetnek van még meg a mai világban is legjobban a filozófiai értéke?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Filozófiai háttere van a:


Shotokan karate, Shito-ryu karate, Ju-Justu, Ninjutsu, Aikido, Shaolin kung-fu, Wudang kung-fu, Bagua Zhang, Tai Chi, Xing Yi

2012. júl. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyiknek sem. Vagyis bármelyiknek. :)
2012. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az ökölvívásnak.

az ellenfelet győzd le szabályosan férfiként,ő lehetőleg ne tudjon eltalálni,de ha el is talál viseld férfikén,járj túl az eszén,csapd be,játsz vele.

2012. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Whonwado, hapkido, taekwondo, és többféle karate, kungfu, stb. A boksznak az a filozófiája, hogy győzd le az ellenfeled? először talán MAGADAT kéne legyőzni, nem?
2012. júl. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A boksznak az a filozófiája, hogy győzd le az ellenfeled? először talán MAGADAT kéne legyőzni, nem?"


Nem kellenek ilyen nagy szavak! Ezt a "magadat legyőzni" frázist annyian pufogtatják, sokan anélkül, hogy értenék is. Ha egy bokszot tanuló fiatal lejár rendszeresen edzésre, tűri a fáradtságot és a pofonokat, máris legyőzte önmagát. :)

Egyébként meg filozófiát lehet találni bármiben, a kertészkedésben is, kedves Kérdező.

2012. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó jól mondta. Az hogy az ember legyőzi önmagát... Ez mára már nagyon misztikus fogalommá vált, holott kézzelfoghatóbb magyarázata is van. ha csak fizikai szempontból nézzük, akkor az ember akkor győzi le önmagát, amikor kitolja a saját határait. Amikor a teste már rég föladta volna, de az elszántságának hála még mindig képes még egy utolsó ütést bevinni, még egy utolsó fekvőtámaszt lenyomni, vagy ismét felkelni a padlóról.


Ami talán legjobban megőrizte a filozófiáját, az Aikido. A judo/karate nagyon elment a sport irányába. A Ju Jitsu-ban pedig a reális önvédelem van a hangsúly, nem sok idő jut filozofálni. Persze ez is mester kérdése. De véleményem szerint, aki többet dumál edzésen mint technikákat, küzdelmet oktat, az nem nagyon fog tudni harcra tanítani. A kettőnek valahogy meg kell találnia az egyensúlyt. Bár szerintem a filozófia, és a mentális hozzáállás megteremtése a diák feladata, amolyan "házi feladat". A bduo rendszerek bár fegyelmek adnak, de nincs nagyon nevelő célzatuk. Nem is arra vannak, hogy átneveljék az embert, nekünk, nyugati embereknek a budo (az edzéseken a fegyelem, tisztelet stb) csak egy álarc, amit a gyakorlás idejére magunkra öltünk. De az igazi ember az utcai ruhájában ismerszik meg. A japánoknak természetes az a viselkedés, amit edzésen tanúsítanak, hiszen ebbe nőttek föl, ugyanezt kapják otthon, az iskolában stb. Attól hogy valaki az edzéseken tisztelettel (mert kötelező ugye) viselkedik még nem lesz jobb ember tőle. Aki egy bunkó parasztnak nevelkedik, az 6 danos mesterként is egy bunkó paraszt marad, maximum akkor már nem nagyon merik majd a szemébe mondani...

2012. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Filozófiai háttere megmaradt egyes kung-fu stílusoknak. A shaolin kung-fu filozófiai alapja a buddhizmus, míg a wudang kung-funak a taoizmus.


De a tradicionális shotokan karaténak is vannak filozófiai alapjai, ahogyan az aikidónak is.

2012. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!