Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A brazil jiu-jitsu mitől...

A brazil jiu-jitsu mitől ilyen nagy durranás?

Figyelt kérdés

Ott hemperegnek egymáson, nincsenek is dobások benne, esni sem tudnak, földharcnál direkt leülnek, hogy nehogy erősen földhöz vágják őket.

Az most engem nem érdekel, hogy MMA-ba más stílusokkal kombinálva éppenséggel jól működnek a BJJ technikák.

Most ne MMA-ba gondolkozzunk, hanem csak úgy önmagába, mint BJJ. Önmagába a BJJ, mire jó?



2012. júl. 28. 15:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Az ellenfél feladatatására jó a földharcokban. Másra nem nagyon. Mert, csak nagyon kevés helyen oktatják úgy, hogy dobások is vannak benne. Így lényegében csak MMA, meg földharcokra jó.
2012. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
MMA-ra jó egyébként meg nem nagy durranás.
2012. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Én judózok 4 éve, taekwondózok 3 éve, és régebben birkóztam 5 évig szabadfogásúban.

2-3 hete volt ilyen közös grappling edzés, judósok, BJJ-sok és birkózók között. Na most a BJJ-sok nagyon keménykedtek, hogy majd, itt lekopogtatnak mindenkit. Hát gyerekek állásból indult a küzdelem, megfogtam egy tök egyszerű technikát hajtottam végre, a csípődobást, földhöz vágtam és kész....., ennyi. A csávó 3 éve BJJ-zik, alacsonyabb is volt nálam és 10 kg-al nehezebb is. Feladta, mert fáj neki. Kérdeztem tőle, hogy miért nem tompított. Ő meg visszakérdezte, hogy "Az meg mi?".

Istenem ezek BJJ-sok nem tanulnak egyáltalán eséseket, gurulásokat, tompításokat, dobások, gáncsolásokat sem. Annyit tudnak, hogy alulról elkapják a térdhajlatot vagy az ellenfél mögé kerülnek, aztán derekuknál fogva ránehezedve leesnek az ellenféllel együtt a földre. Ez náluk a földre vitel. Én azt hittem, röhögő görcsöt kapok.

De egyébként talajharcba sem akkora nagy számok, simán lekopogtattam őket. De a legdurvább az volt, hogy amikor a BJJ-sok megpróbáltak egy háromszög lábfojtást csinálni a birkózókon, akkor a birkózók felálltak úgy, hogy a BJJ-sek csüngtek a nyakukba, majd egyszerűen szétszedték a háromszöget és belevágták őket a tatamiba.

Arról nem is beszélve, hogy a következő ellenfelem tanult az előző kollégája hibájából, egyszerűen leült a seggére. Szóltam neki, hogy "Haver állásból indulunk", annyi volt a komoly válasza, hogy "Lesz*rom". Na mindegy, leültem vele szembe és lekopogtattam ezt.

Az egyik ugyan lekopogtatott, de az is azért, mert 5 éve nyomja a BJJ-t, előtte pedig birkózott 10 évig.


Nem tudnak esni, sem dobni, arról nem is beszélve, hogy hisztiztek azon, hogy túl durván dobjuk őket. Ez már vicc. :D

Ez BJJ nem más, mint "Tatamigizdulás".

2012. júl. 28. 16:50
 4/27 anonim ***** válasza:
8%
Hát nem tudom, szerintem a Jiu.Jitsu nem rosz önvédelem, főleg a földreviteleken alapszik.... De ami viszi a pálmát az a Krav-Maga.... Annál nincs jobb....
2012. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Na a másik túl hypolt rendszer és szerencsére még témába se vág a dolog.
2012. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ja a krav maga miért is lett felhozva? Kit érdekel? Amúgy meg egy f*s. Ráadásul nem is erről kérdeztem.

Maradjunk a BJJ témánál.

2012. júl. 28. 18:57
 7/27 anonim ***** válasza:

Tudod a krav magát mindenhol reklámozni kell, mert milyen szupcsi, ha már egy valag pénzt kiadnak érte.


A Bjj-ről szokták azt terjeszteni, hogy a Jujutsu valójában használható technikáit használja ami nyilván nem állja meg a helyét. MMA szabályrendszerben még jól el lehet adni a dolgot, de már egy földharcban és le-vitelben jártas küzdősportoló ellen sem olyan eredményes önmagában, mint pl a judo, pedig a jujutsu igazán veszélyes technikáit abból is ki kellett szedni. Az már külön vicc, hogy én már láttam ezt ajánlani utcai önvédelemre úgy, hogy állításod szerint még a tompításhoz sem értenek és az se fér el a világképükben, hogy a harc állásból indul és zömében ütésekkel.

2012. júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hát igen Neutronlovag, a tradicionális japán ju-jutsu és az elb*szott brazil jiu-jitsu között bőven van különbség. A ju-jutsuba ütnek és rúgnak is, tompítanak, gáncsolnak, dobnak, földharcolnak, feszítenek, fojtanak, jo-val, hanbo-val harcolnak. Komolyan mondom még az aikido is sokkal jobb a BJJ-nál.
2012. júl. 28. 19:45
 9/27 anonim ***** válasza:

Gyerekek vagytok ez egyértelmű....

Figyeljetek akkor elmagyarázom úgy, hogy értsétek....

Gyerekkel nem lehet letesztelni küzdősportokat.....

Csak felnőtt mesterekkel, akik szinte mindent tudnak a sportról...


Amúgymeg engem nem érdekel hogy a tatmiba kit hogyan döngölsz bele, mert az utcán, ne adj isten terepen nincs 2. esély mint a versenyen.... Ott aki gyorsabb, hatékonyabb az győz.... Tehát lehet hogyha nem tudsz tombítani attól legyőzöd a támadót..... Mert nem kezdhetsz el majd magyarázni neki, hogy "hé figyelj ne támadj ,mert tudok tombítani....." A beton meg szétszedi a kezd uh. mindegy....

2012. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Te meg miről beszélsz?

Először is szó sem volt utcáról, másrészt, a BJJ utcára pont, hogy alkalmatlan, ugyanis aki ezt a stílust megalapította Helio Gracie, pontosan kifejezetten sportolás céljára alkotta meg. Tehát hivatalosan is az önvédelmi értéke nulla. Kettő aki nem tud dobásokat, földreviteleket, gáncsolásokat és ütéseket, mert azt szokta meg a tatamin, hogy leül a fenekére és úgy várja a támadást, az utcán halott.

Te gondolod rosszul. Ugyanis látszik, hogy csak általánosságokat írsz le ami mondjuk nagyjából igaz is, de nem ismered az adott stílusokat amiről mi Neutronlovaggal beszélgettünk.

2012. júl. 28. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!