Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdő sportot ajánlotok?

Milyen küzdő sportot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves srác vagyok és szeretnék elkezdeni valamilyen küzdősportot tanulni. Olyan érdekelne, amiben egy, az utcán kialakult szituációban is megtudnám magam védeni. Félreértés ne essék, nem azért szeretnék küzdősportot tanulni, hogy én legyek a Jani, hanem sajnos a környékünkön gyakran megesik, hogy a "másodosztályú magyarok" ok nélkül belekötnek az emberekbe és szeretném ha ilyenkor nem csak állnék mint egy telisz@rt búvárruha hanem ha oda kerülne a sor tudnék is tenni ellenük valamit, emellett remek testedzésnek is tartom. Elsősorban box, tahi box, és kick box ami érdekel de szívesen várom a ti javaslatotokat is.


2012. aug. 22. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Annyira nem vagyok otthon a témában, de a box jó lehet 1-1 felállásban, "segédeszköz" nélkül. Ha komolyabbra fordulna a dolog, többen támadnak meg, esetleg késsel, más fegyverrel, akkor inkább harcművészet, vagy/és futás. :D
2012. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Krav-magát szokták nagyon ajánlani még, talán még a Defendo, ebben nem vagyok biztos. Van aki nagyon rossz véleménnyel van róluk, van akik szerint tényleg hatásosak. Amondó vagyok, ha van rá módod, nézz el 1-2 edzésre és úgy dönts.
2012. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
dettó mint a kérdező, én krav-magázni akarok
2012. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja és még valami :D Ha box mellett döntenél, szerintem jó ötlet lenne akár birkózást is tanulni, ha földharcra kerülne a sor.
2012. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
menj le boxolni. majd ott a másodosztályú magyarok vernek beléd némi tiszteletet.
2012. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 Nemtudom, hogy mi a problémád, nem használtam rasszista kifejezéseket, arról pedig sajnos nem én tehetek, hogy bizony inkább az a bizonyos népcsoport szorul némi tiszteletadásra (akinek nem inge nem veszi magára), bocsánat ha ezzel téged megbántottalak, de ez mifelénk sajnos egy valós probléma. A többieknek köszönöm szépen a választ :).
2012. aug. 22. 23:09
 7/15 anonim válasza:
Szerintem a Box,meg a thai Box nem jó erre a célra mert sokáig tart míg jó leszel bennük.. legalább 2 év kell hozzá hogy tudj is valamit.Én Boxolok meg birkózok is 3 éve és a birkózáson sokkal hamarabb tanultam.Nagyon jó dobások és lefogásokat tanítanak szóval azt ajánlom neked!De ez csak 1 ember vs 1 emberre jó. több embert nem tudsz lefogni. szóval nem tudom ha akarod akkor inkább thai box-ot tanulj ha többen is jönnének
2012. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
50%
A karate nem jó?
2012. aug. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
A küzdőport nem erre való, keress olyan harcművészetet amiben fegyverhasználatot is tanítanak.
2012. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja, pl. lövészet, vagy iaido. :)
2012. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!