Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészek! A középkori...

Harcművészek! A középkori európai szerzeteseknek is volt saját harcművészeti stílusuk?

Figyelt kérdés
Mert a shaolin papok nem csak vallási személyek, hanem harcművészek is. Az európai szerzetesek csak kódexeket másoltak folyton? Hogyhogy ők nem tanultak harcművészeteket?

2012. aug. 24. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem volt rá szükség. Egy országon belül voltak a templomok/kolostorok ami a királ és lovagrendek védelme alatt ált, nem kellett magukat megvédeniük.

A távol-keleten ez nem volt elmondható.

2012. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valóban voltak európai harcos szerzetesek. Keresztes lovagoknak hívták őket...
2012. aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

közülük is a templomosok voltak a leghíresebb harcoló rend.

és igen.

simán nevezhető harcművészetnek a harci tudásukat.

2012. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Késes Kriszt tolmácsolom:


"Érdekes a kérdés, és örülök, hogy végre valaki ezt is feltette. 1-2 válaszoló részben jót is írt.

Bizony, az európai szerzeteseknek is ugyanúgy volt harcművészeti stílusuk, mint a shaolin papoknak.


A kereszteslovagok azok szerzetesek voltak, ők is kódex másolással és imádkozással kezdték, csak mellette tanultak harcot is. Kétféle európai szerzetes volt, volt a "sima" szerzetes aki csak a vallást gyakorolta, és volt a harcos szerzetes aki harcos is volt és vallási személy is. (A shaolin papoknál nem volt külön, ott egybe mindenki,vallási személy és harcművész is).

Na most sokan a lovag fogalmával sincsenek tisztában. Voltak olyan lovagok, akik a nemesi származás végett kapott lovagi címet, és mellé a katonai kiképzést, ők azok akik lovagi tornákon villogtak. És voltak azok a lovagok, akiket maga az egyház képzett ki kolostorokban, ők harcos szerzetesek voltak, szóval nem nemesek, ők nem villogtak lovagi tornákon. No persze voltak olyanok kereszteslovagok is akik nemesi származású lovagok voltak, de az egyház felbérelte őket (pl.: keresztes hadjáratokra), így beálltak a keresztes rendbe, belőlük kevés volt. A nemesi származású lovagok katonai kiképzést kaptak, a kereszteslovagok pedig harcművészeti kiképzést. A kereszteslovagok tulajdonképpen a középkori európai Spetsnaz egysége. A kereszteslovag mivel egyházi személy (pap) is, szabad volt neki, esketni, temetni, mint egy papnak. Tudtak írni olvasni (latinul is), tudtak minimális szinten orvosolni is (pl: sebkötözés, végtag helyrerakás..stb.).

A kereszteslovagok harcművészeti stílusa az Ars Ensis, ez főként fegyveres harcmodor.

Ugyanúgy voltak nevei a technikáknak, mint a kínai vagy japán harcművészetekben.

Tessék itt vannak a technikák nevei

Pl: La poste di falcone (Sólyom állás)

Ez pont olyan mint a mai geri a karatéban, szóval itt is voltak nevek a technikáknak és formagyakorlatok. Ugyanúgy megvoltak a mesterek is ennek a harcművészetnek, például a legismertebb Arnaud de Toroga Templomos Nagymester.


Ez harcművészet. A kereszteslovagok azok tulajdonképpen megérdemlik, hogy harcművészeknek hívjuk őket. Az a baj, hogy történelem órán kevés szó esik róluk, csak a keresztes hadjáratokról van szó, még az apró betűs érdekességekben sem lehet róluk olvasni igazán részletesen. Holott kegyetlenül jó harcosok voltak, akármelyik távol-keleti harcos (szamuráj, shaolin pap, burmai bokator harcos, koreai hwarang, indiai rajput...stb.), felköthetné alaposan a gatyáját egy templomos lovag ellen. Nem is beszélve a sok lovagrendről is. Például az német Teuton lovagrend, akik azokkal az arab assassinok ellen harcoltak akik ismerték a keleti harcművészeteket is."

2012. aug. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi Neutronlovag vagyis inkább Késes Krisz a választ. Nagyon érdekes volt olvasni. És meglepő tényleg, hogy ennyire keveset tud a legtöbb ember ezekről a dolgokról. Állandóan csak az egzotikus távol-keleti harcművészeteket reklámozzák és preferálják jobban, holott nekünk európaiaknak is volt (és persze van ma is) harcművészetünk.

Amúgy ki az a Késes Krisz?

2012. aug. 26. 20:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy harcművész aki régebben válaszolgatott itt, de már törölte magát, csak pár kérdést szokott még elolvasni.


Az, hogy az emberek miről mennyit tudnak meg nem mérvadó, a seggszörükről sem tudnak sokkal többet pedig elérhető távolságban van. A keleti hmkről is csak az tud aki mindennap foglalkozik vele, a többieknek a hm meg a karate szinonima.

2012. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

hát...kérdező nem tudom te hol élsz,ha ezekről keveset hallottál.

a ngo-n,a histoty-n,meg hasonló csatornákon évek óta minden héten van legalább két műsor,ami a keresztes/templomos lovagokról szól.

és mindből levonható,hogy a történelem legkeményebb harcosai között voltak.

2012. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de a keresztes lovagok nem harcművészek voltak hanem a katolikus egyház és a pápa által szentesített keresztes háborúkban résztvevő lovagok a 11–13. században. Fő céljuk a Szentföld megszerzése volt a muszlim araboktól és törököktől. A háborúkban résztvevő lovagok voltak a keresztes lovagok.


Amiről Késes beszél azok az egyházi lovagrendek, legismertebb ilyen lovagrend Templomosok.


A templomos lovagrend 1118-ban, keresztes lovagokból szerveződött társulásból, a Szentföldön alakult. Hugues de Payens vezetésével kilenc keresztes lovag elhatározta, hogy életét a Szentföld zarándokai védelmének szenteli. Krisztus szegény lovagjainak: Pauperes Commilitorum Christi nevezték magukat, ezzel is utalva kezdeti szegénységükre és elhivatottságukra.


A másik két nagy lovagrend: a Johanniták és a Teutonok (német lovagok) a harc és a zarándokok védelme mellett betegápolással is foglalkoztak.


Harci tudásukat nem művészetként tanulták, hanem gyakorlati alkalmazás céljából a zarándokok védelmére és a vallási háborúkban. Ezért nem harcművészek hanem harcosok.


Az Ars Ensis pedig nem egy középkori harcművészet, hanem egy vívóiskola www.arsensis.hu :)

2012. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"

Harci tudásukat nem művészetként tanulták, hanem gyakorlati alkalmazás céljából a zarándokok védelmére és a vallási háborúkban. Ezért nem harcművészek hanem harcosok."


A tradicionális harcművészetek is mind a hatékony alkalmazhatóságra építenek, annak céljából tanulták őket mind nyugaton, mind keleten. A különbség csak talán annyi, hogy a keletiek ezt is (mint sok minden mást) művészi szintre emelték. Ettől függetlenül szerintem régen, és a mai napig is azt hívjuk a harc művészének, aki minden körülmények között képes harcolni, és teszi azt művészi fanatizmussal. Igazi harcművészek pedig csak harcosokból lesznek.

2012. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam az Ars Ensis-nek valóban egy vívóiskola, ugyanakkor pont a középkori vívás művészetét oktatja, és a szó jelentése, hogy "A kard művészete". Szóval amit a Késes Krisz kolléga írt azért nem ostobaság, mert valóban ez a stílus neve, az más kérdés, hogy pont így hívják a vívósulit is. És igen ez is harcművészet, bár anno több száz évvel ezelőtt lehet, hogy nem harcművészetként jegyezték le, lehet nem így nevezték, de az. Persze szokatlan mert nem a klasszikus értelemben vett harcművészet, mint a távol-keleti társai.
2012. aug. 26. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!