Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Érdemes ilyen gördeszkát venni?

Érdemes ilyen gördeszkát venni?

Figyelt kérdés

Most szeretnék elkezdeni gördeszkázni. Láttam a decathlonban egy olyan gördeszkát aminek műanyag a függője. Az hamar eltörne alattam? 174 cm vagyok és 55kg.

15/L


2012. aug. 31. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
ha most kezded akkor a decathlonos gördeszka ami olyan 10 körül van teljesen jó kezdőknek
2012. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké és köszi. És ami olyan 6 körül van azok?
2012. szept. 1. 16:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Végülis ha a 6 ezreset veszed meg azzal az alaptrükköket meg tudod tanulni (ollie, manual..)de a 10-eset azért ajánlom jobban mert egyik havernak is olyan volt és elég sokáig bírta. Nem hinném h összetörne alattad mert a deszkáknak nagy a teherbírása..
2012. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy megveheted 6ezerért. Igaz, egy picit lehet, hogy nehezebb a haladó trükköket egy "rossz" minőségű gördeszkával megtanulni, viszont kezdésnek tökéletes. Egyrészt ha megunnád, akkor nem veszítettél sokat, másrészt meg felesleges még.

Egy 55 kilós, kezdő lány pedig kétlem, hogy el tudna törni egy lapot. :) Általában, ezek a lapok egy fél évet bírnak nem túl nagy terheléssel, ami nálad egyelőre teljesen jó.

A függő kérdés pedig attól is függ, hogy milyen típusú "műanyag". Ezt sajnos nem tudom megállapítani látatlanban, de remélhetőleg nem egy nagyon gyenge cucc. Ha esetleg van ismerősöd, aki tud szerelni, és tudsz venni 2 olcsó, fém függesztőt, akkor lehet, hogy megérné úgyis. Egy 10-12 ezerből kijönne a teljes deszka. Viszont akkor már ott tartunk, hogy egy egyel jobb kategóriás, teljes deszkát is vehetsz.

Rád van bízva a dolog. Menj el, és nézd meg, hogy mennyire találod jónak a függőt, és dönts a legjobb belátásod szerint.

Hozzátenném még, hogy általában (legalábbis velem sosem történt ilyen, pedig 6-7 évet toltam), nem a függesztő, hanem a tőcsavar adja meg magát, és eltörik.

2012. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
műanyag függőt semmiképp se vegyél
2012. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké és köszönöm a válaszokat:))
2012. szept. 4. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!