Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utcai önvédelmi harci technika...

Utcai önvédelmi harci technika-oktatás gyengébb testfelépítésű srácnak: Tudnátok javasolni valamit, ami lehetőleg Hajdú-Biharban is megtalálható?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 19:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az nem számít,hogy gyenge vagy,ott erőssé tesznek.Csak bírni kell az edzést.Amúgy Krav-Maga,Kickbox,Thaibox,Kung-fu,Karate,Aikido az ajánlott.Ezekből van Magyarországon jó minőségű oktatás.Sajnos hogy H-B megyében mi van azt nem tudom..
2012. szept. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Kravmaga, karate, thaibox.. egyik sem utcára való pláne nem a magyar oktatás mellett.

1-2 jó karate iskola van, de ott meg nem tanítanak akárkit - mert veszélyes.

kravmaga.. az csak divat. thaibox, az 1-2 komoly helyen is csak komoly sport, tehát játék - és semmiképpen sem az élet megóvására való. persze jó elképzelni, hogy erős lesz egy thaiboxos, csak sajnos az erőhöz más kell.


Pesten mondjuk van jó küzdősport oktatás, de jó Jujutsu, Aikido és Wudang kungfu (!) oktatás is, cöhh és vannak akik nem ezeket gyakorolják :)

2012. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Tipikusan krav-maga kell neked...

Rövid idő alatt elsajátítható, és megvéd...

Ha csak "divat" lenne, nem oktatnà a CIA, az FBI az USAF, a svéd rendőrség, izraeli kommandó.... Stb...

Tehát a krav-maga tipikusan azoknak van kitalálva akik rövid idő alatt szeretnének megtanulni hatékonyan védekezni... (persze nem fog egyik hétről a másikra...)

2012. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

Hehe, az izraeli kommandóban nem rövid idő alatt elsajátítható rendszer oktatnak, hanem Japán Jujutsura épülő önvédelmi rendszert, ez ott a kravmaga. De mivel mégsem Jujutsu, csak egy koppintás így bizony meg is késelik a kommandósokat, bizony bizony.


Gyorsan pedig semmi sem elsajátítható, legfeljebb némi helyzet felismerés és a futás. De ha minden helyzetből le lehetne futni, akkor nem lenne ma már önvédelmi értéke a harcművészeteknek, hiszen a legjobb önvédelem a sprintelés lenne. Ez a gyakorlatban sajnos nincs mindig így.

2012. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nah akkor felvilágosítanálak, a civil krav-magának semmi köze, a katonai verzióhoz, mivel lecsuknák az edzőt ha olyan technikákat tanítana, mint egy kravos kiképző tiszt...

Megnézem, hogy hogyan késelsz még egy izraeli kommandóst :), alig indítod el a támadást, következő pillanatban, ki van törve a nyakad...

Ez a kb 30 fő (izraeli kommandó), mestere a késharcnak, a pusztakezes harcnak (önvédelemnek...), nem csak a lövészetnek... És szerintem, az az önvédelem amit a világ legjobban képzett kommandója használ, a civil életben is hasznavehető...

Jah és nem koppintás a jiujitsuról, hidd el, lassan 6 éve oktatók jiu-jitsut, és láttam kravmagát az MHnál... Nem koppintás, egy piszok jól összerakott kicist dinamikátlan, de roppant hatékony önvédelem...

2012. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

2 van amit igazából ajánlok, nekem ezek jöttek be, nem muszáj készpénznek venni minden szavam, de másokét se.

Pár tippet mindenképp elmondanék választás előtt.

- Divatsportokat, földharcon alapuló harcművészeteket felejtsd el, utcán semmire se mész velük, maximum nagy sérülések árán.

- A fentieken kívül mindegyik hatásos a maga módján, személye válogatja, bár vannak többé-kevésbé jobbak.

- Mielőtt komolyabban elkezded űzni, kicsit nézd meg milyenek az edzések, edzők. Mindig lehetnek az elvárásaidnak nem megfelelő edzések/edzők.

- A kizárólag lábharcon alapuló harcművészeteket is érdemes kerülni. Könnyen kiszámítható és nincs mindig lehetőséged használni.

- Ajánlatos olyat választani, ami inkább a technikákra (pl. ízületek támadása stb) megy rá, mintsem a nyers erőre (gondolok itt a boxra meg hasonlókra) mert nálad gyengébb ember csak nagyon ritkán/sose fog megtámadni. Ha még a testfelépítésed sem egy kondiban élő emberre hasonlít, akkor főleg.


Kizárólag olyanokról írok részletes véleményt, amit kipróbáltam vagy ismerek, nem beszélek a semmibe.

Nos az egyik, amit ajánlok az a Wing-Tsun Kung-fu. Nem kell hozzá nagy izomzat, magam is űzöm már egy ideje. Ha megnézel pár videót róla láthatod, hogy páran csak a 3 az 1 ellen mérkőzést tartják igazságosnak, ha kung-fus ellenfélről van szó.


A másik a Systema. A Spetsnaz (orosz különleges alakulat, 60:4 az arány, hogy egy jól képzett katona bekerüljön oda)

Talán ez az egyik leghatásosabb, de rendes edzőt nagyon nehéz találni és azt is Budapesten szóval arrafelé nem sok esélyt látok arra. Ha lenne lehetőségem, szerintem ezt választanám, de mivel a megyém a kung-fu egyik legnagyobb bázisa, ezért nem nagyon tudnék.

2012. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Bocs az arányt elírtam, inkább úgy írnám le, hogy 60-ból 4.
2012. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Speznaz :) Igen jó önvédelmük van, de nekik is egy kissé átalakított verziót oktatnák a kiképzésen....

Amúgy izraelben minden férfinak, és nőnek kötelező a katonaság, és akkor villogok az aránnyal egy kicsit :) 500.000 jelentkezőböl 1 jut be az izraeli kommandóba...

2012. szept. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Fel lettem világosítva, köszönöm.


Tehát a harcművészetek, gyilkoló technikákon alapulnak, az oktatókat nem csukják le (milyen hülyeség már, attól hogy én tanítványaimat megtanítom, hogy önvédelemre olyan technikát használjanak, ami után nem fogják már hátba szúrni őket, ezért engem csuknak le.. kravosokat csukhatják, nem zavar)


Továbbá harcművészetek évezredek óta a leghatékonyabb képzések voltak közelharcra puszta kézzel, vagy hagyományos fegyverekkel. Egy jiujitsu edző erről mit tud.. Gondolom a brazil jitsut nevezed jiujitsunak, én a Japán harcművészetet jelölöm Jujutsu névvel.


De ha Néked ilyen a személéleted, isten ments hogy ebbe beleszóljak. Nekem igazából mindegy :)

2012. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
Azért egy Aczél még 1-2 embert tanítványnak felvenne mert ráér szöveget bedobok. Újpesten, lehet írni itt, akár az onvedelem.bp@freemail.hu címre.
2012. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!