Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek ez igy jobb...

Szerintetek ez igy jobb lenne? Vagy ti hogyan alakítanátok át?

Figyelt kérdés

Úgy döntötem ideje kicsit át alakítani az edzéseimet ( konditermes ) Jelenlegi Edzésem: Hétfő-mell

Kedd-tricepsz,bicepsz Szerda:pihenő Csütörtök-Váll,csuklya

Péntek-Hát Szombat:pihenő Vasárnap-Láb

Aza bajom ezzel hogy ha én például mellezek , másnap nagyon fáj a mell izmom az oké de mikor én edzek másnap mondjuk Vállat ugye bár érzem hogy fáj a mellem és ez nem jó szerintem ugy akarom elrendezni hogy ne legyen ilyen problémám, és nem tudom hogy érdemes -e szét szedni a láb edzést pl : comb, másnap vádli

Ilyen edzésre gondoltam ez jobb?

Hétfő:Mell

Kedd:Bicepsz,Vádli

Szerda:pihenő

Csütörtök:Váll,csuklya

Péntek:Comb,Tricepsz

Szombat:pihenő

Vasárnap:Hát

hm??


2012. okt. 10. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A lábedzést akár szét is szedheted, de a vádlira mehet heti 2 edzés is, úgyhogy nem kéne a tricepszet betenni a lábhoz, hanem ott is menjen egy vádli gyakorlat a comb után.

Egyébként feloszthatod többféleképpen, akár 4 napost is végezhetsz (naturálban jól jön a több pihenő nap).

Nem is muszáj felcserélgetni az izomcsoportokat, elég, ha más-más gyakorlatokat iktatsz be vagy az ismétlésszámokat változtatod. Szóval ne legyen két ugyanolyan edzésed.

2012. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Aha értem :) te mindig hasznosat irsz:D

És amugy szerinted melyik a jobb? melyiken változtatnál mit?

2012. okt. 10. 11:29
 3/12 anonim ***** válasza:

H:Hát,láb

K:Váll,bicepsz,tricepsz

Sz:P

Cs:Mell,vádli

P:Kardio


Szerintem!

2012. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerinten nem kéne két nagy izomcsoportot egymáshoz tenni. Szóval a hát és láb az tuti külön napon menjen.

5 napos felosztásban az jó volt, ahogy eddig ment.

4 napnál pedig, pl:

H:mell-bic

K:láb

Sz:pihi

Cs:váll-tric

P:hát


Vagy: H:mell-váll

K:láb

Sz:pihi

Cs:hát

P:kar,


De többféleképpen el lehet osztani, csak nagy izomcsoporthoz (mell, hát, láb) ne tegyél még egy nagyot.

2012. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én alapból problémára fókuszáltam,a hát és a comb lehet egy napon!

De hibáztam annyiban ,hogy a bicepszet kivenném a váll napról és át raknám a mellhez , hogy a hát nap után tudjon pihenni! Így akár át is rakhatjuk a lábat a vállhoz és a tricepszhez,de maradhat is!

Egyébként cél függö,hogy rendezed! Szálkásitasz v. tömegetnövelsz? Valamelyik izomcsoport le van-e maradva? Stb....

2012. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem veszekedni akarok tényleg, csak jótanács, hogy a láb az mindig maradjon különnap. Aki a láb után még tud bármit is érdemben edzeni, az nem edzett keményen, ahogy szoktuk is írni az csak p*nalegyezés akkor.:)

De tőlem mindenki úgy edz, ahogy akar csak két nagy izmot nem szokás együtt edzeni, ha valaki komolyan veszi a testépítést.

2012. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én se veszekedésböl irom!

Hát-láb: azért lehet együtt,mert sok combizmot érintö gyakorlat érinti az alsóhát izmait ,illetve a gericmerevitö izmokat!ez forditva is igaz , de kevésbé!

Így elöször hátazol és utána edzed a lábad,akkor a hátizmok amik részt vesznek a comb gyakorlatokba valamelyest tökéletesen be vannak melegedve ezáltal biztos testtartást kapsz és olyan gyakorlatok mint a merevlábas felhúzás se fognak gondot jelenteni az alóháti szakasznak!


De természetesen neked is igazad van,és jó ötleteket adtál!

2012. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez az a sport, ahol mindenkinek igaza van és mindenre lehet ideológiát gyártani, hogy mit miért végez az ember.:)

Én csak megint azt tudom mondani, hogy egy kőkemény lábedzés mellé nem fér be semmi és ezt is látom a haladó, sőt a versenyző testépítőknél is.

2012. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom hogy ki tud hát edzés után még lábazni?oO vagy fordítva... :)
2012. okt. 10. 14:00
 10/12 anonim ***** válasza:

:-D azért az Szép,hogy ellentétes a véleményünk és mindkettönknek igaza van!

Egyébként csináltam is így a kettöt együtt és bejött,de profi edzéstervébe is láttam ilyen megoldást!Mindenkinek más válik be!


:-D

2012. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!