Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Igaza van a dietetikusnak?

Igaza van a dietetikusnak?

Figyelt kérdés

Tömeget szeretnék növelni,és elkezdtem a csirke+rizs,burgonya,zöldségeket stb. enni,ahogy a könyvben megvan írva!Egy dietetikus szerint ez nem megfelelő étrend,mert egysíkú,és hiánybetegségek léphetnek fel,ha nem viszek be olyan anyagokat,amik csak adott élelmiszerből vihető be.Azt mondja,hogy megvan,hogy miből,milyen arányban,mikor szabad enni,de mindent KELL enni!Azt mondja,hogy a súlyzós edzéstől megjön az étvágy,és csak az adagot kell fentebb vinni.Kicsit jobban kell figyelni a hús (fehér,vörös)bevitelre.

Szerintetek?



2012. okt. 20. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

nincs igaza. Kérdezd már meg, hogy mi az ami hiányzik az étrendből, milyen anyagokra gondol. Többféle fehérje megy, többféle ch, sok zöldség, telítetlen zsír legyen lenmagolajból és omega3-ból. Telített pedig jön a húsból és tojásból. Vitamin megy a zöldségből. multivita készítményekből. Akkor szerinte mi hiányzik mégis?:)

Kell enni csokikát ,leveskét, főzeléket, meg lekváros butát és akkor meglesz a tápanyag? Eszem megáll::)

2012. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Félre értettél!

Mondta,hogy mindenfélét egyek,amit eddig,hogy ne legyen egyhangú a táplálkozás,és mindenféle tápanyagot bevigyek!Azt mondta,hogy ÖNMAGÁBAN a csirke+rizs vagy csirke+zöldség nem elegendő!

2012. okt. 20. 17:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értettelek félre. Pont, hogy azt magyarázom, hogy egy testépítő étrend nem egysíkú, mert többféle fehérje megy és többféle ch.

Tehát nem kell minden sz@rt megenni!

Így kell:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. okt. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont ugyanazt akartam írni, mint Montez (leendő "analitikus"-mérnök létemre, csak hogy menőzzek, és érts :D).

Azt mondja az ember: hiánybetegségek léphetnek fel, ha nem viszek be bizonyos anyagokat. Ez önmagában igaz. Aztán azt mondja: a testépítő táplálkozás rendelkezik ezzel a tulajdonsággal, tehát vannak olyan anyagok, amelyeket nem visz be a szervezetbe elegendő mennyiséggel. Minden értelmes ember ilyenkor rákérdez, hogy melyek ezek az anyagok, és mennyit kell bevinni, hogy elkerüljük a hiánybetegségeket.

Aztán: azt állítja, hogy ezek az anyagok olyanok, amelyek csak bizonyos élelmiszerekből vihetők be. Ez itt már rossz, ugyanis kb mindent lehet már kapni izolált formában, létszükségletű tápanyagokat meg pláne, lásd vitaminkapszulák. Ergo nem feltétlenül van szükség az adott ételre.

Aztán azt mondja, hogy _mindent_ kell enni. Mi mindent? AZ összes nép konyhájának minden egyes fogását? Minden állatot? Minden növényt? Kaviárt is? Wellington-bélszínt? Nyilván nem. Gondolom arra értette, hogy mindent, amit az átlagember eszik. A gond csak az, hogy az átlagember korántsem eszik mindent, még az ő általa gondolt méretekben sem. Azt eszi, amihez épp kedve van, amit szeret, de abból sokat. Amit meg nem szeret, abból meg nem. Aztán ott van, hogy még így is annyiféle kaja van, hogy nagyon sokfélét kéne enni egy nap, hogy mindenből jusson. Ha meg maradunk a normál párfogásos kajáknál, akkor több nap/hét is eltelik, mire végigmegyünk mindenen, és akkor szegény testünk napokig hiányol egy bizonyos kaját. Vagy szólunk neki, hogy keddenknét nem kap mondjuk elég cinket? Cinkes...

A testépítés egy teljesítményorientált sport, ahol ráadásul a test teljesítménye számít. Ha valami gond van, rögtön feltűnik. Gondolja valaki bárki akárki, aki téved, hogy sok évtized alatt ne jöttek volna rá, hogy mi kell az optimális teljesítményhez? És most a szakértőkről beszélek, nem a szomszéd Józsiról, aki lejár gyúrni karra hétvégente.


Egy olyan ember, aki kicsit tapasztaltabb a témában, vagy több esze van, mint egy mérőszalagnak mindezt, amit itt szófostam, 0,3 mp alatt végiggondolja. Logikának hívják, igazából még sok lexikális tudás sem kell.


Ergo a dietetikus vagy nem tudja kifejezni magát, vagy egy marha.

2012. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van Wash, te jobban leírtad. Hétvégi karra gyúrós duma nagyon adja :)
2012. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sznofru ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Azt mondta,hogy ÖNMAGÁBAN a csirke+rizs vagy csirke+zöldség nem elegendő!"


Ezt jól tudja.

2012. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De az a vicces,hogy szinte az összes orvos,dietetikus ilyen. Kérdem én,akkor mire kaptak diplomát?

Én is amikor szálkásítottam,hülye voltam,mert nem szedtem multivitamint azt elkezdtem szédülni. Elmentem orvoshoz elkezdi túl sok fehérjét eszem azért. Aztán eszembe jutott,hogy hoppá vitamint elfelejtettem.(Egyből elállt a szédülés..)Szóval ennyit a nagy orvosokról

2012. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!