Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Egyik nap vitáztam a barátomma...

DodiVVA kérdése:

Egyik nap vitáztam a barátommal azon hogy abidal (Barcelona) nem bal hátvéd hanem bal szélső. Biztos nem lehet védő. Kivan zárva. Kinek van igaza szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bal hátvéd inkább,francia válogatottban is azt játszik,ha jól tudom.
2012. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Abidal balhátvéd, de középhátvédet is játszik. Azért gondolhattad, hogy szélső, mert balhátvédet játszik, akkor erőteljesen segíti a támadásokat.
2012. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

balhátvéd :D

csak FIFA 10-ben PS2-őn a posztja BSZ xD

2012. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Abidal Balhátvéd nem és értem miért gondolta vki hogy bsz :D Alvesröl még meg érteném :D
2012. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A labdarúgásban van egy eléggé elfeledett pozíció, a Wing-Back. Nagyon nehéz pozíció. Ezt a pozíciót olyan szélső védőknek találták ki akiknek nagyon jó offenzív képességekkel rendelkeznek. Abidal is ilyesmi.

Rendszerint olyan felállásokban használják mint a 3-5-2.

3 belső védő, a WB pedig feltolva a középpályára, akik ha úgy kell visszazárnak és rögtön kialakítanak egy 5-3-2-t.

A VB-ken sikeres volt. Argentína '86-ban,Németország '90-ben, Brazília '02-ben kaszált vele. De a Real Madrid is 2000-ben nyert vele BL-t.


Manapság azért tűntek el mert a játékba egyre nagyobb szerepet kaptak a gyors vonalszélsők mint Cristiano Ronaldo,Di Maria,Walcott,Ashley Young,Ryan Giggs,Ricardo Quaresma,Ribery,David Silva, stb.


Sajna a tehetségesebb játékosokat kitették a szélre, a csatár pozícióba meg kétméteres izomállatokat tettek.

Nem azt mondom, hogy mindenki ilyen, de mintha ez lenne manapság az ideáll.


Na, Abidal tulajdonképpen egy ilyen jellegű szerepkörrel van felruházva, mint a WB.

2012. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Választ az előttem lévő abszolút precizitással megválaszolta, én segítek magyarázkodni a barátod előtt. :D Azért nézhetted bal szélsőnek mert a Barca védői is rendre az ellenfél térfelén vannak, segítve ahogy az előttem szóló is írta a támadást
2012. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
így ha konkrétan a pályán lévő helyzetét veszed figyelembe, máris bal szélső. :)
2012. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz hogy izomállatok vannak középen de mondjuk 1 drogba nem tud szélsőt játszani mert nem vmi technikás de pl középcsatárok : Messi,Agüeró, Tévez,Benzema ezek elég technikás játékosok de amég 1 szélsőnek muszály technkásnak lenni középcsatárna nem feltétlenül
2012. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!