Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek érdemes elkezdenem...

Szerintetek érdemes elkezdenem capoeirázni, ha eléggé kötöttek az izmai?

Figyelt kérdés

szeptembertől el szeretnék járni capoerázni , csak az a gondnem h lány létemre eléggé kötöttek az izmai ( így születtem ) rendszeresen sportolok és nyújtok =)( és sajnos oda kell figyelnem rá ) de lehet h az acrobatikus elemek nem mennének ... így nem tudom h érdemes e belevágnom ? egy teljesen kezdő órán milyen elvárások vannak ??? A válaszaitokat előre is köszönöm !

23/L


2009. aug. 12. 16:03
 1/9 anonim válasza:

Hello!

Az nem baj, hogy kötött vagy, majd alakulni fog; viszont az nem árt meg, ha továbbra is nyújtasz -izmot, ízületet egyaránt ;)

Az akrobatika pedig csak része a Capoeirának, nem arról szól, hogy tudj szaltózni. /ismerek olyat, aki akrobatikát nem is igazán hajtja, mégis jó Capoeirás./ Elvárások abszolút nincsenek, mindenki kezdi valahol: az egyetlen, hogy tényleg adj bele mindent, és komolyan gondold -és merj segítséget kérni.

Szóval nyugodtan belevághatsz :P Csak azt nem értem, miért vársz szeptemberig?

2009. aug. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat ! =) azért várok szeptemberig mert akkortól már Pesten leszek , így folyamatosan keresem a megfelelő sulit . De ha tudsz jó helyet , akkor szólj , mert minden lehetőség érdekel =)
2009. aug. 13. 09:53
 3/9 anonim válasza:

Oh, így már értem :Đ Mondjuk én vidéki vagyok, de ahova én járok (Água de Beber) az megtalálható Pesten is. Nekem csak jó tapasztalatom van vele kapcsolatban =)

Amiről én még úgy tudom, hogy jó hírű, azaz ACDP, a GCB.. =)

2009. aug. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia ! =) Köszönöm a segítségedet ! Te mióta capoeirázol ?
2009. aug. 14. 13:24
 5/9 anonim válasza:
Kb 9 hónapja, szóval még én is új vagyok :)
2009. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Diana8 válasza:
Szerintem ez nem akadály, meg az akrobatikus elemek csak díszek, a capoeirát a Ginga, meg a rúgások teszik széppé :)) Egy teljesen kezdő órán meg nyilván nincs olyan nagy elvárás, csak, hogy figyelj a tanárra, és próbáld meg a legjobbat kihozni magadból :))
2009. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Diana8 válasza:
Én is az Água de Beber-be járok, Pesten, és szerintem nagyon jó :))
2009. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
caoperiából lett a break(tánc), én breakdancelek :D Amúgy a caopeira nem harcművészet (gyakorlatilag) mert ezt rabszolga afro amerikaiak találták ki, mivel nem volt megengedett az erőszak, csak a tánc és az éneklés. Ezért dobokkal megadtak egy ritmust és ezzel a tánccal "harcoltak". (mint ma a breaktáncosok :D:D) De nem érhettek egymáshoz.
2010. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
eőző vok bocs h offoltam :D
2010. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!