Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Elülső keresztszalag szakadást...

Elülső keresztszalag szakadást érdemes lehet megműteni esetemben?

Figyelt kérdés

Extrém sportot űzök ahol sok gyors irányváltás is van.

Keresztszalagom elszakadt most enyém a döntés hogy megműttetem-e vagy sem. A műtétet nem szeretném ha nem muszáj mert egyrészt félek is tőle másrészt nem maradhatok most ki a suliból azt pár hetet sem. A műtétet nem kell azonnal elvégeztetni ezt tudom. Viszont nem szeretném ha korai porckopásom lenne 50 évesen emiatt a sérülésem miatt. Sportolást mennyire folytathatom így?

Ilyenkor instabilitás jelentkezik állítólag, habár én a hétköznapi járásban nem érzem ezt. Ha felerősítem a combizmomat, speciális térdvédőt hordok lehet műtét nélkül is sportolni?

Minden hasznos választ nagyon köszönök.

21/F



2012. nov. 14. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:

10 éven belül elkopik a porc. 30 éves korodban fog jelentkezni, nem 50 éves korodban...


műtesd meg. hány focistát, kosarast láttál keresztszalag nélkül?

2012. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyébként utánanéztem már ennek a részének, a focisták több mint fele keresztszalag nélkül játszik!

Úgyhogy erről ennyit, ezért tettem fel a kérdésemet is mert ha nekik megy akkor lehet hogy nem is kell műteni.

2012. nov. 18. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!