Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit vigyek egy túlélő táborba?...

Mit vigyek egy túlélő táborba? Ez komoly! Egy hátizsákba férjen bele.

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam màr:

Szoval gyujto,vagy ,és gyufa.

szunog-kullancsriaszto.

kulacs-viznek.

kés,zseblàmpa,

tampon:tüzgyujtàshoz elengedhetetlen.

sebtapasz.

szölöcukor(energiaforràs)

esökabàt.

irànytü(ha van)

meleg ruha-vékony ruha)kényelmes cipö!!!!

És minnél több konzerves kaja!

2009. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
az előzőt kiegézítve: kötszer, sebtapasz, tuti jó bicska
2009. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tűzgyújtáshoz ez a tamponos dolog érdekelne, amit az első válaszoló írt. Mondták, hogy vigyek csíkokra vágott gumibelsőt szintén tűzgyújtáshoz. Az kell? Milyen ruhában menjek és mit vigyek? 72 órás tábor lesz, folyamatos gyaloglással, kisebb megszakításokkal.
2009. aug. 15. 19:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tampon szétszedve meggyujtva(persze rözsét felé)hamar tüzet lobbant.

Gumit nem hallottam soha.

Ruha:éjszakàra meleg pulcsi,akàr egy hàlozsàk.

Nappal minél lengébb mert a gyaloglàsba kimelegedsz.

Rengeteg folyadékra lesz szükséged.

2009. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Milyen hosszú a táv? Nehéz-e a terep? Időre megy-e a túra?


Távtól és jellegtől függően rövidre nem érdemes konzervet vinni. Nehéz és több vele a macera mint amennyire kompakt, max. májkrém vagy paradicsompüré.

Inkább vegyél sok zsömlét, tejeset ne vizeset; jól összenyomható ezáltal kis helyen elfér, súlyra könnyű, állagtól független sokáig fogyasztható, biztos szénhidrátforrás. Mellé füstölt vagy tartósított dolgokat: kolbász (rúd, nem szeletelt szar), szalonna, egyéb ami sózott/füstölt. Édesnek zacskós müzlit ajánlok mert egyszerűbb kivitel mint a szelet és olcsóbb is. A füge, datolya, aszalt gyümölcsök szintén jók, olcsók és igénytelenek.


Szerintem érdemes csipeszt is vinni, vagy olyan bicskát amin van. Iránytű helyett pedig tájolót kb. ugyanakkora csak hasznosabb ill. pontosabb is.


Sok ilyenen voltam már külföldön is, ha kell segítség írj.

2009. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A tábor maga 10 napos, az utolsó 72 órában 5 csapatot alakítanak, és egy kijelölt célt kell elérni a csapat minden tagjának, akkor értékelhető. Az útvonal még titkos, annyit tudok, hogy a táv kb. 50-60 km, a szintkülönbség 200 m. Orvosin már túlestem, de még sosem voltam ilyenen, persze leégni sem akarok a csapattársaim előtt. A Bükkben lesz, annyit tudok, hogy a "túra" alatt nem lehet vásárolni, amit viszek az van. Víz is csak forrásokból lesz.


Hazudnék, ha azt mondanám,nem vagyok egy kicsit besz@arva!

2009. aug. 15. 20:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem voltam de a helyeben vinnék gyógyszert is nem csak kötszert(fejfájásra,vagy bármi másra)...fertőtlenítő is kell.
2009. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

VIGYÉL MP3 lejàtszot,nekem annak idején a gyaloglàsnàl nagy segitség volt!

Màrmint eröt adott.

És mindenképp kényelmes cipö ez nagyon fontos!

Illetve egy övtàskàt,hogy ne a hàtizsàkbol kelljen kutakodnod,a fontos dolgokat elöre teheted.

És 10 napra böven kell a konzerves kaja.

Én katonai kiképzö tàborban voltam ennyii idöre utolso 3 nap éhezés volt szinte.

Mindig jo ha van tartalék kaja!

Akàr konzerves hal,màjkrém,löncshus,solet.

És tartos kenyér!

2009. aug. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
56%
Pálinkát is vihetsz fertőtleníteni, akár ha forrásból iszol, akkor egy kortyot, vagy az üvegbe raksz egy picit, amit feltotlottel vizzel. Fertőtleníti a vizet. Óvszert is érdemes vinni, mert valami 5 liter víz fér bele, és ha elhagyod a kulacsodat vagy bármi történik vele, akkor lehet ebbe is folyadékot tölteni.
2009. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
94%

Szia

Gondolom az erdőben alszatok. Vigyel kicsi hálózsákot, max 1 kilósat, polifoamot.

Nagyon fontos a tartalék zokni!

Naponta cseréld, és beázásra is legyen plusszban.

Legyen madzagod, próbálj mindent belerakni a hátizsákba, ha valamit rá kell kötnöd akkor az stabilan álljon rajta, ha mozog zavarni fog gyaloglás közben.

Ja a legfontosabb :) WC papír!

Valamint babapopsi törlő, mert zuhanyozni se fogsz és kellemetlen lesz nagydolog után izzadva....

Nekem kell kézkrém, és hámosító krém a combomra, mert kidörzsöli a nadrág.

Jó túrázást.

2009. aug. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!