Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért fáradok el karate edzésen?

Miért fáradok el karate edzésen?

Figyelt kérdés
Namost a kérdés elsőre viccesnek tűnhet. Karatén kivül futok stb. és sose tudom kihajtani magam. Eddzésen meg mindig hamar kivész az energia. Mit csináljak?
2012. nov. 19. 21:48
 1/9 *Glissade* ***** válasza:

Ennek több oka lehet:


1. Edzésen gondolom nem csak futtok, hanem erősítetek is stb.,ugye?

Vagy csak a futásra gondolsz?


2. Az edző sokkal jobban hajt titeket, mint te magadat (teljesen mindegy mit hiszel, akkor is). Otthon a saját tempódban csinálod, és annyit amennyi neked jó, míg edzésen más mondja meg.


3. Gondolom sokkal motiváltabb vagy az edzőtársaid társaságában, mint otthon egyedül.


4. Benned van a megfelelési vágy, mind az edző, mind a csapat társaid felé, míg otthon senkinek sem kell megfelelned magadon kívül.


Ezek mind- mind plusz energiát igényelnek.

2012. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A futást aerob tevékenységként végezheted még a karatét anaerobként.
2012. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A futás során a tudődet és a lábadat edzed. A karate edzésen pedig ezeket és a többi izmodat is. Ami plusz energiát emészt, azért vagy fáradtabb. Plusz, amit az első is írt, h nem a saját tempódban csinálod.
2012. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én fél év után éreztem azt, hogy az első küzdelem után nem esek azonnal össze.

Egyél az edzés előtt 2 órával valamilyen gyorsan felszívódó szénhidrátot, én pl. tésztát tömök magamba, sokkal jobban bírom.

2012. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az a jó épp ha elfáradsz!
2012. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen karatésok, és akkor most nem hülyéztem.


Annyit értenek a táplálkozáshoz, hogy egyél szénhidrátot.. Már megvetni is alig tudom a karatéjosokat, Isteneeeem..


Egy testépítő is tudja, hogy edzés előtt nem eszik főleg gyors szénhidrátot, mert megemeli a vércukorszintjét, ami nagyon hamar leesik és jön a kóma. Eleve nem kellene gyorsan felszívódó szénhidrátot enni, ha már itt tartunk azon a keményítőn kívül ami a paprikában van más szénhidrátot sem kellene enni, de hát írom én ezt karatésoknak.. cöh.. Egy karate edzőt ismerek, aki lowcarb étekezett, talán tejmentesen is (eü. okok miatt) az én ex. mesterem, a Kövesdi Józsi.


Persze ba.szott a tanítványoknak szólni, hogy esetleg ha nem akartok cukorbetegként fetrengeni inzulinra várva, netán ti se egyetek ilyen sz.arokat. Szénhidrát.. olcsóbban tudok állati kaját (máj) szerezni mint 2 kiló kenyeret, piacnak hívják a varázslatot :)


Sok sikert kérdező, ne egyél ch-t és eddz keményen. És ha van eszed akkor keresel igazi harcművészetet, nem olyat ahol pontrúgni tanítanak meg. Márpedig biztos vagyok benne, ha Magyarországon karatézol.. akkor épp csak a Zumbásoknál töltöd hasznosabban az idődet.


Hajrá,

Aczél.

2012. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
volt egy dojó, amit emiatt ott hagytam. A 2.ikat taposom.
2012. nov. 25. 22:47
 8/9 anonim válasza:
Az ne zavarjon hogy el fáradsz... Az zavarjon hogy ha nem fáradsz el
2013. febr. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de igen, zavar... dehát miért nem tudom megszokni évek alatt?
2013. febr. 15. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!