Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik hatásosabb/jobb önvédel...

Melyik hatásosabb/jobb önvédelemre? Wing Tsun kung fu, Kyokushin Karate, Aikido vagy Ju jitsu?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 12:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Önvédelemre a Krav maga.
2012. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az sajnos nincs környéken :S
2012. okt. 29. 12:42
 3/24 anonim ***** válasza:

ha nincs a környéken, akkor nem is laksz veszélyes helyen.


fuss el.

2012. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden stílus használható önvédelemre, a hatékonyság mércéje két dologtól függ:

1. Te milyen jól tudod használni az adott stílust (mennyire jó az adottságaidhoz, mentalitásodhoz).

2. Milyen az oktatás színvonala (a legjobb stílust is lehet olyan rosszul átadni, hogy semmi hasznát se vedd).


Így látatlanban én a Ju Jitsu-t ajánlanám, habár én elfogult vagyok ez esetben.

A legjobb amit tanácsolhatok, hogy próbáld ki mindet, mondjuk szánj rá egy hónapot és mindegyikre járj egy hétig, beszélgess a mesterekkel, tanítványokkal. Azután egyszerűen maradj meg annál, amelyik legjobban tetszik...

2012. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%
Az előző válaszoló (gondolom mindkettő ő volt) pedig szokás szerint hozta a krav magásoktól megszokott (már-már várható) színvonalat. Köszönjük neki "-.-
2012. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat amik jöttek eddig.Lehet úgy is lesz hogy kipróbálom mind a 4 et és amelyik szimpatikus és jó is stb :)
2012. okt. 29. 16:14
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
5: Nem tudom mi bajod azzal, hogy valaki ajánlotta a Krav magát. Én az első válaszoló vagyok, nem nevezném magam "krav magásnak" azok után, hogy én csak egy női önvédelmi szemináriumon voltam és utána 1,5 évet lejártam edzésre, annyira megtetszett. Sőt, amint tudom a lányaimat is el fogom küldeni egy ideig az edzéseikre.
2012. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Én is a Ju Jitsu -t tartanám ezek közül a legjobbnak, persze ahogy már az egyik előző hozzászóló is említette, nagyon sok múlik magán az edzőn is. Azt, hogy a Wing Tsun mennyire jó nem tudom megítélni, talán jobb, vagy egy szinten van a Kyokushin Karate -val, mindenestre legkevésbé hatékonynak az Aikido -t gondolom.
2012. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
7. válaszolónak üzenem, hogy attól még hogy tetszik, éles helyzetben sz@rt sem ér, annyit hogy nagy lesz tőle az önbizalmad, így kevésbé kerülöd a bajt. Ha baj van, pedig szétvernek.
2012. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok:

"ha nincs a környéken, akkor nem is laksz veszélyes helyen."


Én konkrétan ezen a kijelentésen akadtam fent. Elég fennhéjázó, felületes és ostoba. Egy újabb példa, hogy milyen ajtájú emberek járnak oda...

2012. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!