Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen harcművészetet tanuljak...

Milyen harcművészetet tanuljak, hogy jó kardforgató legyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék kardvívást tanulni. Milyen fajtát tanuljak, japán, kínai vagy európai kardvívást.

Igazából engem mindegyik érdekel, a kardtípusok közül is ugyanúgy tetszenek a katanák, a tai chi kardok, a lovagi pallosok, szablyák, rapierek.


Az olimpiai vívás mondjuk annyira nem jön be, inkább a tradicionálisabb.

Mit ajánlotok?



2013. jan. 5. 14:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

-Kendo [link]

-Kenjutsu:A gyakorlásokat a legjobb kardvívók vezették, akik saját 'titkos' stílusukat, vagy iskoláikat egy arra jellemző névvel illették. Ezek vagy az illető harcos nevét, egy családhoz tartozást, egy régebbi stílus nevének továbbvitelét, vagy vallási kötődést mutattak. Ezek között volt az egyik legrégibb, a mai napig fennmaradt japán kardvívó iskola, mely az Edo (1600-1867) és a Meiji (1868-1911) restauráció legjelentősebbje volt a Jikishin Kage-ryu.

A japán kardvívás négy, úgynevezett tradicionális alapokon álló iskolára épült.


-Ninjutsu -ez az egyetlen ami még a mai világban nem vesztette el a jelentősségét

-shikendo

Iaido ritka, de ebbe lőni is tanultok íjjal ilyen nincs M.O-n

Vívás

De egyéb küzdősportokban is van kardhasználat mint pl:Taji

kung fu

2013. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Iaido-ba tanulnak íjjal lőni?? Nem kevered össze a Kyudo-val? Iaido biztos, hogy van itthon is, mert ahol lakom, itt együtt van aikido és iaido edzés. De az itteni iaido-n csak azt tanulják, hogy hogyan kell a katanát kirántani, ilyen "szertartásos" jellegű valami. Gondoltam már, hogy eljárok iaidózni, de az a baj, hogy csak aikidóval együtt lehet tanulni, külön nem oktatja a mester.
2013. jan. 5. 15:00
 3/18 anonim válasza:
talán aikido
2013. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2013. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom igazából lehet ,hogy keverem, de ezek a dolgok értelmüket vesztették már, de hobbi azért még lehet.

Kung fu az jó hasznos és ott is oktatnak szablyával gyakorlatot ha kitartó vagy és eléred azt a szintet

Taji-ban is .

Figyelj utcán rád mennek 2-en nem fogsz szamurájkardot előrántani(szerintem).Tanulj valami fasza harcművészetet mind én később tanulhac azon belül:botot,nunchakut,kardokat, Ha ninjutsu akkor dobó csillaggal dobni is meg sok más de ne ragadj le a közép

kornál pl:Egy gyereknek a ajánlották jöjjön karatéra erre ő engem nemérdekel én íjászkodom ja majd biztos az utcai támadóira előkapja az íjat és rájuklő nyillal

2013. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Okoskodás helyett neked a helyesírást javaslom. A kérdező nem beszélt önvédelemről, csak kardvívásról teszem ahhoz is szar információkat adtál. Másrészt meg, ha például egy ágat kardként használ valaki vagy egy esernyőt máris megvédte magát. Tudod a kreativitásba meg a gondolkodás nem fájdalmas művelet.


Az alapvető japán tradicionális japán stílusok a kenjutsu (ez nevezhető vívásnak akár), az iaijutsu (kard kirántásának művészete, agresszív támadó szemszögből) és a battojutsu (a kard kirántásának művészete védekező nézőpontból). Ez a három irányzat, mint harcművészet az ellenfél szabályok nélküli megsemmisítésére törekszik a lehető leggyorsabb módon. A képzési rendszerük az egyszemélyes formagyakorlatok, a páros formagyakorlatok és a tesztvágásokra épül.


A kendo, iado, battodo ennek a biztonságos, leegyszerűsített szabályozott védőfelszerelésben történő változatok, de ezekből az okokból azért igen távol áll a kardvívás eredeti formájától olyan, mint pl az olimpiai vívás és az annak idején élesben használt európai vívásmodor közti különbségek.nyilván mivel itt a józan eszet szabályokkal és védőfelszerelésekkel helyettesítik, ezért lehet mókásan full contactban csapkodni egymást.


Van a shinkendo ami egybekeverte az első három anyagát, hogy milyen sikerrel azt nem tudom.


Pesten van európai középkori vívást oktató harcművészeti iskola szablyákkal, rapierekkel. Ars ensis néven futnak ha jól rémlik.


Kínáról nem tudok nyilatkozni.

2013. jan. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Jajj hagyjuk már az ágat meg az esernyőt.

Ha valaki bunyót akar jöjjön és megkapja nem fogok felvenni egy ágat, de ez tényleg ötletes meg minden, de

én csak rápróbáltam vezetni a helyes útra tudom nem volt szó önvédelemről ez csak a meggyőzéshez tettem hozzá,

ja és a metrón nincs bot se a villamoson nyáron nem hordasz esernyőt...

Hülyegyerek.

2013. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Miért szerinted azért akar jó kardforgató lenni, hogy megvédje magát?


Meg megnéznélek egy késes ellen pusztakézzel.

2013. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A fegyveres gyakorlás mindig fejlesztő.

Aki pedig kardhoz ért, az hord botot vagy esernyőt, nyáron is.

2013. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

ninjutsuban valóban van kardhasználat, de nem vívás inkább tradícionális jelleggel.

[link]

Hiszen valóban nem támadnak az emberre hétköznap szamurájkarddal, de nem is ez a lényege, hanem, hogy megértsd a karddal való mozgást, ez is a harcművészeti "műveltség" rész.

Egyébként évente van sportválasztó, google megmondja merre, ott anno láttam olyan klubbot, akik lovagi kardvívást tanultak.

2013. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!