Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészetet, Küzdősportot...

Harcművészetet, Küzdősportot űzők, ti melyik stílust ajánlanátok a lent leírtak alapján nekem?

Figyelt kérdés
27/F éves vagyok,175cm,75kg,Budapesti,valamilyen küzdősportot,harcművészetet,önvédelmet akarok tanulni,teljesen kezdő vagyok,még nem csináltam,alkatom,erőnlétem átlagos,a fő célom az önvédelem lenne,persze az sem árt ha picit megtanulok bunyózni,verekedni,de mint mondtam az elsődleges célom az utcai önvédelem,nem versenyezni,kötözködni,stb akarok,olyat szeretnék ami nem full contact,mert nem akarom megveretni magam,pedig tudom hogy a full contact lenne a legjobb,mert az tanítana meg,de azért nem fizetek hogy megverjenek,ez utcán is megtörténhet,tudom ezek elsajátításához sok idő kell de az is jó lenne ha valami rövidebb idő alatt tanulható lenne,van ami nekem is tetszik,de mindegyikben van ami jó és rossz,ezért vagy azért,van ami álló,föld harcban jobb,van ami komplexebb,nem tudom mit kellene választanom így kezdőként tanácstalan vagyok ezért is kérném a segítségeteket,köszönöm.Sziasztok.
2012. júl. 14. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Én a kyo karatét ajánlanám.
2012. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Colt Cobra .38-at ajánlom.
2012. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a kezdőket nem szokták megverni sehol.

gondolj bele,hogy ez üzletileg milyen szintű öngyilok lenne.

lejön valaki,jól összeverik,aztán nem jön többet,mert megsértődik.

nem sok értelme van.

persze olyan van gyakran,hogy lejön valami új arc,aki verekedni akar,keménykedik,akkor ő megkapja a magáét rendesen.

szóval legtöbbször a szintedhez mérten bánnak veled.

ami megtörténhet,hogy kapni fogsz a képedbe edzésen,ami igazából lesz egy negyed erejű sparring,csak mivel neked ez új lesz,kőkemény bunyónak fogod érezni,pedig nem lesz az.

amilyen edzésre meg lenézhetsz-ökölvívás,vagy francia box edzések.

és nem kell variálni földharc dolgokkal,max akkor ha időmilliomos vagy,az állóharc bőven elég lesz,főleg arra amire te akarod használni.

2012. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 NagyonGonosz ***** válasza:

Keress valamit ami neked szimpatikus és tudod, hogy szeretni fogod. Nézz be néhány edzésre, döntsd el neked mi tetszik igazán, melyikben tudnál leginkább fejlődni, mi az ami leginkább testhez álló.

Lehet, hogy te egy stílusban 5 év alatt oda jutsz ahova egy másikban 12 év alatt. Jót kell választani. Rendkívül fontos, hogy jó oktatód/mestered legyen.

2012. júl. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Olyan nincs harcművészet nincs, amit rövid idő alatt megtudsz annyira tanulni, hogy megvéd magadat az utcán. Átlagban több év kell, míg normálisan megtudod magadat védeni az utcán.
2012. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
thay box
2012. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Choy Li Fut kung-fu
2012. júl. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Atheus válasza:

A Wing Chun valamelyik ágazatát ajánlanám, de lehet csak azért, mert én is ezt gyakorlom és elfogult vagyok. :P


Gyorsan tanulható, ezt bebizonyították anno a kínai felkelők is. :)

Fő ismérve(i) a Chi Sao, és az egyidejű támadás védekezés.

Bármilyen testalkattal effektíven tudod használni, ha ráérzel a technikák szinte adják magukat az igényeidhez.


Jó bármilyen távolságra, magasabb szinteken fegyveres oktatás van, ami pillangókard és hosszú botban nyilvánul meg (=mester szintek)

(10 tanulói, 5 mester szint)


Nem merek többet írni, mert lehurrognak a többiek, hogy toborzok. :P


Bármit is választasz, gyümölcsöző edzéseket kívánok és hajrá. :)

2012. júl. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Capoeira + Ökölvívás
2012. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
choy lee fut kung fu van Magyarországon?
2013. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!