Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A judo mennyire jó MMA alapnak?

A judo mennyire jó MMA alapnak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha mellé boxolsz, akkor már mehetsz is a ketrecbe... De egy judos nem hiszem, hogy beállna MMA zni, kicsit többre értékeli magát...


Megjegyzem jogosan...

2013. febr. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 aikiboxer ***** válasza:

Szuperjó! Hogy ne mindig csak a fiúk szerepeljenek:

http://www.youtube.com/watch?v=Rf-eNVAeC0U

2013. febr. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát mivel a Judo a BJJ alapja, ezért elég valószínű, hogy fogsz vele tudni mit kezdeni...
2013. febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A BJJt hagyjuk ki, mert, az csak a lábfelszedésre megy... A judoban nem nagyon tudok ilyen technikáról,de a BJJ(Brazil Jiu jitsu) bármilyen hihetetlen kedves utlosó a jiu jitsuból származik...
2013. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megjegyezném annyit is ér...
2013. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves János, kérlek ne légy hülye.

A Brazil Jiu Jitsu egyenes ágon vezethető vissza a Kodokan Judo-ra. 1908-ban Mitsuyo Madea a Kodokan akkori legerősebb judo-sa, és Jojiro Tomita a Fehér Házban tartottak judo bemutatót Theodore Roosevelt amerikai elnök számára. A bemutató közben egy rugby játékos küzdelemre hívta ki a két japán harcművészt. Eredetileg Tomita lett volna az elméleti tanár, és Madea áll ki a kihívásokra, ám balszerencsés módon, éppen Jojiro Tomita volt éppen színen (így neki kellett küzdenie) aki viszont egy korábbi vállsérülés miatt nem tudott teljesíteni és csúfos vereséget szenvedett. Madea (aki saját hibájának tekintette) nagyon szégyellte a megalázó vereséget, és nem sokkal az eset után egy japán üzletemberektől összegyűjtött tőkével Dél-Amerikába emigrált, hogy ott népszerűsítse a Judo-t. Hosszú ideig Brazíliában telepedett le, ahol mérkőzései során érdemelte ki a "Conte Comte" (K.O. harcos) becenevet. Itt karolta fel a Gracie-fivéreket, és kezdte el nekik tanulni a Kodokan Judot.

Azonban ekkor még a Kodokan nem volt olyannyira nagy hírű, mint napjainkban, olyan időszaka volt ez még a judo-nak, hogy kitörni a sok jujutsu stílus közül. Ennek megfelelően Madea többnyire nem is Judo-ának, hanem Kano Ryu Jiu Jitsu-nak hívta azt, amit Brazíliában tanított (ugye Kano Jigoro a Judo alapíja, remélem ezt nem kell magyaráznom). A Jiu Jitsu pedig azért terjedt el a Jujutsu-val szemben, mert a jobban idomult a portugál, latin-amerikai kiejtéshez. A Gracie fivérek elszántan tanulták a Judo-t, különösen annak földhasrc részére (ne waza9 koncentrálva. Végül eléggé kidolgozták és megreformálták ahhoz, hogy saját stílust alapíthassanak Gracie Jiu Jitsu néven. Fontos azonban megjegyezni, hogy a kezdeti időszakban a Gracie Jiu Jitsu tartalmazta a hagyományos Kodokan Judo minden elemét, így a dobásokat, eséstechnikákat és az önvédelmi technikákat is (érdemes körülnézni az 1920-as években készült archív felvételek között). Az új harcművészet nevét Helio Gracie vitte tovább, őt tartják a stílus tényleges alapítójának. A Gracie Jiu Jitsu titka amúgy abban rejlett, hogy addig a földharcban főleg a domináns helyzet elérése volt a cél. Azonban a Gracie fiúk voltak azok, akik úgymond újra felfedezték a "Do jime" (mai nevén Guard) technikájának hatékonyságát és sokoldalúságát.

A stílus populáris elterjedéséért Royce Gracie volt a felelős, aki 1993 és 1994 között indult az akkor még gyerekcipőben járó UFC mérkőzéseken, és az első második, valamint a negyedik és ötödik UFC bajnokságot is megnyerte ezzel pedig beírta magát az MMA történetébe és megreformálta a földharcot. Fontos megjegyezni, hogy a Gracie Barra akadémia égisze alatt indult, és kimono-jára is (akkoriban még nem volt sem kesztyű, sem egységes küzdőruha, mindenki a saját stílusának edzőruhájában lépett ketrecbe) a "Gracie Jiu Jitsu" volt írva. Az emberek nagyjából innentől kezdték el Brazil Jiu Jitsu-nak hívni az új, addig ismeretlen stílust, nyílvánvalóan a Gracie-család brazíliai származása okán.

Az évek során sajnos, ahogy egyre népszerűbbé vált ez a küzdőstílus, sajnos (a judo-hoz hasonlóan) szrönyű módon leegyszerűsödött, technikai repertoárja lekorlátozódott a földharcra, így habár az MMA világában megkerülhetetlenné vált, gyakorlati hasznát az önvédelem terén elveszítette (pontosabban fogalmzava nagyon speciáliskörülményekhez igazodott).

Forrás:

John Stevens: Három Budo Mester

továbbá:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=wW_btInPLl4

idegen nyelvű források:

[link]

[link]

[link]

2013. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Megjegyezném annyit is ér..."

Ezzen nem értek egyet. Látszik, hogy fingod sincs a tradicionális, japán ju jitsu-ról.

2013. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 aikiboxer ***** válasza:
Így van, a BJJ koshen judo származék, és nagyon jó kis sport. A földharc királya.
2013. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!