Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Krav maga vagy Systema?

Krav maga vagy Systema?

Figyelt kérdés
Mit ajánlotok önvédelemre?
2013. febr. 11. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

ökölvívó edzés és 2-3 év rendszeres edzés után lenézhetsz mellette!,nem helyette kravra is.

systema edzés nincs itthon.

2013. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
A krav magát felejtsd el, systema meg nincs itthon.
2013. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Systema Oroszországban, kiváló választás!


Ha már úgyis utazol, igazából Izraelben jó Jujutsut oktatnak kravmaga néven, az ottani oktatás nem sz.ar ám! Itthon más a helyzet, de hát ezért intünk óva mindenkit az itthoni divatos önvédelmi rendszerektől. Viszont van, hogy harcművészeti klubok hirdetnek meg utcai önvédelem edzéseket, ezek lehetnek jók - attól függ mennyire profi a klub, az edző.

2013. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Van Systema edzés ahol lakom, illetve boxoltam 1 évig.
2013. febr. 11. 17:28
 5/13 anonim ***** válasza:
csináld azt amelyik közelebb van,jobb az edzés,jobban tetszik...
2013. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért górcső alá vennék egy ilyen magyar systema edzést.. 'Sambó' edzés is van Magyarországon.. hehe, meg Karate, csak az eredetihez nem hasonlítanak eléggé, és így lényegében értelmüket vesztik.


Attól függ merre laksz, nem feltétlen rossz választás. Némi tiszta gondolkodással (a kravmagás tisztában van vele, hogy amit tanul az nem teszi jobbá, erősebbé másoknál, az önvédelem komolyabb szintektől és hosszú évek után kezdődik..) a semminél ezek is kimondottan jobbak.


DE lakhelytől pontosabban elérhető edzésektől függően sok esetben van hasznosabb kungfu vagy jujutsu, kali edzés,

2013. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
... illetve ahol krav vagy systema van, ott ökölvívás is, ezek mellé lehet önvédelmi rendszert tanulni-gyakorolni, de egy igazi alap is kell. Az önvédelem inkább elv, bár a képzés-oktatás gyakorlatiasnak tűnik, igazából ez inkább látszat. Technikákat jól elsajátítani komoly időt vesz igénybe.. és egy bokszolónak már nem is igazán kell (ezért fontos egy alap tudás, képzettség). Amik fontosak, és szerencsés esetben megadhatja egy önvéd. rendszer, azok az elvek. Hogy NE kerüljünk egy kés, egy ütés útjába, hogy kerüljük el leginkább. Amikor már az önvédelmi rendszerek harctechnikáit kell alkalmazni, viszonylag vesztett helyzet.
2013. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem. Megnézek egy edzést és leírom majd a véleményem ha érdekel titeket, még egyszer köszi a segítséget. :)
2013. febr. 11. 21:08
 9/13 aikiboxer ***** válasza:
Jó ötlet, és mindenképpen írd meg a tapasztalataidat, kíváncsi vagyok!
2013. febr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 qwertzoo ***** válasza:
0%

Azért arra figyelj, hogy akik itt válaszoltak, azok még nem igazán láttak élőben se kravmaga, se systema edzést, csak youtube-ról informáltak.


Viszont youtube-on a systema inkább yellow bamboo (nagyon "komoly" harcművészet) beütésű, a kravmaga pedig legtöbbször jujitsu-nak néz ki. Ez valószínűleg azért van, mert *?!+*$ csinálják a videókat és azt hiszik, hogy ettől jobban néz ki.


Azt nem tudom, hogy milyen lehet a systema a valóságban, de azt tudom, hogy a kravmaga-nak nem sok köze van ahhoz amit a youtube-on látsz nagyrészt (élőben sokkal jobb, viszont egyáltalán nem látványos).


Én elmennék mindkettőre, akár tartósan is. Hamar ki fog derülni, hogyha valamelyik gagyi. Főleg abból, ha edzésen más stílusokat fikáznak, az ilyen helyek mindig gázosak.

2013. febr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!