Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha 20 percig szünet nélkül,...

Ha 20 percig szünet nélkül, folyamatosan püfölöm a boxzsákot, az már elmegy átlagos kondinak, vagy még smafu?

Figyelt kérdés
Természetesen kombinálom az ütéseket, sorozatokat, és vegyítem az edzést behajlásokkal. A 25 perc még talán menne, de a fél óra nem biztos. Fél éve 5 perccel kezdtem, aztán hallelujah. Ha rúgom is, és nagyrészt irdatlan erővel viszem be az ütéseket-rúgásokat, akkor 10 perc alatt kifújok. Ezzel az állóképességgel érdemes elkezdeni boxot tanulni, avagy edzésekre járni, vagy ahhoz még nem ártana fejlődeni valamennyit?

2013. febr. 12. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

teljesen jó ez.

de persze van hatékonyabb,mondjuk a 30-30-30 edzés.

30mp 3as kombók félerővel.

30mp lengyelboksz

30mp tiszta erő csapottak,horgok.

ha ezt nyomod 15-20 percig az már elég jó.

aztán-

3perc ugrókötél/1p pihenő

3perc árnyék/1p pihenő

3perc zsák/1p pihenő

szóval lehet ezt variálgatni.

az egybe 25p szerintem azért nem jó,mert én pl tuti beállnék közben egy robot üzemmódra,hogy tovább bírjam,és így nem lenne benne váratlanság,ritmusváltás,meglepetés,maximális felpörgés és felpörgésből fékezés.

mondjuk ha nem jársz,jártál edzésre,akkor hol tanultál meg ütni?

mert ha csak úgy ütögeted,lazán berögzülhet a rossz technika és rengeteg idő,amíg ki tudod javítani.

2013. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Hát a 25 percet azért nem csinálom, mert beunnám, valahogy úgy, ahogy írod. Az árnyék alatt mit értesz? Valahogy most nem jön át :)


Hát... igazság szerint itthon tanultam. Nem tudom mit takar a rossz ütéstechnika, de az egyensúllyal, légzéssel és ezek összekombinálásával szerintem tisztában vagyok, ezzel nem hinném, hogy gond lenne. Persze idő kellett hozzá. Hogy máshol van-e hiba, azt sajnos nem tudom. Meg azt se, hogy hol kéne keresni az ilyesmit. Szerencsére az akaratom meg van :)

2013. febr. 12. 21:14
 3/18 aikiboxer ***** válasza:

Talán hallottál már arról, hogy bármilyen sportban, legyen az ping-pong vagy boksz, sokkal jobban szeretik az edzők a teljesen kezdőket, mint azokat, akik otthon már gyakoroltak egy kicsit... Baromi nehéz a rossz beidegződéstől megszabadítani az embereket.


Tehát: sürgősen kezdj el bokszedzésre járni, és ne otthon varázsolj, mert csak megszokod a rosszat. Ha még soha nem jártál bokszedzésre, akkor fogalmad sem lehet arról, hogy mit is jelent az, hogy "irdatlan erővel"... (Valószínűleg merev kézzel püfölöd [tolod] a zsákot -- menj le egy edzésre és nézd meg, hogy egy versenyző hogy üt.)


Egyébként pedig zsákolni nem egyhuzamban kell, hanem szakaszonként. 5x2 perc, közötte fél perc szünet; vagy 5x3 perc, közötte egy perc szünetekkel. Csak az edzett versenyzők bírnak ki rendes erővel 10-15 percet egyhuzamban, mivel ők be tudják osztani az errejüket. Ha te kibírsz 25 percet egyhuzamban, akkor ez a legjobb jele annak, hogy egyáltalán nem ütsz erőseket, továbbá szar a technikád. Sürgősen keress egy edzést!

2013. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Neked is köszi. Azért annyira hülye nem vagyok, hogy ne tudjam, a tolás vagy túlzott zsákkilengetés rossz. Viszont összességében tényleg úgy gondolom, nekirugaszkodok végre az edzős edzésnek.
2013. febr. 13. 13:43
 5/18 aikiboxer ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy hülye lennél. Csak hogy ne edző nélkül jaszkarizz otthon. :)
2013. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát eleinte csak úgy kezdtem el, hogy ne punnyadjak itthon esténként. Viszont kezdett érdekelni, kezdtem komolyabban venni, és kicsit ráálltam. És most meg itt tartok ennél a kérdésnél :)
2013. febr. 13. 16:16
 7/18 qwertzoo ***** válasza:

Hát ha 20 percig bírod folyamatosan, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

1-2 perc után már már azt kéne érezned, hogy "belehalsz"... na akkor lenne jó.

2013. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát néhány perc után van egy olyan érzésem, hogy nem megy 10 percnél tovább, de rövid időn belül átesek ezen a holtponton.
2013. febr. 14. 14:02
 9/18 anonim ***** válasza:
otthon ezt nem tudod elsajátítani egy az hogy ütés közbe soha nem lépsz hanem mindig stabilan állsz , kettő soha nem engeded le a kezed három lóg a fej mindig stb.. ezek csak alapok ,amúgy nagyon emlékeztetsz egy haveromra nem rolandnak hívnak? ő is otthon bokszol és nagyon emlékeztetsz rá
2013. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 aikiboxer ***** válasza:
Hallgass qwertzoora. 2 perc után meg kellene halnod.
2013. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!