Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen görkori fajták vannak?

Milyen görkori fajták vannak?

Figyelt kérdés
EL akarok kezdeni korizni, és érdekelne hogy milyen fajtákat lehet kapni és milyen árban vannak. Ill. hogy az agressive görkori mibenkülönbözik a "simától" . várom a válaszokat. Köszi!!
2008. jún. 5. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Helló!

Három koritipus van lényegileg, a "sima" fitness, az agresszív és a gyorsasági. Att a kerekek elhelyezkedése, nagysága és keménysége tér el főleg egymástől, de a korik felépítése is. A fitness a legolcsóbb, már gagyikat kapsz 2-3 ezer ftért is, persze a jók itt is sokba kerülnek. Egy agresszív kori használtam annyi kb, mint egy normálisabb fitness újonnan, kb 15 20 ezer körül van. Az agresszív koriban a legjobb márkák 70 80ezer körül vannak, pl rollerblade, USD. A ROCESnek olcsó agr. korijai vannak. (itt találsz egy agresszív kori honlapot -- [link] ) A gyorsasági kori pedig kb olyan mint a versenyszintű biciklizés. A fitness kori kerekei puhábbak és nagyobb az átmérőjük (olyan 70 80 mm-esek) így gyorsabban gurul mint az agresszív. Ezt csak sima korizásra szokták használni. Ha gyorsaság függő vagy, és hegyekben laksz, terepkorit kell venned. Az agr.-nak kisebbek (átlag 50-60mmesek) szögletesebbek és keményebbek a kerekei, így könnyebben lehet vele trükközni. Itt a "cipő" is más kialakítású, lehetővé teszi hogy korlátokra, lépcsőkre ugrálj. Ha agresszív korit veszel, nem árt a csapágyakra is ügyelni, mivel ezek tartják a kerekeket, és nem lenne jó egyhagyni őket:) Vannak ún. ABEC csapágyak, minél magasabb a szám mögötte, annál jobb, és annál drágább is. De a kezdőknek sem árt egy minimum 4 es ABEC.

itt van egy két honlap:

[link]

[link]

[link] mod=vid

Amúgy én teljesen agresszív kori párti vagyok, szóval azt ajánlom:)

2008. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

annyi mint egy verseny biciklizés?

ha profira gondolsz akko mondom a profi bringa 2 miilió volT má 2006-ban is(hát még most)+bukó 80 ezer + könyökvédőtol a mittomén meddig megincsak MINIMUM EGY 100 EZER ha a profi -ra gondolunk tehát 2miillio 280 ezer+ mindenféle kiadás

NEM HINNÉM HOGY ENNYI A GORKORIZÁS!!!!!!!!!!!!!

2008. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
97%
Kedves előző válaszoló! Olvasd el rendesen a kommentet mielőtt hozzászólsz! Nem arról volt szó, hogy mennyibe kerül egy gyorsasági kori,hanem az előtted szóló ahhoz hasonlította, gondolom mert olyan gyors és annyira kemény és hasonlóan kell odafigyelni rá. És ne üvöltözz, és olvass netikettet ;)
2008. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
hát az egreszive érdemes kezdésnek használt korit veni pl deshi razors vagy ilyenek roces az felejtös de jo még kezdésnek usd blac 19 ezer péz és jo is agresziv az majndm ugyanaz mint a sima csak ot tudni kel ugy érkezno hogy ne esen el az ember de 1 2 honap gykorlás után belejön az emeber gyorsaban kopik a kereke 5900 é má lehet kapni ezek használhato kerekek még a sin is évek alat cseréni kel me szétkopik a fitnest anyira nem ismerem én a hejedbe venék egy usd balc vagy gold ot kezdésnek :D bár én deshi vinny minton korit vetem nagyon elégedet vagyok vele na de sok szerencsét a tanuláshoz .
2010. máj. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
sory a hejes irási hibákért nem figyeltem
2010. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Edrewskater válasza:

Hát egész jól leirták.


Fitnesz: uccára, megtanulni stb és haladni, használni a mindennapokban. Amíg valaki el nem kezd ugratni , hokizni korongozni, vagy gyorskorizni, stb.


Aggresive: ez az ugrálós extreme göri, félcső stb-re


Gyorskori: ez pályákra való, csak versenyekre.


Van a slalom ami nevéből adódik, slalomra van tervezve.


Meg van az urban vagy freeskate, ez az örültebb városi görisenknek való.


És a görhoki, ezt kevsen csináljá, ezt csak ha meccset játszotok, és korongoztok, csak akkor érdemes ezt választani.


a skateworld oldalán www.skateworld.hu láttam ezekről képeket egyébként, de asszem ez az egyetlen hazai görkori szakbolt, alkatrészekkel szervízzel.

2010. okt. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!